See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Achiziționarea centralizată a serviciilor de mentenanță preventivă a dispozitivelor medicale, pentru anul 2027 (Partea I)
Description: Licitație publică pentru achiziționarea centralizată a serviciilor de mentenanță preventivă a dispozitivelor medicale pentru anul 2027 (Partea I).
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50400000 Repair and maintenance services of medical and precision equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Lot 1 - Servicii de mentenanță pentru Angiograf IGS 5, GE Healthcare, SUA
Description: Categoria: Angiograf. Poziția 1: Servicii de mentenanță pentru Angiograf IGS 5, GE Healthcare, SUA; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 1: Modul de elaborare a Specificației de preț original confirmat prin aplicarea semnăturii electronice de către administratorul companiei indicat în Extrasul Registrului de Stat al persoanelor juridice sau de către persoana împuternicită atât și în cazul delegării sau împuternicirii persoanei, la ofertă se anexează actul/documentul de împuternicire; Conform anexei nr. 23 din Documentația Standard aprobată prin Ordinul Ministerului Finanțelor nr. 115 din 15.09.2021 Notă: Operatorul economic va fi respins din cadrul procedurii de atribuire în cazul în care nu va încărca în SIA RSAP (Mtender) oferta pentru loturile care sunt indicate în formularul specificațiilor de preț. DA; cantitatea estimată: None vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0002
Title: Lot 2 - Servicii de mentenanță pentru Angiograf Optima CL323 i, GE Healthcare, SUA
Description: Categoria: Angiograf. Poziția 2: Servicii de mentenanță pentru Angiograf Optima CL323 i, GE Healthcare, SUA; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 2: Modul de elaborare a Specificației tehnice original - confirmat prin aplicarea semnăturii electronice de către administratorul companiei indicat în Extrasul Registrului de Stat al persoanelor juridice sau de către persoana împuternicită atât și în cazul delegării sau împuternicirii persoanei, la ofertă se anexează actul/documentul de împuternicire; Conform anexei nr. 22 din Documentația Standard aprobată prin Ordinul Ministerului Finanțelor nr. 115 din 15.09.2021 Notă: In oferta ,,formularul specificațiilor tehnice” se va indica obligatoriu codul serviciului oferit, inclusiv, a tuturor accesoriilor, pozițiilor, pentru a putea fi identificat conform catalogului prezentat. În caz contrar oferta va fi respinsă. DA; cantitatea estimată: None vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0003
Title: Lot 3 - Servicii de mentenanță pentru Angiograf INNOVA IGS 630; GE Healthcare Inc.
Description: Categoria: Angiograf. Poziția 3: Servicii de mentenanță pentru Angiograf INNOVA IGS 630; GE Healthcare Inc.; cantitatea estimată: 3 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 3: DUAE original – confirmat prin aplicarea semnăturii electronice de către administratorul companiei indicat în Extrasul Registrului de Stat al persoanelor juridice sau de către persoana împuternicită atât și în cazul delegării sau împuternicirii persoanei, la ofertă se anexează actul/documentul de împuternicire; Notă: prezentarea oricărui alt formular de DUAE decât cel atașat la procedură sau completat neconform constituie temei de descalificare a operatorilor economici. DA; cantitatea estimată: None vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0004
Title: Lot 4 - Servicii de mentenanță pentru Angiograf monoplanarTrinias C12, Shimadzu
Description: Categoria: Angiograf. Poziția 4.1: Servicii de mentenanță pentru Angiograf monoplanarTrinias C12, Shimadzu; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 4.2: Servicii de mentenanță pentru Angiograf monoplanarTrinias C12, Shimadzu, și Hemodenamic Mennen; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 4: Garanția pentru ofertă - 2. 00% din valoarea ofertei fără TVA. - În cazul în care garanției bancare urmează a fi prezentată în original conform anexei nr. 9 din Documentația Standard aprobată prin Ordinul Ministerului Finanțelor nr. 115 din 15.09.2021, valabilă 160 zile, - de: 2. 00% din valoarea ofertei fără TVA. Dacă este semnată olograf de către bancă se va prezenta și în original la sediu CAPCS după în termen de 72 de ore de la data limită de depunere a ofertelor. - În cazul garanției pentru ofertă sub formă de transfer bancar, operatorul economic va prezenta ordinul de plată cu confirmarea de către bancă a executării plății până la termenul limită de depunere a ofertei. copie confirmat prin aplicarea semnăturii electronice de către administratorul companiei indicat în Extrasul Registrului de Stat al persoanelor juridice sau de către persoana împuternicită atât și în cazul delegării sau împuternicirii persoanei, la ofertă se anexează actul/documentul de împuternicire; Notă: Termenul de valabilitate a ofertelor (160 de zile) se calculează din data termenului limită de depunere a ofertelor. DA Notă: Operatorii economici participanți urmează să depună oferta prin intermediul platformei SIA “RSAP” Mtender. Se va completa suma fără TVA pentru fiecare lot ofertat. Informațiile din cadrul platformei SIA “RSAP” Mtender (suma fără TVA per fiecare lot în parte) trebuie să coincidă cu informațiile din Specificațiile de preț (propunerea financiară), în caz contrar oferta depusă pentru lotul la care vor fi depistate divergențe va fi respinsă. Documente justificative solicitate, aferente ofertei și a celor cuprinse în DUAE; cantitatea estimată: None vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0005
Title: Lot 5 - Servicii de mentenanță pentru Angiograf monoplanarTrinias F12, Shimadzu
Description: Categoria: Angiograf. Poziția 5: Servicii de mentenanță pentru Angiograf monoplanarTrinias F12, Shimadzu; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 5: Cererea de participare original - confirmat prin aplicarea semnăturii electronice de către administratorul companiei indicat în Extrasul Registrului de Stat al DA persoanelor juridice sau de către persoana împuternicită atât și în cazul delegării sau împuternicirii persoanei, la ofertă se anexează actul/documentul de împuternicire; Conform anexei nr. 7 din Documentația Standard aprobată prin Ordinul Ministerului Finanțelor nr. 115 din 15.09.2021.; cantitatea estimată: None vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0006
Title: Lot 6 - Servicii de mentenanță pentru Angiograf monoplanar; SHIMADZU Heart Speed F10
Description: Categoria: Angiograf. Poziția 6: Servicii de mentenanță pentru Angiograf monoplanar; SHIMADZU Heart Speed F10; cantitatea estimată: 3 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 6: Declarație privind valabilitatea ofertei (160 de zile) original - confirmat prin aplicarea semnăturii electronice de către administratorul companiei indicat în Extrasul Registrului de Stat al persoanelor juridice sau de către persoana împuternicită atât și în cazul delegării sau împuternicirii persoanei, la ofertă se anexează actul/documentul de împuternicire;. Conform anexei nr. 8 din Documentația Standard aprobată prin Ordinul Ministerului Finanțelor nr. 115 din 15.09.2021 Notă: Termenul de valabilitate a ofertelor (160 de zile) se va calcula din termenul limită de depunere a ofertelor. DA; cantitatea estimată: None vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0007
Title: Lot 7 - Servicii de mentenanță pentru Angiograf biplanarArtis Zee Biplane, Siemens, Germania
Description: Categoria: Angiograf. Poziția 7: Servicii de mentenanță pentru Angiograf biplanarArtis Zee Biplane, Siemens, Germania; cantitatea estimată: 12 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 7: Dovada înregistrării persoanei juridice, în conformitate cu prevederile legale din țara în care ofertantul este stabilit Certificat/decizie de înregistrare a întreprinderii/extras din Registrul de Stat al persoanelor juridice; Lista fondatorilor operatorilor economici (numele, prenumele, codul personal). Operatorul economic nerezident va prezenta documente din țara de origine care dovedesc forma de înregistrare/atestare ori apartenența din punct de vedere profesional copie- confirmat prin aplicarea semnăturii electronice de către administratorul companiei indicat în Extrasul Registrului de Stat al persoanelor juridice sau de către persoana împuternicită atât și în cazul delegării sau împuternicirii persoanei, la ofertă se anexează actul/documentul de împuternicire DA; cantitatea estimată: None vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0008
Title: Lot 8 - Servicii de mentenanță pentru Angiograf biplanarArtis Zee Biplane, Siemens, Germania Computer Tomograf
Description: Categoria: Angiograf. Poziția 8: Servicii de mentenanță pentru Angiograf biplanarArtis Zee Biplane, Siemens, Germania Computer Tomograf; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 8: Lipsa restanțelor față de bugetul public național Îndeplinirea de către operatorii economici ofertanți a obligațiilor de plată a impozitelor, taxelor şi contribuțiilor de asigurări sociale (în conformitate cu prevederile legale în vigoare în Republica Moldova sau în țara în care este stabilit ofertantul) va fi verificată de către autoritatea contractantă prin intermediul resursei informaționale a Serviciului Fiscal de Stat. Dacă acest lucru nu va fi posibil, operatorul economic ofertant va prezenta certificat (sau documentul analogic, în conformitate cu modelul stabilit de autoritățile competente din străinătate) care să demonstreze că ofertantul şi-a îndeplinit obligațiile de plată a impozitelor, taxelor şi contribuțiilor de asigurări sociale în conformitate cu prevederile legale în vigoare în Republica Moldova sau în ţara în care este stabilit.” Notă! Se vor lua în calcul prevederile Codului fiscal privind cuantumul sumei neachitate a obligațiilor fiscale care se consideră restanță față de bugetul public național. DA; cantitatea estimată: None vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0009
Title: Lot 9 - Servicii de mentenanță pentru Computer Tomograf BrightSpeed Elite 16 slices, GE HealthCare
Description: Categoria: Computer Tomograf. Poziția 9: Servicii de mentenanță pentru Computer Tomograf BrightSpeed Elite 16 slices, GE HealthCare; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 9: Capacitatea tehnică și/sau profesională Operatorii trebuie să demonstreze competență tehnică și capacitatea de a efectua mentenanță preventivă, după cum urmează: 1. Pregătirea profesională și calificarea personalului – ofertantul va demonstra prezența tehnicienilor calificați, instruiți în mentenanța dispozitivelor specifice conform loturilor de mai sus (ex. procesoare de țesuturi precum Revos™, Leica PEGASUS sau Sakura VIP 6 AI). 1.1 Cerință: Prezentarea CV-urilor, certificatelor de instruire sau dovezilor de experiență cu dispozitivele medicale potrivit fiecărui lot, inclusiv familiaritatea cu protocoalele și software-ul producătorului asociat dispozitivelor medicale (ex. sistemul RFID Syntri Safeguard™ al Epredia). 2. Lista utilaje, instalații și echipament tehnic certificate (ex. instrumente de calibrare 3. Ofertantul va prezenta dovada, pentru perioada de referință 2020-2025 (ex.copia contractelor cu referințe verificabile, facturi fiscale ect.) în cazul în care au fost prestate servicii de mentenanță în cadrul instituțiilor medicale cu obiectul de achiziție indicat în anunțul de participare (ex. Leica PEGASUS) sau în mentenanța dispozitivelor analogice/similare (ex. Revos™ sau Sakura VIP 6 AI). DA; cantitatea estimată: None vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0010
Title: Lot 10 - Servicii de mentenanță pentru Computer Tomograf OPTIMA CT 660, GE HealthCare
Description: Categoria: Computer Tomograf. Poziția 10: Servicii de mentenanță pentru Computer Tomograf OPTIMA CT 660, GE HealthCare; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 10: Operatorul economic este acreditat conform standardului ISO 13485:2016 Certificatul de acreditare conform standardului ISO 13485 Notă! Opțional - Ofertantul poate include informații suplimentare pentru transparență și a îmbunătăți oferta, care nu sunt strict cerute și nu afectează calificarea acestuia. Opțional; cantitatea estimată: None vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0011
Title: Lot 11 - Servicii de mentenanță pentru Computer Tomograf Revolution Discovery CT 256 slice-uri, GE HealthCare
Description: Categoria: Computer Tomograf. Poziția 11: Servicii de mentenanță pentru Computer Tomograf Revolution Discovery CT 256 slice-uri, GE HealthCare; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 11: Termenii și condițiile de livrare/prestare/executare solicitați: Inconterms 2020 DDP - Franco Destinație Vămuit, de către Prestator în condițiile, termenele și cantitățile prevăzute în contractul de achiziție. Nr. d/o Criteriile de calificare și de selecție (Descrierea criteriului/cerinței) Mod de demonstrare a îndeplinirii criteriului/cerinței: Nivelul minim/ Obligativi tatea; cantitatea estimată: None vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 11: Plan de mentenanță și documentație Operatorii economici trebuie să furnizeze un plan detaliat de mentenanță de la producător, specificând programele de mentenanță preventivă, procedurile de calibrare, inspecții și conformitatea cu ghidurile producătorului și cerințele fiecărui lot în parte. Notă! Operatorii economici care nu prezintă un plan detaliat de mentenanță bazat pe protocoalele producătorului sunt descalificați. DA; cantitatea estimată: None vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0012
Title: Lot 12 - Servicii de mentenanță pentru Computer Tomograf (16 slice)Discovery RT, GE Healthcare Inc.
