658644-2026 - Competition
Greece – Hospital meals – ΓΕΥΜΑΤΩΝ ΣΙΤΙΣΗΣ ΝΟΣΗΛΕΥΟΜΕΝΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ (CATERING)
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: ΓΕΥΜΑΤΩΝ ΣΙΤΙΣΗΣ ΝΟΣΗΛΕΥΟΜΕΝΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ (CATERING)
Description: Αντικείμενο της σύμβασης είναι «ΠΑΡΟΧΗ ΓΕΥΜΑΤΩΝ ΣΙΤΙΣΗΣ ΝΟΣΗΛΕΥΟΜΕΝΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ (CATERING)» στο Εθνικό Κέντρο Αποκατάστασης. Η συνολική εκτιμώμενη αξία της σύμβασης για τρία (3) έτη ανέρχεται στο ποσό των 1.593.882,00 € μη συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 13 % (εκτιμώμενη αξία συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ: 1.801.086,66 €). Η εκτιμώμενη αξία του δικαιώματος προαίρεσης για ένα (1) έτος ανέρχεται στο ποσό των 531.294,00 € μη συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 13 % (εκτιμώμενη αξία δικαιώματος προαίρεσης συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ: 600.362,22 €) Συνολική εκτιμώμενη αξία σύμβασης συμπεριλαμβανομένου του δικαιώματος προαίρεσης για τέσσερα (3+1) έτη: 2.125.176,00 € άνευ ΦΠΑ ή 2.401.448,88 € με ΦΠΑ 13%.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 15894220 Hospital meals
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: ΠΑΡΟΧΗ ΓΕΥΜΑΤΩΝ ΣΙΤΙΣΗΣ ΝΟΣΗΛΕΥΟΜΕΝΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ (CATERING)
Options:
Description of the options: Η διάρκεια της σύμβασης ορίζεται σε τρία (3) έτη με δικαίωμα προαίρεσης για ένα (1) επιπλέον έτος.