Description: Categoria: Computer Tomograf. Poziția 12: Servicii de mentenanță pentru Computer Tomograf (16 slice)Discovery RT, GE Healthcare Inc.; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 12: Declarație privind capacitatea de întreținere a dispozitivelor medicale Operatorii economici trebuie să demonstreze capacitatea de întreținere a dispozitivelor medicale conform fiecărui lot în parte prin prezentarea dovezei accesului la accesorii și piese de schimb aprobate de producător. Notă! Operatorii economici care nu prezintă doveza accesului la accesorii și piese de schimb aprobate de producător sunt descalificați. DA; cantitatea estimată: None vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0013
Title: Lot 13 - Servicii de mentenanță pentru Computer Tomograf Revolution Ascend, GE Healthcare Inc.
Description: Categoria: Computer Tomograf. Poziția 13: Servicii de mentenanță pentru Computer Tomograf Revolution Ascend, GE Healthcare Inc.; cantitatea estimată: 10 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 13: Timp de răspuns și disponibilitate Operatorii economici trebuie să garanteze timpi de răspuns rapizi pentru mentenanță preventivă și reparații de urgență, esențiale pentru dispozitivele medicale conform fiecărui lot în parte. Cerință: Declarație pe propria răspundere privind timpul de răspuns și disponibilitatea potrivit căreia: - ofertantul va respecta timpul de intervenție maxim 24 ore de la chemare, timpul intervenției telefonică maxim 1 oră, soluționarea problemei nu mai mult de 72 ore de la chemare. Notă! Operatorii care nu prezintă Declarația pe propria răspundere privind timpul de răspuns și disponibilitate sunt descalificați. DA; cantitatea estimată: None vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0014
Title: Lot 14 - Servicii de mentenanță pentru Computer Tomograf Revolutiona Ascend, 2,5 55kW, GE Healthcare Inc.
Description: Categoria: Computer Tomograf. Poziția 14: Servicii de mentenanță pentru Computer Tomograf Revolutiona Ascend, 2,5 55kW, GE Healthcare Inc.; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 14: Declarație: Prin care operatorul economic declară că costul accesoriilor/ consumabilelor/ piese care urmeză să fie inlocuite în procesul de mentenanță corespunde prețului standard declarant de producător Mentenanța respectă costurile standard ale pieselor/ accesoriilor/consumabilelor producătorului, verificate prin facturi, invoice. Prețurile pieselor nu vor depăși costurile standard din cataloagele producătorului, fără careva adaosuri comerciale. DA; cantitatea estimată: None vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0015
Title: Lot 15 - Servicii de mentenanță pentru Computer Tomograf Revolution Maxima CT/ 6670000-2/GE Hangwei Medical Systems China
Description: Categoria: Computer Tomograf. Poziția 15: Servicii de mentenanță pentru Computer Tomograf Revolution Maxima CT/ 6670000-2/GE Hangwei Medical Systems China; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 15: Dispozitivele medicale cu risc cibernetic (dacă este cazul) Declarație: Dispozitivele medicale cu risc cibernetic sunt echipamente medicale conectate la rețele (ex. internet, rețele interne ale spitalelor) care prezintă vulnerabilități de securitate cibernetică. Aceste vulnerabilități pot permite atacatorilor să acceseze, să modifice sau să compromită funcționarea dispozitivului, punând în pericol: • Siguranța pacienților: Afișarea datelor eronate (ex. parametri vitali incorecți) poate duce la tratamente greșite. DA • Confidențialitatea datelor: Furtul datelor medicale sensibile ale pacienților. • Integritatea sistemului: Modificarea configurațiilor sau introducerea de software malițios. Exemple de astfel de dispozitive includ monitoare de funcții vitale (ex. Contec CMS8000, Epsimed MN-120), procesoare de țesuturi cu software conectat (ex. Revos™, dacă are funcții de rețea) sau alte echipamente medicale IoT (Internet of Things). Echipamentele care utilizează software conectat la internet (ex. pompe de perfuzie, aparate de imagistică) sunt, de asemenea, expuse riscurilor cibernetice, mai ales dacă au vulnerabilități necorectate sau configurații nesecurizate. Pentru dispozitivele cu risc cibernetic, operatorii trebuie să respecte ghidurile/ cerințele de securitate cibernetică. Cerință: Declarație pe propria răspundere privind Echipamentele care sunt expuse riscurilor cibernetice privind respectarea de către ofertant a cerințelor de securitate cibernetică în timpul efectuării mentenanței, cum ar fi, dar nu a se limita doar la: - Deconectarea de la internet: Utilizarea dispozitivele în regim offline (după caz). - Monitorizarea traficului de rețea: ofertantul va monitoriza și identifica activități suspecte (ex. trafic anormal către adrese IP neautorizate). - Raportarea anomaliilor: Orice neconcordanță între datele afișate și starea reală a pacientului va fi considerată ca incident (cibernetic) și va fi raportată către IMSP și AMDM. - Actualizări software (ex. ofertantul va aplica patch-uri de securitate regulate pentru a remedia vulnerabilitățile). - Audit de securitate: ofertantul va asigura audituri periodice ale software-ului echipamentelor aflate sub mentenanță. Notă! Operatorii economici care nu prezintă Declarație pe propria răspundere privind respectarea cerințelor de securitate cibernetică în timpul efectuării mentenanței dispozitivului medical se consideră că nu respectă cerințele de securitate cibernetică și sunt descalificați.; cantitatea estimată: None vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0016
Title: Lot 16 - Servicii de mentenanță pentru Computer Tomograf (64 slice)Revolution Maxima, GE Healthcare Inc.
Description: Categoria: Computer Tomograf. Poziția 16: Servicii de mentenanță pentru Computer Tomograf (64 slice)Revolution Maxima, GE Healthcare Inc.; cantitatea estimată: 6 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 16: Analiza detaliată a prețului ca parte a ofertei (cost breakdown) pentru asigurarea transparenței și concurenței. Prezentarea unei defalcări detaliate a costurilor (ex. Costurile manoperei/ tariful orar al personalului tehnic, Costurile pieselor de schimb, accesorii (filtre sau componente ale sistemului ce necesită a fi schimbate conform producătorului) costurile asociate (transport, calibrare, actualizări software) și alte costuri asociate pentru mentenanța preventive pe fiecare lot în parte (ex. per dispozitiv, per vizită) și justificarea valorii ofertei. Aceasta cerință este inclusă în caietul de sarcini pentru a evalua realismul și justificarea costurilor propuse. Toate costurile trebuie justificate prin documente verificabile. Notă! Operatorii economici care nu prezintă Estimarea de costuri, sunt descalificați. DA; cantitatea estimată: None vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0017
Title: Lot 17 - Servicii de mentenanță pentru Computer Tomograf 6969000-100,GE Hangwei Medical System Co.Ltd China
Description: Categoria: Computer Tomograf. Poziția 17: Servicii de mentenanță pentru Computer Tomograf 6969000-100,GE Hangwei Medical System Co.Ltd China; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 17: Declarație privind Modificarea parametrilor dispozitivelor fără autorizație. Declarație pe propria răspundere privind neadmiterea modificării neautorizate a parametrilor funcționali pentru dispozitivele medicale supuse mentenanței. Operatorii economici după mentenanța dispozitivelor medicale, vor reevalua și garanta că echipamentul funcționează în parametrii stabiliți de către producător. În caz contrar cheltuielile vor fi suportate de prestatorul de servicii. DA; cantitatea estimată: None vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0018
Title: Lot 18 - Servicii de mentenanță pentru Computer Tomograf Revolution Evo, GE, Healthcare
Description: Categoria: Computer Tomograf. Poziția 18: Servicii de mentenanță pentru Computer Tomograf Revolution Evo, GE, Healthcare; cantitatea estimată: 7 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 18: Licenţa de activitate și anexa în cazul în care acest gen de activitate se Copie, (dăcă activitatea se licențiază) confirmată prin aplicarea semnăturii electronice de către administratorul companiei indicat în Extrasul Registrului de Stat al persoanelor juridice sau de către DA licențiază sau alt document ce confirmă dreptul de a presta astfel de serviciu, eliberat de organul abilitat.; cantitatea estimată: None vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0019
Title: Lot 19 - Servicii de mentenanță pentru Computer Tomograf (128 slice)Revolution Apex Plus, GE Healthcare Inc.
Description: Categoria: Computer Tomograf. Poziția 19: Servicii de mentenanță pentru Computer Tomograf (128 slice)Revolution Apex Plus, GE Healthcare Inc.; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 19: Certificat privind Original -confirmat prin semnătura electronică a participantului indicat în Extrasul Registrului de Stat al persoanelor juridice sau de către persoana împuternicită atât și în cazul delegării sau împuternicirii persoanei, la ofertă se anexează actul/documentul de împuternicire; DA termenul de garanție minim un 1 an pentru servicii și bunuri din data recepționării serviciilor.; cantitatea estimată: None vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0020
Title: Lot 20 - Servicii de mentenanță pentru Computer Tomograf Aquilion ONE, Canon, Japonia
Description: Categoria: Computer Tomograf. Poziția 20: Servicii de mentenanță pentru Computer Tomograf Aquilion ONE, Canon, Japonia; cantitatea estimată: 10 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 20: Autorizație radiologică pentru dispozitivele medicale X-ray Copie -confirmată prin semnătura electronică a participantului indicat în Extrasul Registrului de Stat al persoanelor juridice sau de către persoana împuternicită atât și în cazul delegării sau împuternicirii persoanei, la ofertă se anexează actul/documentul de împuternicire; DA Documente care se vor prezenta după atribuirea contractelor de achiziții publice:; cantitatea estimată: None vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0021
Title: Lot 21 - Servicii de mentenanță pentru Computer Tomograf Aquilion Prime TSX-303A,Toshiba, Japonia
Description: Categoria: Computer Tomograf. Poziția 21: Servicii de mentenanță pentru Computer Tomograf Aquilion Prime TSX-303A,Toshiba, Japonia; cantitatea estimată: 10 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 21: Declarația privind confirmarea beneficiarilor efectivi și neîncadrarea acestora în situația condamnării pentru participarea la activități ale unei organizații sau grupări criminale, pentru corupție, fraudă și/sau spălare de bani Se va prezenta de către ofertantul desemnat câștigător în termen de 5 zile de la data comunicării rezultatelor procedurii de achiziție publică, în adresa autorității contractante (CAPCS) și Agenției Achiziții Publice, conform modelului aprobat prin Ordinul Ministerului Finanțelor nr. 145/2020, semnat în format electronic, de către administratorul companiei indicat în Extrasul Registrului de Stat al persoanelor juridice sau de către persoana împuternicită atât și în cazul delegării sau împuternicirii persoanei, la ofertă se anexează actul/documentul de împuternicire. DA; cantitatea estimată: None vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0022
Title: Lot 22 - Servicii de mentenanță pentru Computer Tomograf Aquilion Lightning, Canon, Japonia
Description: Categoria: Computer Tomograf. Poziția 22: Servicii de mentenanță pentru Computer Tomograf Aquilion Lightning, Canon, Japonia; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 22: Garanție de bună execuție (se va prezenta la momentul încheierii contractului/contractel or de achiziții publice) 1. În cazul în care este emisă de o bancă comercială - completată conform anexei nr. 10 din Documentația standard pentru realizarea achizițiilor publice de bunuri și servicii aprobată prin Ordinul Ministerului Finanțelor nr. 115 din 15.09.2021, confirmată prin aplicarea semnăturii electronice sau olografe (cu aplicarea suplimentară a ștampilei) de către banca comercială emitentă; 2. În cazul transferului la contul autorității contractante (CAPCS) - completată conform următoarelor date bancare, prin aplicarea semnăturii și ștampilei ofertantului: Beneficiarul plății: CENTRUL PENTRU ACHIZIŢII PUBLICE CENTRALIZATE ÎN SĂNĂTATE Denumirea Băncii: Ministerul Finantelor – Trezoreria de Stat Codul fiscal: 1016601000212 IBAN: MD23TRPCCC518430B01859AA cu nota “Pentru garanţia de bună execuție la LD nr. (se va indica numărul procedurii)“ Notă: Garanția de bună execuție va fi valabilă pînă la data de 15.01.2028. DA Transfer la contul instituției Beneficiar: MF-TR Chisinau-bugetul de stat Centrul pentru Achiziții Publice Centralizate în Sănătate Cod fiscal: 1016601000212 Cont IBAN: MD23TRPCCC518430B01859AA Banca benefic.: Ministerul Finantelor-Trezoreria de stat Codul bancii: TREZMD2X. Cu următoarea notă: Garanția pentru ofertă în cuantum de 2% la procedura de achiziție publică nr. _____din ______. Notă: În cazul transferului operatorul economic va prezenat ordinul de plată cu confirmarea de către bancă a executării plății pînă la termenul limită de depunere a ofertei sau Transfer la contul instituției Beneficiar: MF-TR Chisinau-bugetul de stat Centrul pentru Achiziții Publice Centralizate în Sănătate Cod fiscal: 1016601000212 Cont IBAN: MD23TRPCCC518430B01859AA Banca benefic.: Ministerul Finantelor-Trezoreria de stat Codul bancii: TREZMD2X. Cu următoarea notă: Garanția de bună execuție în cuantum de 5% la procedura de achiziție publică nr. _____din ______. Denumirea instrumentului electronic Se va utiliza/accepta sau nu Depunerea electronică a ofertelor sau a cererilor de participare Se va utiliza Se va utiliza Sistemul de comenzi electronice - Facturarea electronică Se va utiliza Plățile electronice Se va utiliza; cantitatea estimată: None vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0023
Title: Lot 23 - Servicii de mentenanță pentru Computer Tomograf Somatom Sensation 64, Siemens
Description: Categoria: Computer Tomograf. Poziția 23: Servicii de mentenanță pentru Computer Tomograf Somatom Sensation 64, Siemens; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0024
Title: Lot 24 - Servicii de mentenanță pentru Computer Tomograf Somatom Definition 128, Siemens Rezonanță magnetică nucleară (RMN)
Description: Categoria: Computer Tomograf. Poziția 24: Servicii de mentenanță pentru Computer Tomograf Somatom Definition 128, Siemens Rezonanță magnetică nucleară (RMN); cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0025
Title: Lot 25 - Servicii de mentenanță pentru Rezonanță magnetică nucleară (RMN)OPTIMA MR 360 1.5 Tesla, GE HealthCare
Description: Categoria: Rezonanță magnetică nucleară (RMN). Poziția 25: Servicii de mentenanță pentru Rezonanță magnetică nucleară (RMN)OPTIMA MR 360 1.5 Tesla, GE HealthCare; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0026
Title: Lot 26 - Servicii de mentenanță pentru Rezonanță magnetică nucleară (RMN), 1.5TMR-1550, Canon Medical System, Japonia
Description: Categoria: Rezonanță magnetică nucleară (RMN). Poziția 26: Servicii de mentenanță pentru Rezonanță magnetică nucleară (RMN), 1.5TMR-1550, Canon Medical System, Japonia; cantitatea estimată: 10 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0027
Title: Lot 27 - Servicii de mentenanță pentru Rezonanță magnetică nucleară (RMN)Vantage Galan 3T, Canon, Japonia
Description: Categoria: Rezonanță magnetică nucleară (RMN). Poziția 27: Servicii de mentenanță pentru Rezonanță magnetică nucleară (RMN)Vantage Galan 3T, Canon, Japonia; cantitatea estimată: 7 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0028
Title: Lot 28 - Servicii de mentenanță pentru Rezonanță magnetică nucleară 3TSigna 3T, GEHealthCare
Description: Categoria: Rezonanță magnetică nucleară (RMN). Poziția 28: Servicii de mentenanță pentru Rezonanță magnetică nucleară 3TSigna 3T, GEHealthCare; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0029
Title: Lot 29 - Servicii de mentenanță pentru Rezonanță magnetică nucleară (RMN) Magnetom SKYRA 3T, Siemens X-ray staționar
Description: Categoria: Rezonanță magnetică nucleară (RMN). Poziția 29: Servicii de mentenanță pentru Rezonanță magnetică nucleară (RMN) Magnetom SKYRA 3T, Siemens X-ray staționar; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0030
Title: Lot 30 - Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnostică X-Frame DR 2S, Italray, Italia
Description: Categoria: X-ray staționar. Poziția 30: Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnostică X-Frame DR 2S, Italray, Italia; cantitatea estimată: 12 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0031
Title: Lot 31 - Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnostică PRS500B, Protec, Germania.
Description: Categoria: X-ray staționar. Poziția 31: Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnostică PRS500B, Protec, Germania.; cantitatea estimată: 14 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0032
Title: Lot 32 - Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnostică PRS500, Protec, Germania.
Description: Categoria: X-ray staționar. Poziția 32: Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnostică PRS500, Protec, Germania.; cantitatea estimată: 7 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0033
Title: Lot 33 - Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnostică FlexaVision F3 & CH200M, Shimadzu, Japonia
Description: Categoria: X-ray staționar. Poziția 33.1: Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnostică FlexaVision F3 & CH200M, Shimadzu, Japonia; cantitatea estimată: 8 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 33.2: Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnostică FlexaVision F3, Shimadzu, Japonia; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 33.3: Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnostică FlexaVision HB, Shimadzu, Japonia; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 33.4: Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnostică FlexaVision SF, Shimadzu, Japonia; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0034
Title: Lot 34 - Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnostică RADspeed Pro, Shimadzu, Japonia
Description: Categoria: X-ray staționar. Poziția 34.1: Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnostică RADspeed Pro, Shimadzu, Japonia; cantitatea estimată: 12 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 34.2: Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnostică RADspeed Fit Pro (MF Type), Shimadzu, Japonia; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0035
Title: Lot 35 - Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnostică RADSpeed, Shimadzu, Japonia
Description: Categoria: X-ray staționar. Poziția 35: Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnostică RADSpeed, Shimadzu, Japonia; cantitatea estimată: 22 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0036
Title: Lot 36 - Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnostică Sonialvision G4, Shimadzu, Japonia
Description: Categoria: X-ray staționar. Poziția 36.1: Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnostică Sonialvision G4, Shimadzu, Japonia; cantitatea estimată: 16 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 36.2: Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnostică Sonialvision G4, Shimadzu, Drypix EDGE, Fujifilm. Sistem radiologic staționar + imprimantă film radiologic + PACS MedDream; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 36.3: Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnostică Sonialvision G4+PACS+Imprimantă; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0037
Title: Lot 37 - Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnostică DuoDiagnost, Philips, Olanda
Description: Categoria: X-ray staționar. Poziția 37: Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnostică DuoDiagnost, Philips, Olanda; cantitatea estimată: 10 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0038
Title: Lot 38 - Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnostică Helios DRF, Assing S.p.A., Italia
Description: Categoria: X-ray staționar. Poziția 38: Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnostică Helios DRF, Assing S.p.A., Italia; cantitatea estimată: 17 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0039
Title: Lot 39 - Servicii de mentenanță pentru Sistem pentru radiografie universal, coplet, digital Brivo DR- F/GE HealthcareBrivo DR-F, GE Healthcare
Description: Categoria: X-ray staționar. Poziția 39: Servicii de mentenanță pentru Sistem pentru radiografie universal, coplet, digital Brivo DR- F/GE HealthcareBrivo DR-F, GE Healthcare; cantitatea estimată: 26 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0040
Title: Lot 40 - Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnostică Vision V, Visaris, Serbia
Description: Categoria: X-ray staționar. Poziția 40: Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnostică Vision V, Visaris, Serbia; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0041
Title: Lot 41 - Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnosticăProxima V, Visaris, Serbia
Description: Categoria: X-ray staționar. Poziția 41: Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnosticăProxima V, Visaris, Serbia; cantitatea estimată: 8 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0042
Title: Lot 42 - Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnosticăDIAMOND 5A, DRGEM Corporation
Description: Categoria: X-ray staționar. Poziția 42: Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnosticăDIAMOND 5A, DRGEM Corporation; cantitatea estimată: 8 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0043
Title: Lot 43 - Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnosticăGXR-SD, DRGEM Corporation
Description: Categoria: X-ray staționar. Poziția 43.1: Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnosticăGXR-SD, DRGEM Corporation; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 43.2: Servicii de mentenanță pentru Sistem radiologic rentgen GXR52SD, DRGEM Corporation; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0044
Title: Lot 44 - Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnostică Moviplan Lem Plus iC, Villa Sistem
Description: Categoria: X-ray staționar. Poziția 44: Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnostică Moviplan Lem Plus iC, Villa Sistem; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0045
Title: Lot 45 - Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnostică Moviplan 800 Villa Sistemi
Description: Categoria: X-ray staționar. Poziția 45: Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnostică Moviplan 800 Villa Sistemi; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0046
Title: Lot 46 - Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnostică CRDD-09 ALFA
Description: Categoria: X-ray staționar. Poziția 46: Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnostică CRDD-09 ALFA; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0047
Title: Lot 47 - Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnostică Discovery XR656, GE HealthCare
Description: Categoria: X-ray staționar. Poziția 47: Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnostică Discovery XR656, GE HealthCare; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0048
Title: Lot 48 - Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnostică SIS R 3701Dinamic XRAY Spectra 55S
Description: Categoria: X-ray staționar. Poziția 48: Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnostică SIS R 3701Dinamic XRAY Spectra 55S; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0049
Title: Lot 49 - Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnostică Dinamic XRAY Profile 32P
Description: Categoria: X-ray staționar. Poziția 49: Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnostică Dinamic XRAY Profile 32P; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0050
Title: Lot 50 - Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnostică KAIGEN 65R, Listem Corporation, Coreea de Sud
Description: Categoria: X-ray staționar. Poziția 50: Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnostică KAIGEN 65R, Listem Corporation, Coreea de Sud; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0051
Title: Lot 51 - Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnostică Luminos dRF, Siemens X-ray mobil
Description: Categoria: X-ray staționar. Poziția 51: Servicii de mentenanță pentru Unitate radiodiagnostică Luminos dRF, Siemens X-ray mobil; cantitatea estimată: 12 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0052
Title: Lot 52 - Servicii de mentenanță pentru Unitate radiologică mobilă XFM, Italray, Italia
Description: Categoria: X-ray mobil. Poziția 52.1: Servicii de mentenanță pentru Unitate radiologică mobilă XFM, Italray, Italia; cantitatea estimată: 39 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 52.2: Servicii de mentenanță pentru Unitate radiologică mobilă XFM AMR+IR303/A-D; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0053
Title: Lot 53 - Servicii de mentenanță pentru Unitate radiologică mobilă Simply DR, Ibis, Italia
Description: Categoria: X-ray mobil. Poziția 53: Servicii de mentenanță pentru Unitate radiologică mobilă Simply DR, Ibis, Italia; cantitatea estimată: 34 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0054
Title: Lot 54 - Servicii de mentenanță pentru Unitate radiologică mobilă Shimadzu, MUX-10
Description: Categoria: X-ray mobil. Poziția 54.1: Servicii de mentenanță pentru Unitate radiologică mobilă Shimadzu, MUX-10; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 54.2: Servicii de mentenanță pentru Unitate radiologică mobilă MobileArt Eco(MUX-10)/Shimadzu, Japonia; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0055
Title: Lot 55 - Servicii de mentenanță pentru Unitate radiologică mobilă Proslide 32 SR, Protec Medical, Germania
Description: Categoria: X-ray mobil. Poziția 55: Servicii de mentenanță pentru Unitate radiologică mobilă Proslide 32 SR, Protec Medical, Germania; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0056
Title: Lot 56 - Servicii de mentenanță pentru Unitate radiologică mobilă Visitor T30 C-DR, Villa, Italia
Description: Categoria: X-ray mobil. Poziția 56: Servicii de mentenanță pentru Unitate radiologică mobilă Visitor T30 C-DR, Villa, Italia; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0057
Title: Lot 57 - Servicii de mentenanță pentru Unitate radiologică mobilă Mobil de salon DR 30-d Dinamic Roentgen
Description: Categoria: X-ray mobil. Poziția 57: Servicii de mentenanță pentru Unitate radiologică mobilă Mobil de salon DR 30-d Dinamic Roentgen; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0058
Title: Lot 58 - Servicii de mentenanță pentru Unitate radiologică mobilă TOPAZ 32D, DRGEM
Description: Categoria: X-ray mobil. Poziția 58: Servicii de mentenanță pentru Unitate radiologică mobilă TOPAZ 32D, DRGEM; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0059
Title: Lot 59 - Servicii de mentenanță pentru Unitate radiologică mobilă Aero DRx30, Konica Minolta
Description: Categoria: X-ray mobil. Poziția 59: Servicii de mentenanță pentru Unitate radiologică mobilă Aero DRx30, Konica Minolta; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0060
Title: Lot 60 - Servicii de mentenanță pentru Unitate radiologică mobilă Mobilett XP, Siemens Unitate radiologică mobilă cu braț C
Description: Categoria: X-ray mobil. Poziția 60: Servicii de mentenanță pentru Unitate radiologică mobilă Mobilett XP, Siemens Unitate radiologică mobilă cu braț C; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0061
Title: Lot 61 - Servicii de mentenanță pentru X-ray C-armZiehm Vision Vario 3D; Ziehm
Description: Categoria: Unitate radiologică mobilă cu braț C. Poziția 61: Servicii de mentenanță pentru X-ray C-armZiehm Vision Vario 3D; Ziehm; cantitatea estimată: 5 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0062
Title: Lot 62 - Servicii de mentenanță pentru X-ray C-armZiehm SOLO FD, Ziehm Imaging
Description: Categoria: Unitate radiologică mobilă cu braț C. Poziția 62: Servicii de mentenanță pentru X-ray C-armZiehm SOLO FD, Ziehm Imaging; cantitatea estimată: 7 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0063
Title: Lot 63 - Servicii de mentenanță pentru X-ray C- armOPESCOPE ACTEHNO, Shimadzu Corporation
Description: Categoria: Unitate radiologică mobilă cu braț C. Poziția 63: Servicii de mentenanță pentru X-ray C- armOPESCOPE ACTEHNO, Shimadzu Corporation; cantitatea estimată: 14 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0064
Title: Lot 64 - Servicii de mentenanță pentru X-ray C-armArcadis Avantic, Siemens
Description: Categoria: Unitate radiologică mobilă cu braț C. Poziția 64: Servicii de mentenanță pentru X-ray C-armArcadis Avantic, Siemens; cantitatea estimată: 3 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0065
Title: Lot 65 - Servicii de mentenanță pentru X-ray C-armNeeo R9, IBIS
Description: Categoria: Unitate radiologică mobilă cu braț C. Poziția 65: Servicii de mentenanță pentru X-ray C-armNeeo R9, IBIS; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0066
Title: Lot 66 - Servicii de mentenanță pentru X-ray C-armCarmex R9, Italray, Italia
Description: Categoria: Unitate radiologică mobilă cu braț C. Poziția 66: Servicii de mentenanță pentru X-ray C-armCarmex R9, Italray, Italia; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0067
Title: Lot 67 - Servicii de mentenanță pentru X-ray C-armZEN- 7000, Genoray Momograf, Osteodensitometru
Description: Categoria: Unitate radiologică mobilă cu braț C. Poziția 67: Servicii de mentenanță pentru X-ray C-armZEN- 7000, Genoray Momograf, Osteodensitometru; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0068
Title: Lot 68 - Servicii de mentenanță pentru Mamograf Senographe Crystal, GE HealthCare
Description: Categoria: Mamograf, Osteodensitometru. Poziția 68: Servicii de mentenanță pentru Mamograf Senographe Crystal, GE HealthCare; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0069
Title: Lot 69 - Servicii de mentenanță pentru Mamograf Helianthus, Metaltronica S.p.a
Description: Categoria: Mamograf, Osteodensitometru. Poziția 69: Servicii de mentenanță pentru Mamograf Helianthus, Metaltronica S.p.a; cantitatea estimată: 6 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0070
Title: Lot 70 - Servicii de mentenanță pentru Mamograf Amulet F, FujiFilm
Description: Categoria: Mamograf, Osteodensitometru. Poziția 70: Servicii de mentenanță pentru Mamograf Amulet F, FujiFilm; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0071
Title: Lot 71 - Servicii de mentenanță pentru Osteodensitometru STRATOS DR; APELEM - DMS Group PET-CT (tomografie cu emisie de pozitroni)
Description: Categoria: Mamograf, Osteodensitometru. Poziția 71: Servicii de mentenanță pentru Osteodensitometru STRATOS DR; APELEM - DMS Group PET-CT (tomografie cu emisie de pozitroni); cantitatea estimată: 3 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0072
Title: Lot 72 - Servicii de mentenanță pentru PET-CT Anyscan SCP, Mediso SPECT (tomografie computerizată cu emisie de foton unic)
Description: Categoria: PET-CT. Poziția 72: Servicii de mentenanță pentru PET-CT Anyscan SCP, Mediso SPECT (tomografie computerizată cu emisie de foton unic); cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0073
Title: Lot 73 - Servicii de mentenanță pentru SPECT (tomografie computerizată cu emisie de foton unic)Optima NM/CT 640, GE HealthCare
Description: Categoria: SPECT. Poziția 73: Servicii de mentenanță pentru SPECT (tomografie computerizată cu emisie de foton unic)Optima NM/CT 640, GE HealthCare; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0074
Title: Lot 74 - Servicii de mentenanță pentru SPECT Mediso AnyScan S, Mediso Medical Imaging Systems
Description: Categoria: SPECT. Poziția 74: Servicii de mentenanță pentru SPECT Mediso AnyScan S, Mediso Medical Imaging Systems; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0075
Title: Lot 75 - Servicii de mentenanță pentru SPECT (tomografie computerizată cu emisie de foton unic)Mediso Nucline X-ring-4R Accelerator liniar si Gamma camera
Description: Categoria: SPECT. Poziția 75: Servicii de mentenanță pentru SPECT (tomografie computerizată cu emisie de foton unic)Mediso Nucline X-ring-4R Accelerator liniar si Gamma camera; cantitatea estimată: 12 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0076
Title: Lot 76 - Servicii de mentenanță pentru Gamma CameraAnyScan, Mediso
Description: Categoria: Accelerator liniar și Gamma camera. Poziția 76: Servicii de mentenanță pentru Gamma CameraAnyScan, Mediso; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0077
Title: Lot 77 - Servicii de mentenanță pentru Sistem accelerator liniarClinac DHX
Description: Categoria: Accelerator liniar și Gamma camera. Poziția 77: Servicii de mentenanță pentru Sistem accelerator liniarClinac DHX; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0078
Title: Lot 78 - Servicii de mentenanță pentru Sistem accelerator liniarVitalBeam, Varian Ecografe (USG)
Description: Categoria: Accelerator liniar și Gamma camera. Poziția 78: Servicii de mentenanță pentru Sistem accelerator liniarVitalBeam, Varian Ecografe (USG); cantitatea estimată: 6 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0079
Title: Lot 79 - Servicii de mentenanță pentru Ecografe (USG) Aplio 300, Toshiba Medical Systems Corporation, Japonia
Description: Categoria: Ecografe (USG). Poziția 79: Servicii de mentenanță pentru Ecografe (USG) Aplio 300, Toshiba Medical Systems Corporation, Japonia; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0080
Title: Lot 80 - Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf Aplio, Canon, Japonia
Description: Categoria: Ecografe (USG). Poziția 80.1: Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf Aplio, Canon, Japonia; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 80.2: Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf Aplio A, Canon Medical Systems Corporation, Japonia; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0081
Title: Lot 81 - Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf Aplio TUS A-500, Canon, Japonia
Description: Categoria: Ecografe (USG). Poziția 81: Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf Aplio TUS A-500, Canon, Japonia; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0082
Title: Lot 82 - Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf Logiq P9, GE Healthcare, Germania
Description: Categoria: Ecografe (USG). Poziția 82: Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf Logiq P9, GE Healthcare, Germania; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0083
Title: Lot 83 - Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf Logic P5 Premium BT 11/ GE Healthcare
Description: Categoria: Ecografe (USG). Poziția 83: Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf Logic P5 Premium BT 11/ GE Healthcare; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0084
Title: Lot 84 - Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf LOGIQ Fortis HDU, GE Healthcare , Corea
Description: Categoria: Ecografe (USG). Poziția 84: Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf LOGIQ Fortis HDU, GE Healthcare , Corea; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0085
Title: Lot 85 - Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf Voluson E10, GE Healthcare, USA
Description: Categoria: Ecografe (USG). Poziția 85: Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf Voluson E10, GE Healthcare, USA; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0086
Title: Lot 86 - Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf Logiq E9; GE Healthcare Inc.
Description: Categoria: Ecografe (USG). Poziția 86: Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf Logiq E9; GE Healthcare Inc.; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0087
Title: Lot 87 - Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf Voluson E8 Expert, GE Healthcare Inc.
Description: Categoria: Ecografe (USG). Poziția 87: Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf Voluson E8 Expert, GE Healthcare Inc.; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0088
Title: Lot 88 - Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf Logic F9, GE Healthcare Inc., USA
Description: Categoria: Ecografe (USG). Poziția 88: Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf Logic F9, GE Healthcare Inc., USA; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0089
Title: Lot 89 - Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf Logiq F8, GE Medical Systems China
Description: Categoria: Ecografe (USG). Poziția 89: Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf Logiq F8, GE Medical Systems China; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0090
Title: Lot 90 - Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf LOGIQ Totus GE Healthcare Inc.
Description: Categoria: Ecografe (USG). Poziția 90: Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf LOGIQ Totus GE Healthcare Inc.; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0091
Title: Lot 91 - Servicii de mentenanță pentru Ecograf p-u aplicatii de gama lara (Logic)LOGOQ S7pro, GE Healthcare Inc.
Description: Categoria: Ecografe (USG). Poziția 91: Servicii de mentenanță pentru Ecograf p-u aplicatii de gama lara (Logic)LOGOQ S7pro, GE Healthcare Inc.; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0092
Title: Lot 92 - Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf Vivid S70N; GE Vingmed Ultrasound AS
Description: Categoria: Ecografe (USG). Poziția 92: Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf Vivid S70N; GE Vingmed Ultrasound AS; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0093
Title: Lot 93 - Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf Logiq Q7, GE Healthcare Inc.
Description: Categoria: Ecografe (USG). Poziția 93: Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf Logiq Q7, GE Healthcare Inc.; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0094
Title: Lot 94 - Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf Arietta Precision; Hitachi-Aloka Medical
Description: Categoria: Ecografe (USG). Poziția 94.1: Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf Arietta Precision; Hitachi-Aloka Medical; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 94.2: Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf Arietta V70; Hitachi-Aloka Medical; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 94.3: Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf Arietta V60, Hitachi-Aloka Medical, Ltd.; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 94.4: Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf Arietta, Fujifilm, Japonia; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 94.5: Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf Arietta 750, Fujifilm, Japonia; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0095
Title: Lot 95 - Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf DC- 80 X Insight Shenzhen Mindray Bio-Medical, China
Description: Categoria: Ecografe (USG). Poziția 95: Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf DC- 80 X Insight Shenzhen Mindray Bio-Medical, China; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0096
Title: Lot 96 - Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf DC- 40, Shenzhen Mindray Bio-Medical, China
Description: Categoria: Ecografe (USG). Poziția 96: Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf DC- 40, Shenzhen Mindray Bio-Medical, China; cantitatea estimată: 3 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0097
Title: Lot 97 - Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf S22, SonoScapeMedical Corp., China
Description: Categoria: Ecografe (USG). Poziția 97: Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf S22, SonoScapeMedical Corp., China; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0098
Title: Lot 98 - Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf Consona N8, Mindray China
Description: Categoria: Ecografe (USG). Poziția 98: Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf Consona N8, Mindray China; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0099
Title: Lot 99 - Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf G86, Vinno China
Description: Categoria: Ecografe (USG). Poziția 99: Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf G86, Vinno China; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0100
Title: Lot 100 - Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf G65 Vinno Technology (Suzhou), China
Description: Categoria: Ecografe (USG). Poziția 100.1: Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf G65 Vinno Technology (Suzhou), China; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 100.2: Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf G55, Vinno Technology (Suzhou), China; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0101
Title: Lot 101 - Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf X3, Vinno Technology (Suzhou), China
Description: Categoria: Ecografe (USG). Poziția 101: Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf X3, Vinno Technology (Suzhou), China; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0102
Title: Lot 102 - Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf Acclarix AX3, Edan, China
Description: Categoria: Ecografe (USG). Poziția 102: Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf Acclarix AX3, Edan, China; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0103
Title: Lot 103 - Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf Mirror 2 Touch, Shenzhen Landwind Industry Co., Ltd
Description: Categoria: Ecografe (USG). Poziția 103: Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf Mirror 2 Touch, Shenzhen Landwind Industry Co., Ltd; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0104
Title: Lot 104 - Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf Mirror 2 Touch, Shenzhen Landwind Industry Co., Ltd
Description: Categoria: Ecografe (USG). Poziția 104: Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf Mirror 2 Touch, Shenzhen Landwind Industry Co., Ltd; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0105
Title: Lot 105 - Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf UGEO H 60
Description: Categoria: Ecografe (USG). Poziția 105: Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf UGEO H 60; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0106
Title: Lot 106 - Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf cardiac si vascular DopplerDoppler digital color P25 Sistem PACS
Description: Categoria: Ecografe (USG). Poziția 106: Servicii de mentenanță pentru Ultrasonograf cardiac si vascular DopplerDoppler digital color P25 Sistem PACS; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0107
Title: Lot 107 - Servicii de mentenanță pentru Sistem PACS sistem PACS clarity
Description: Categoria: Sistem PACS. Poziția 107: Servicii de mentenanță pentru Sistem PACS sistem PACS clarity; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0108
Title: Lot 108 - Servicii de mentenanță pentru Sistem PACS MedDream
Description: Categoria: Sistem PACS. Poziția 108: Servicii de mentenanță pentru Sistem PACS MedDream; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0109
Title: Lot 109 - Servicii de mentenanță pentru Sistem PACS Clarity Mașină de anestezie
Description: Categoria: Sistem PACS. Poziția 109: Servicii de mentenanță pentru Sistem PACS Clarity Mașină de anestezie; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0110
Title: Lot 110 - Servicii de mentenanță pentru Masina de anestezie Carestation 650A1, GE HealthCare
Description: Categoria: Mașină de anestezie. Poziția 110: Servicii de mentenanță pentru Masina de anestezie Carestation 650A1, GE HealthCare; cantitatea estimată: 3 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0111
Title: Lot 111 - Servicii de mentenanță pentru Masina de anestezie WATO EX65 Pro, Mindray, China
Description: Categoria: Mașină de anestezie. Poziția 111.1: Servicii de mentenanță pentru Masina de anestezie WATO EX65 Pro, Mindray, China; cantitatea estimată: 15 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 111.2: Servicii de mentenanță pentru Masina de anestezie WATO EX-65 Pro + Bene Vision N19, Mindray, China; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0112
Title: Lot 112 - Servicii de mentenanță pentru Masina de anestezie WATO EX-65, Mindray, China
Description: Categoria: Mașină de anestezie. Poziția 112: Servicii de mentenanță pentru Masina de anestezie WATO EX-65, Mindray, China; cantitatea estimată: 7 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0113
Title: Lot 113 - Servicii de mentenanță pentru Masina de anestezie WATO EX-35, Mindray, China
Description: Categoria: Mașină de anestezie. Poziția 113: Servicii de mentenanță pentru Masina de anestezie WATO EX-35, Mindray, China; cantitatea estimată: 3 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0114
Title: Lot 114 - Servicii de mentenanță pentru Masina de anestezie Avance CS 2; GE Healthcare Inc.
Description: Categoria: Mașină de anestezie. Poziția 114: Servicii de mentenanță pentru Masina de anestezie Avance CS 2; GE Healthcare Inc.; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0115
Title: Lot 115 - Servicii de mentenanță pentru Masina de anestezie Aisys Aisys; GE Healthcare Inc.
Description: Categoria: Mașină de anestezie. Poziția 115: Servicii de mentenanță pentru Masina de anestezie Aisys Aisys; GE Healthcare Inc.; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0116
Title: Lot 116 - Servicii de mentenanță pentru Masina de anestezie Perseus A500, Drager, Germania
Description: Categoria: Mașină de anestezie. Poziția 116: Servicii de mentenanță pentru Masina de anestezie Perseus A500, Drager, Germania; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0117
Title: Lot 117 - Servicii de mentenanță pentru Masina de anestezie Fabius Plus, Drager, Germania
Description: Categoria: Mașină de anestezie. Poziția 117: Servicii de mentenanță pentru Masina de anestezie Fabius Plus, Drager, Germania; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0118
Title: Lot 118 - Servicii de mentenanță pentru Masina de anestezie Genesis, producător Hersil SL, Spania
Description: Categoria: Mașină de anestezie. Poziția 118: Servicii de mentenanță pentru Masina de anestezie Genesis, producător Hersil SL, Spania; cantitatea estimată: 6 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0119
Title: Lot 119 - Servicii de mentenanță pentru Masina de anestezie Leon Plus Neo, Lowenstein, Germania
Description: Categoria: Mașină de anestezie. Poziția 119.1: Servicii de mentenanță pentru Masina de anestezie Leon Plus Neo, Lowenstein, Germania; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 119.2: Servicii de mentenanță pentru Masina de anestezie Leon Plus, Lowenstein, Germania; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0120
Title: Lot 120 - Servicii de mentenanță pentru Masina de anestezie Saturn Evo, Medec
Description: Categoria: Mașină de anestezie. Poziția 120: Servicii de mentenanță pentru Masina de anestezie Saturn Evo, Medec; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0121
Title: Lot 121 - Servicii de mentenanță pentru Masina de anestezie Astra 3i, OES Medical, Marea Britanie Monitoare pentru funcții vitale
Description: Categoria: Mașină de anestezie. Poziția 121: Servicii de mentenanță pentru Masina de anestezie Astra 3i, OES Medical, Marea Britanie Monitoare pentru funcții vitale; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0122
Title: Lot 122 - Servicii de mentenanță pentru Monitor funcți vitale Berttelife PMS8310-B, China
Description: Categoria: Monitoare pentru funcții vitale. Poziția 122: Servicii de mentenanță pentru Monitor funcți vitale Berttelife PMS8310-B, China; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0123
Title: Lot 123 - Servicii de mentenanță pentru Monitor funcți vitale Pavo ref 200-100(chir), Germany
Description: Categoria: Monitoare pentru funcții vitale. Poziția 123: Servicii de mentenanță pentru Monitor funcți vitale Pavo ref 200-100(chir), Germany; cantitatea estimată: 3 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0124
Title: Lot 124 - Servicii de mentenanță pentru Monitor funcți vitaleMonitor, Severe multi parametre (chir)
Description: Categoria: Monitoare pentru funcții vitale. Poziția 124: Servicii de mentenanță pentru Monitor funcți vitaleMonitor, Severe multi parametre (chir); cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0125
Title: Lot 125 - Servicii de mentenanță pentru Monitor funcți vitaleVital signs monitor, 6 patame
Description: Categoria: Monitoare pentru funcții vitale. Poziția 125: Servicii de mentenanță pentru Monitor funcți vitaleVital signs monitor, 6 patame; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0126
Title: Lot 126 - Servicii de mentenanță pentru Monitor funcți vitale CMS 7000, Contec, Germania
Description: Categoria: Monitoare pentru funcții vitale. Poziția 126.1: Servicii de mentenanță pentru Monitor funcți vitale CMS 7000, Contec, Germania; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 126.2: Servicii de mentenanță pentru Monitor funcți vitale CMS 800G, Contec, Germania; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0127
Title: Lot 127 - Servicii de mentenanță pentru Monitor funcți vitale iM50, Edan Instruments, Inc., China
Description: Categoria: Monitoare pentru funcții vitale. Poziția 127.1: Servicii de mentenanță pentru Monitor funcți vitale iM50, Edan Instruments, Inc., China; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 127.2: Servicii de mentenanță pentru Monitor funcți vitale iM8, Edan Instruments, Inc., China; cantitatea estimată: 5 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0128
Title: Lot 128 - Servicii de mentenanță pentru Monitor funcți vitale M60, Edan, China
Description: Categoria: Monitoare pentru funcții vitale. Poziția 128: Servicii de mentenanță pentru Monitor funcți vitale M60, Edan, China; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0129
Title: Lot 129 - Servicii de mentenanță pentru Monitor funcți vitale EDAN
Description: Categoria: Monitoare pentru funcții vitale. Poziția 129: Servicii de mentenanță pentru Monitor funcți vitale EDAN; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0130
Title: Lot 130 - Servicii de mentenanță pentru Monitor funcți vitale PM-900, Biocare Bio-Medical Equipment Co., Ltd.
Description: Categoria: Monitoare pentru funcții vitale. Poziția 130: Servicii de mentenanță pentru Monitor funcți vitale PM-900, Biocare Bio-Medical Equipment Co., Ltd.; cantitatea estimată: 5 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0131
Title: Lot 131 - Servicii de mentenanță pentru Monitor funcți vitale BeneVision N12, Shenzhen Mindray Bio-Medical Electronics Co Ltd, China
Description: Categoria: Monitoare pentru funcții vitale. Poziția 131.1: Servicii de mentenanță pentru Monitor funcți vitale BeneVision N12, Shenzhen Mindray Bio-Medical Electronics Co Ltd, China; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 131.2: Servicii de mentenanță pentru Monitor funcți vitale MEC-2000, Mindray, China; cantitatea estimată: 5 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 131.3: Servicii de mentenanță pentru Monitor funcți vitale Mindray; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0132
Title: Lot 132 - Servicii de mentenanță pentru Monitor funcți vitale BT-770, Bistos Co Ltd
Description: Categoria: Monitoare pentru funcții vitale. Poziția 132: Servicii de mentenanță pentru Monitor funcți vitale BT-770, Bistos Co Ltd; cantitatea estimată: 6 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0133
Title: Lot 133 - Servicii de mentenanță pentru Monitor funcți vitale JR2000D, SHANXI JERRY MEDICAL INSTRUMENT CO., LTD. Pompă de perfuzie și seringi automate
Description: Categoria: Monitoare pentru funcții vitale. Poziția 133: Servicii de mentenanță pentru Monitor funcți vitale JR2000D, SHANXI JERRY MEDICAL INSTRUMENT CO., LTD. Pompă de perfuzie și seringi automate; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0134
Title: Lot 134 - Servicii de mentenanță pentru Pompă de perfuzieSP6000, Arcomed AG Medical Systems
Description: Categoria: Pompă de perfuzie și seringi automate. Poziția 134: Servicii de mentenanță pentru Pompă de perfuzieSP6000, Arcomed AG Medical Systems; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0135
Title: Lot 135 - Servicii de mentenanță pentru Pompă de perfuzie Alaris GH Plus, BD Switzerland Sàrl
Description: Categoria: Pompă de perfuzie și seringi automate. Poziția 135.1: Servicii de mentenanță pentru Pompă de perfuzie Alaris GH Plus, BD Switzerland Sàrl; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 135.2: Servicii de mentenanță pentru Pompă de perfuzie Alaris GH, CareFusion Corporation; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0136
Title: Lot 136 - Servicii de mentenanță pentru Pompă de perfuzie Compact Plus, B. Braun Melsungen AG
Description: Categoria: Pompă de perfuzie și seringi automate. Poziția 136: Servicii de mentenanță pentru Pompă de perfuzie Compact Plus, B. Braun Melsungen AG; cantitatea estimată: 13 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0137
Title: Lot 137 - Servicii de mentenanță pentru Pompă de perfuzie EN-S7 Smart, Shenzhen Enmind Technology Co., Ltd.
Description: Categoria: Pompă de perfuzie și seringi automate. Poziția 137: Servicii de mentenanță pentru Pompă de perfuzie EN-S7 Smart, Shenzhen Enmind Technology Co., Ltd.; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0138
Title: Lot 138 - Servicii de mentenanță pentru Pompă de perfuzie JZB1800, JYM, China
Description: Categoria: Pompă de perfuzie și seringi automate. Poziția 138: Servicii de mentenanță pentru Pompă de perfuzie JZB1800, JYM, China; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0139
Title: Lot 139 - Servicii de mentenanță pentru Pompă de perfuzie Alaris ENMIND, TERUMO Defibrilator
Description: Categoria: Pompă de perfuzie și seringi automate. Poziția 139: Servicii de mentenanță pentru Pompă de perfuzie Alaris ENMIND, TERUMO Defibrilator; cantitatea estimată: 7 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0140
Title: Lot 140 - Servicii de mentenanță pentru Defibrilator Saver one P/Italia
Description: Categoria: Defibrilator. Poziția 140: Servicii de mentenanță pentru Defibrilator Saver one P/Italia; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0141
Title: Lot 141 - Servicii de mentenanță pentru Defibrilator TEC- 5521K, Nihon Kohden, Japonia
Description: Categoria: Defibrilator. Poziția 141: Servicii de mentenanță pentru Defibrilator TEC- 5521K, Nihon Kohden, Japonia; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0142
Title: Lot 142 - Servicii de mentenanță pentru Defibrilator Cardio Aid 360-B, Innomed Medical
Description: Categoria: Defibrilator. Poziția 142: Servicii de mentenanță pentru Defibrilator Cardio Aid 360-B, Innomed Medical; cantitatea estimată: 5 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0143
Title: Lot 143 - Servicii de mentenanță pentru Defibrilator BeneHEART D3, Mindray, China Mașini de dializa și plasmafereză
Description: Categoria: Defibrilator. Poziția 143: Servicii de mentenanță pentru Defibrilator BeneHEART D3, Mindray, China Mașini de dializa și plasmafereză; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0144
Title: Lot 144 - Servicii de mentenanță pentru Aparat de plasmafereză DigiPla80; Sichuan Nigale Biotechnology
Description: Categoria: Mașini de dializă și plasmafereză. Poziția 144: Servicii de mentenanță pentru Aparat de plasmafereză DigiPla80; Sichuan Nigale Biotechnology; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0145
Title: Lot 145 - Servicii de mentenanță pentru Aparat de plasmafereză 4008, Fresenius
Description: Categoria: Mașini de dializă și plasmafereză. Poziția 145.1: Servicii de mentenanță pentru Aparat de plasmafereză 4008, Fresenius; cantitatea estimată: 12 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 145.2: Servicii de mentenanță pentru Aparat de plasmafereză 5008S, Fresenius Ventilator de respirație artificială; cantitatea estimată: 30 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0146
Title: Lot 146 - Servicii de mentenanță pentru Ventilator de respirație artificială lumis 150v5t
Description: Categoria: Ventilator de respirație artificială. Poziția 146: Servicii de mentenanță pentru Ventilator de respirație artificială lumis 150v5t; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0147
Title: Lot 147 - Servicii de mentenanță pentru Ventilator de respirație artificialăSV300, Mindray, China
Description: Categoria: Ventilator de respirație artificială. Poziția 147: Servicii de mentenanță pentru Ventilator de respirație artificialăSV300, Mindray, China; cantitatea estimată: 12 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0148
Title: Lot 148 - Servicii de mentenanță pentru Ventilator de respirație artificialăSV600, Mindray, China
Description: Categoria: Ventilator de respirație artificială. Poziția 148.1: Servicii de mentenanță pentru Ventilator de respirație artificialăSV600, Mindray, China; cantitatea estimată: 12 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 148.2: Servicii de mentenanță pentru Ventilator de respirație artificialăSV650, Mindray, China; cantitatea estimată: 43 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0149
Title: Lot 149 - Servicii de mentenanță pentru Ventilator de respirație artificialăLowenstein Elisa 300, Germania
Description: Categoria: Ventilator de respirație artificială. Poziția 149: Servicii de mentenanță pentru Ventilator de respirație artificialăLowenstein Elisa 300, Germania; cantitatea estimată: 14 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0150
Title: Lot 150 - Servicii de mentenanță pentru Ventilator de respirație artificialăLowenstein Elisa 800, Germania
Description: Categoria: Ventilator de respirație artificială. Poziția 150: Servicii de mentenanță pentru Ventilator de respirație artificialăLowenstein Elisa 800, Germania; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0151
Title: Lot 151 - Servicii de mentenanță pentru Ventilator de respirație artificialăVent50 Prisma Lowenstein, Germania
Description: Categoria: Ventilator de respirație artificială. Poziția 151: Servicii de mentenanță pentru Ventilator de respirație artificialăVent50 Prisma Lowenstein, Germania; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0152
Title: Lot 152 - Servicii de mentenanță pentru Ventilator de respirație artificialăBRIZ, Burevestnik Kievschii gosudarstvenii zavod
Description: Categoria: Ventilator de respirație artificială. Poziția 152: Servicii de mentenanță pentru Ventilator de respirație artificialăBRIZ, Burevestnik Kievschii gosudarstvenii zavod; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0153
Title: Lot 153 - Servicii de mentenanță pentru Ventilator de respirație artificialăMV 200, TRITON ELECTRONIC SYSTEMS LTD.
Description: Categoria: Ventilator de respirație artificială. Poziția 153: Servicii de mentenanță pentru Ventilator de respirație artificialăMV 200, TRITON ELECTRONIC SYSTEMS LTD.; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0154
Title: Lot 154 - Servicii de mentenanță pentru Ventilator de respirație artificialăJENNY, MS Westfalia Gmbh
Description: Categoria: Ventilator de respirație artificială. Poziția 154: Servicii de mentenanță pentru Ventilator de respirație artificialăJENNY, MS Westfalia Gmbh; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0155
Title: Lot 155 - Servicii de mentenanță pentru Ventilator de respirație artificialăMV 300, TRITON ELECTRONIC SYSTEMS LTD
Description: Categoria: Ventilator de respirație artificială. Poziția 155: Servicii de mentenanță pentru Ventilator de respirație artificialăMV 300, TRITON ELECTRONIC SYSTEMS LTD; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0156
Title: Lot 156 - Servicii de mentenanță pentru Ventilator de respirație artificialăBoaray 5000D, Shenzhen Prunus Medical Co.,Ltd.
Description: Categoria: Ventilator de respirație artificială. Poziția 156: Servicii de mentenanță pentru Ventilator de respirație artificialăBoaray 5000D, Shenzhen Prunus Medical Co.,Ltd.; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0157
Title: Lot 157 - Servicii de mentenanță pentru Aparat pentru ventilareHamilton C1, Hamilton Medical, Suedia
Description: Categoria: Ventilator de respirație artificială. Poziția 157: Servicii de mentenanță pentru Aparat pentru ventilareHamilton C1, Hamilton Medical, Suedia; cantitatea estimată: 5 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0158
Title: Lot 158 - Servicii de mentenanță pentru Ventilator de respirație artificialăeVent Evolution, eVent Medical, Inc., SUA
Description: Categoria: Ventilator de respirație artificială. Poziția 158: Servicii de mentenanță pentru Ventilator de respirație artificialăeVent Evolution, eVent Medical, Inc., SUA; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0159
Title: Lot 159 - Servicii de mentenanță pentru Ventilator de respirație artificialăMaquet Servo-1, Maquet, Elveția
Description: Categoria: Ventilator de respirație artificială. Poziția 159: Servicii de mentenanță pentru Ventilator de respirație artificialăMaquet Servo-1, Maquet, Elveția; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0160
Title: Lot 160 - Servicii de mentenanță pentru Ventilator de respirație artificialăUVENT-T; Utas Co. LLC
Description: Categoria: Ventilator de respirație artificială. Poziția 160: Servicii de mentenanță pentru Ventilator de respirație artificialăUVENT-T; Utas Co. LLC; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0161
Title: Lot 161 - Servicii de mentenanță pentru Ventilator de respirație artificialăSHANGRILA 590 Microscop optic și electronic
Description: Categoria: Ventilator de respirație artificială. Poziția 161: Servicii de mentenanță pentru Ventilator de respirație artificialăSHANGRILA 590 Microscop optic și electronic; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0162
Title: Lot 162 - Servicii de mentenanță pentru Microscop optic și electronicOPMI PENTERO 900; Carl Zeiss Meditec AG
Description: Categoria: Microscop optic și electronic. Poziția 162: Servicii de mentenanță pentru Microscop optic și electronicOPMI PENTERO 900; Carl Zeiss Meditec AG; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0163
Title: Lot 163 - Servicii de mentenanță pentru Microscop oftalmologic OPMI Vario / S88; Carl Zeiss Meditec AG
Description: Categoria: Microscop optic și electronic. Poziția 163: Servicii de mentenanță pentru Microscop oftalmologic OPMI Vario / S88; Carl Zeiss Meditec AG; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0164
Title: Lot 164 - Servicii de mentenanță pentru Microscop oftalmologic NC4; Carl Zeiss Meditec AG
Description: Categoria: Microscop optic și electronic. Poziția 164: Servicii de mentenanță pentru Microscop oftalmologic NC4; Carl Zeiss Meditec AG; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0165
Title: Lot 165 - Servicii de mentenanță pentru Microscop aplicații generaleEclipse Si, Nikon Corporation
Description: Categoria: Microscop optic și electronic. Poziția 165: Servicii de mentenanță pentru Microscop aplicații generaleEclipse Si, Nikon Corporation; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0166
Title: Lot 166 - Servicii de mentenanță pentru Microscop cu lumină de bazăBiolam R-11, Lomo AO
Description: Categoria: Microscop optic și electronic. Poziția 166: Servicii de mentenanță pentru Microscop cu lumină de bazăBiolam R-11, Lomo AO; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0167
Title: Lot 167 - Servicii de mentenanță pentru Microscop cu lumină fluorescentăFLUO 3 LED, BEL PHOTONICS
Description: Categoria: Microscop optic și electronic. Poziția 167: Servicii de mentenanță pentru Microscop cu lumină fluorescentăFLUO 3 LED, BEL PHOTONICS; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0168
Title: Lot 168 - Servicii de mentenanță pentru Microscop oftalmologic Luxor LX3/ ALCON Centrifugă
Description: Categoria: Microscop optic și electronic. Poziția 168: Servicii de mentenanță pentru Microscop oftalmologic Luxor LX3/ ALCON Centrifugă; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0169
Title: Lot 169 - Servicii de mentenanță pentru Centrifugă de masă de uz generalCM-6MT, ELMI
Description: Categoria: Centrifugă. Poziția 169: Servicii de mentenanță pentru Centrifugă de masă de uz generalCM-6MT, ELMI; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0170
Title: Lot 170 - Servicii de mentenanță pentru Centrifugă de masă de uz generalZ366, HERMLE
Description: Categoria: Centrifugă. Poziția 170: Servicii de mentenanță pentru Centrifugă de masă de uz generalZ366, HERMLE; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0171
Title: Lot 171 - Servicii de mentenanță pentru Centrifugă de masă de uz generalUniversal 320, Andreas Hettich GmbH & Co. KG
Description: Categoria: Centrifugă. Poziția 171: Servicii de mentenanță pentru Centrifugă de masă de uz generalUniversal 320, Andreas Hettich GmbH & Co. KG; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0172
Title: Lot 172 - Servicii de mentenanță pentru Centrifugă de masă de uz generalRotofix 32A, Germania
Description: Categoria: Centrifugă. Poziția 172: Servicii de mentenanță pentru Centrifugă de masă de uz generalRotofix 32A, Germania; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0173
Title: Lot 173 - Servicii de mentenanță pentru Centrifugă de masă de uz general CM-6MT, ELMI Autoclav și sterilizator
Description: Categoria: Centrifugă. Poziția 173: Servicii de mentenanță pentru Centrifugă de masă de uz general CM-6MT, ELMI Autoclav și sterilizator; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0174
Title: Lot 174 - Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiCliniclav-25, Melag, Germania
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 174: Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiCliniclav-25, Melag, Germania; cantitatea estimată: 14 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0175
Title: Lot 175 - Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiEuroclav 23, Melag, Germania
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 175.1: Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiEuroclav 23, Melag, Germania; cantitatea estimată: 30 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 175.2: Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiEuroclav 23 S, Melag, Germania; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 175.3: Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiEuroclav 23 VS, Melag, Germania; cantitatea estimată: 6 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 175.4: Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiMelAtronic- 23E, Melag, Germania; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 175.5: Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiEuroclav 23 VS+, Melag, Germania; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0176
Title: Lot 176 - Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiHS33, Getinge
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 176: Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiHS33, Getinge; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0177
Title: Lot 177 - Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiTecno-GAZ Onyx B 7.0
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 177: Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiTecno-GAZ Onyx B 7.0; cantitatea estimată: 12 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0178
Title: Lot 178 - Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburi VK-75-01
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 178: Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburi VK-75-01; cantitatea estimată: 12 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0179
Title: Lot 179 - Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiGK100-01
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 179: Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiGK100-01; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0180
Title: Lot 180 - Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiBKM-K23B Biobase Biodusty (Shandong)
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 180.1: Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiBKM-K23B Biobase Biodusty (Shandong); cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 180.2: Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiBKM-Z24B Biobase Biodusty (Shandong); cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0181
Title: Lot 181 - Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiBKQ-Z100 (H), Biobase, China
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 181: Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiBKQ-Z100 (H), Biobase, China; cantitatea estimată: 3 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0182
Title: Lot 182 - Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiBKM-Z80B, Biobase Biodusty (Shandong)
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 182: Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiBKM-Z80B, Biobase Biodusty (Shandong); cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0183
Title: Lot 183 - Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiBKM-Z18N, Biobase Biodusty (Shandong)
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 183: Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiBKM-Z18N, Biobase Biodusty (Shandong); cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0184
Title: Lot 184 - Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiBKQ-Z, Biobase, China
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 184: Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiBKQ-Z, Biobase, China; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0185
Title: Lot 185 - Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu căldură uscatăBOV-V70F, Biobase Biodusty (Shandong)
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 185: Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu căldură uscatăBOV-V70F, Biobase Biodusty (Shandong); cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0186
Title: Lot 186 - Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiBKQ-2300H, Biobase, China
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 186: Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiBKQ-2300H, Biobase, China; cantitatea estimată: 8 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0187
Title: Lot 187 - Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiSHINVA XG1.UCD-100D SHINVA Medical Instrument Co., Ltd
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 187: Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiSHINVA XG1.UCD-100D SHINVA Medical Instrument Co., Ltd; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0188
Title: Lot 188 - Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiOT 32VS Nuve Sanayi Malzemeleri Imalat ve Ticaret. A.S.
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 188: Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiOT 32VS Nuve Sanayi Malzemeleri Imalat ve Ticaret. A.S.; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0189
Title: Lot 189 - Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiNC- 100 Nuve Turcia
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 189: Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiNC- 100 Nuve Turcia; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0190
Title: Lot 190 - Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiSteelco EW 2/2, Steelco S.p.A.
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 190: Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiSteelco EW 2/2, Steelco S.p.A.; cantitatea estimată: 12 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0191
Title: Lot 191 - Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiSteelco ED 200/3, Steelco S.p.A.
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 191: Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiSteelco ED 200/3, Steelco S.p.A.; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0192
Title: Lot 192 - Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiAxis 135 Cordon Turcia
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 192: Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiAxis 135 Cordon Turcia; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0193
Title: Lot 193 - Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu plasmăRENO- S130D, Renosem
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 193: Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu plasmăRENO- S130D, Renosem; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0194
Title: Lot 194 - Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburi S1008-E2, Matachana
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 194: Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburi S1008-E2, Matachana; cantitatea estimată: 10 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0195
Title: Lot 195 - Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburi5075 EL, Tuttnauer-Systec
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 195: Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburi5075 EL, Tuttnauer-Systec; cantitatea estimată: 8 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0196
Title: Lot 196 - Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiSiroclave VS, Sirona Dental Systems GmbH
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 196: Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiSiroclave VS, Sirona Dental Systems GmbH; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0197
Title: Lot 197 - Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiВК-75, TZMOI
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 197: Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiВК-75, TZMOI; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0198
Title: Lot 198 - Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiSummer Adela 2-CKK 250 L
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 198.1: Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiSummer Adela 2-CKK 250 L; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 198.2: Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiSummer Adela 2-CKK 450 L; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0199
Title: Lot 199 - Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiSMB 76
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 199: Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiSMB 76; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0200
Title: Lot 200 - Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiGK 100
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 200: Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiGK 100; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0201
Title: Lot 201 - Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiSMB-DSD-250, Sterilmed
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 201.1: Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiSMB-DSD-250, Sterilmed; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 201.2: Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiSMB-DSD-450, Sterilmed; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0202
Title: Lot 202 - Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiPlusteam 6, TBT, Turcia
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 202: Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiPlusteam 6, TBT, Turcia; cantitatea estimată: 6 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0203
Title: Lot 203 - Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiD502E2, Prod. Matachana
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 203: Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiD502E2, Prod. Matachana; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0204
Title: Lot 204 - Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiGoldberg 422D
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 204: Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu aburiGoldberg 422D; cantitatea estimată: 6 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0205
Title: Lot 205 - Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu căldură uscatăGP-80 MO, KPZ
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 205: Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu căldură uscatăGP-80 MO, KPZ; cantitatea estimată: 8 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0206
Title: Lot 206 - Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu căldură uscatăStericell 111, BMT Medical Technology s.r.o.
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 206: Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu căldură uscatăStericell 111, BMT Medical Technology s.r.o.; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0207
Title: Lot 207 - Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu căldură uscatăMC000796 400L Otel inox Termostat de laborator
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 207: Servicii de mentenanță pentru Sterilizator cu căldură uscatăMC000796 400L Otel inox Termostat de laborator; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0208
Title: Lot 208 - Servicii de mentenanță pentru Termostat/incubator de laboratorBJPX-H80, Biobase Biodusty (Shandong) Co. Ltd
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 208: Servicii de mentenanță pentru Termostat/incubator de laboratorBJPX-H80, Biobase Biodusty (Shandong) Co. Ltd; cantitatea estimată: 12 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0209
Title: Lot 209 - Servicii de mentenanță pentru Termostat de laboratorTSvL-80, KPZ
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 209: Servicii de mentenanță pentru Termostat de laboratorTSvL-80, KPZ; cantitatea estimată: 20 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0210
Title: Lot 210 - Servicii de mentenanță pentru Termostat de laboratorCLN 15 STD, POL-EKO-APARATURA sp. j. Dispozitiv pentru spalarea si dezinfectarea ustensilelor, endoscoape
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 210: Servicii de mentenanță pentru Termostat de laboratorCLN 15 STD, POL-EKO-APARATURA sp. j. Dispozitiv pentru spalarea si dezinfectarea ustensilelor, endoscoape; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0211
Title: Lot 211 - Servicii de mentenanță pentru Dispozitiv pentru spalarea si dezinfectarea ustensilelorAWD655-8L AT-OS S.r.l.
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 211: Servicii de mentenanță pentru Dispozitiv pentru spalarea si dezinfectarea ustensilelorAWD655-8L AT-OS S.r.l.; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0212
Title: Lot 212 - Servicii de mentenanță pentru Dispozitiv pentru spalarea si dezinfectarea ustensilelorADELA-1 Sümer A.Ş.
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 212: Servicii de mentenanță pentru Dispozitiv pentru spalarea si dezinfectarea ustensilelorADELA-1 Sümer A.Ş.; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0213
Title: Lot 213 - Servicii de mentenanță pentru Dispozitiv pentru spalarea si dezinfectarea ustensilelorMELAtherm 10; MELAG Medizintechnik
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 213: Servicii de mentenanță pentru Dispozitiv pentru spalarea si dezinfectarea ustensilelorMELAtherm 10; MELAG Medizintechnik; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0214
Title: Lot 214 - Servicii de mentenanță pentru Dispozitiv pentru spalarea si dezinfectarea ustensilelorMAT LD521 XLS, Matachana Group
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 214: Servicii de mentenanță pentru Dispozitiv pentru spalarea si dezinfectarea ustensilelorMAT LD521 XLS, Matachana Group; cantitatea estimată: 6 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0215
Title: Lot 215 - Servicii de mentenanță pentru Dispozitiv pentru spălarea și dezinfectarea ustensilelorEurosafe 60, EURONDA s.p.a.
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 215: Servicii de mentenanță pentru Dispozitiv pentru spălarea și dezinfectarea ustensilelorEurosafe 60, EURONDA s.p.a.; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0216
Title: Lot 216 - Servicii de mentenanță pentru Dispozitiv pentru spălarea și dezinfectarea ustensilelor DC600, STELCO
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 216: Servicii de mentenanță pentru Dispozitiv pentru spălarea și dezinfectarea ustensilelor DC600, STELCO; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0217
Title: Lot 217 - Servicii de mentenanță pentru Unitate pentru dezinfectarea endoscopuluiETD4 Basic GA, Olympus Medical Systems Corp
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 217: Servicii de mentenanță pentru Unitate pentru dezinfectarea endoscopuluiETD4 Basic GA, Olympus Medical Systems Corp; cantitatea estimată: 22 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0218
Title: Lot 218 - Servicii de mentenanță pentru Unitate pentru dezinfectarea endoscopuluimini ETD 2 GA, Olympus Medical Systems Corp Electrocardiograf, Spirometru, Electrocuagulator
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 218: Servicii de mentenanță pentru Unitate pentru dezinfectarea endoscopuluimini ETD 2 GA, Olympus Medical Systems Corp Electrocardiograf, Spirometru, Electrocuagulator; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0219
Title: Lot 219 - Servicii de mentenanță pentru Electrocardiograf, Spirometru, ElectrocuagulatorMAC-600, India
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 219: Servicii de mentenanță pentru Electrocardiograf, Spirometru, ElectrocuagulatorMAC-600, India; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0220
Title: Lot 220 - Servicii de mentenanță pentru Electrocardiograf ASPEL V7, Polonia, Ascaard Grey v.07.205 (inf)
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 220: Servicii de mentenanță pentru Electrocardiograf ASPEL V7, Polonia, Ascaard Grey v.07.205 (inf); cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0221
Title: Lot 221 - Servicii de mentenanță pentru Electrocardiograf Bene HeartR12, Mindray, China
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 221: Servicii de mentenanță pentru Electrocardiograf Bene HeartR12, Mindray, China; cantitatea estimată: 4 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0222
Title: Lot 222 - Servicii de mentenanță pentru ElectrocardiografR12FG, 12-channel, Italya
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 222: Servicii de mentenanță pentru ElectrocardiografR12FG, 12-channel, Italya; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0223
Title: Lot 223 - Servicii de mentenanță pentru ElectrocardiografLumed digital 6 canale/ Italia
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 223: Servicii de mentenanță pentru ElectrocardiografLumed digital 6 canale/ Italia; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0224
Title: Lot 224 - Servicii de mentenanță pentru Electrocardiografэк3т-01-р-д
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 224: Servicii de mentenanță pentru Electrocardiografэк3т-01-р-д; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0225
Title: Lot 225 - Servicii de mentenanță pentru ElectrocardiografECG300G, Contec
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 225: Servicii de mentenanță pentru ElectrocardiografECG300G, Contec; cantitatea estimată: 10 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0226
Title: Lot 226 - Servicii de mentenanță pentru Electrocardiograf cu 12 canaleFX-7102, Fukuda Denshi Co. LTD.
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 226: Servicii de mentenanță pentru Electrocardiograf cu 12 canaleFX-7102, Fukuda Denshi Co. LTD.; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0227
Title: Lot 227 - Servicii de mentenanță pentru Electrocardiograf cu 12 canaleCM1200, Shenzhen Comen Medical Instruments Co. Ltd.
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 227: Servicii de mentenanță pentru Electrocardiograf cu 12 canaleCM1200, Shenzhen Comen Medical Instruments Co. Ltd.; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0228
Title: Lot 228 - Servicii de mentenanță pentru Electrocardiograf cu 12 canaleSE-1201, EDAN Instruments, Inc.
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 228.1: Servicii de mentenanță pentru Electrocardiograf cu 12 canaleSE-1201, EDAN Instruments, Inc.; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 228.2: Servicii de mentenanță pentru Electrocardiograf cu 12 canaleSE-1200 Express, EDAN Instruments, Inc.; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat. Poziția 228.3: Servicii de mentenanță pentru Electrocardiograf HolterSE-2012, EDAN Instruments, Inc.; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0229
Title: Lot 229 - Servicii de mentenanță pentru Electrocardiograf cu 6 canaleSE-601B, Edan, Instruments, Inc.
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 229: Servicii de mentenanță pentru Electrocardiograf cu 6 canaleSE-601B, Edan, Instruments, Inc.; cantitatea estimată: 3 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0230
Title: Lot 230 - Servicii de mentenanță pentru Electrocardiograf HolterBTL-08 HOLTER H600, BTL Medical Technologies AS
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 230: Servicii de mentenanță pentru Electrocardiograf HolterBTL-08 HOLTER H600, BTL Medical Technologies AS; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0231
Title: Lot 231 - Servicii de mentenanță pentru Spirometru diagnosticSpirolab, MIR MEDICAL INTERNATIONAL RESEARCH
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 231: Servicii de mentenanță pentru Spirometru diagnosticSpirolab, MIR MEDICAL INTERNATIONAL RESEARCH; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0232
Title: Lot 232 - Servicii de mentenanță pentru ElectrocuagulatorExcell 350 MCDSe, Alsamed, Produs in 2018
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 232: Servicii de mentenanță pentru ElectrocuagulatorExcell 350 MCDSe, Alsamed, Produs in 2018; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0233
Title: Lot 233 - Servicii de mentenanță pentru ElectrocuagulatorSurtron200, Italyia
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 233: Servicii de mentenanță pentru ElectrocuagulatorSurtron200, Italyia; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0234
Title: Lot 234 - Servicii de mentenanță pentru ElectrocuagulatorHARTT 300, KENTAMED Ltd
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 234: Servicii de mentenanță pentru ElectrocuagulatorHARTT 300, KENTAMED Ltd; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0235
Title: Lot 235 - Servicii de mentenanță pentru ElectrocuagulatorUES-40, Olympus Medical Systems Corp.
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 235: Servicii de mentenanță pentru ElectrocuagulatorUES-40, Olympus Medical Systems Corp.; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0236
Title: Lot 236 - Servicii de mentenanță pentru ElectrocuagulatorAESCULAP GN-300, Aesculap Inc., Produs in 2003 Endoscop (laparoscopie, artroscopie, bronhoscopie etc.)
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 236: Servicii de mentenanță pentru ElectrocuagulatorAESCULAP GN-300, Aesculap Inc., Produs in 2003 Endoscop (laparoscopie, artroscopie, bronhoscopie etc.); cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0237
Title: Lot 237 - Servicii de mentenanță pentru FibrogastroscopCIF- E9, Olympus
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 237: Servicii de mentenanță pentru FibrogastroscopCIF- E9, Olympus; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0238
Title: Lot 238 - Servicii de mentenanță pentru VideogastroesofagoscopicGIF-H170, Olympus
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 238: Servicii de mentenanță pentru VideogastroesofagoscopicGIF-H170, Olympus; cantitatea estimată: 12 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0239
Title: Lot 239 - Servicii de mentenanță pentru Videoprocesor endoscopicCV-170
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 239: Servicii de mentenanță pentru Videoprocesor endoscopicCV-170; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0240
Title: Lot 240 - Servicii de mentenanță pentru Endoscop (laparoscopie, artroscopie, bronhoscopie etc.)EG- 2990Zi/EC-3890LZi, Pentax, Inc.
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 240: Servicii de mentenanță pentru Endoscop (laparoscopie, artroscopie, bronhoscopie etc.)EG- 2990Zi/EC-3890LZi, Pentax, Inc.; cantitatea estimată: 112 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0241
Title: Lot 241 - Servicii de mentenanță pentru Endoscop (laparoscopie, artroscopie, bronhoscopie etc.)EC- 38-I10, Pentax, Inc.
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 241: Servicii de mentenanță pentru Endoscop (laparoscopie, artroscopie, bronhoscopie etc.)EC- 38-I10, Pentax, Inc.; cantitatea estimată: 20 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0242
Title: Lot 242 - Servicii de mentenanță pentru Endoscop (laparoscopie, artroscopie, bronhoscopie etc.)EC- 3890Zi, Pentax, Inc.
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 242: Servicii de mentenanță pentru Endoscop (laparoscopie, artroscopie, bronhoscopie etc.)EC- 3890Zi, Pentax, Inc.; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0243
Title: Lot 243 - Servicii de mentenanță pentru Rinolaringoscop video flexibil+accesoriiStorz 11001UD1, Karl Storz GmbH & Co. KG Masă de operație
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 243: Servicii de mentenanță pentru Rinolaringoscop video flexibil+accesoriiStorz 11001UD1, Karl Storz GmbH & Co. KG Masă de operație; cantitatea estimată: 1 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0244
Title: Lot 244 - Servicii de mentenanță pentru Masă de operațieOM-6N
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 244: Servicii de mentenanță pentru Masă de operațieOM-6N; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.
Lot: LOT-0245
Title: Lot 245 - Servicii de mentenanță pentru Masă de operațieHyBase 6100; Mindray Medical Prin oferte alternative se subânțelege că operatorii economici pot depune oferte alternative Specificațiior tehnic…
Description: Categoria: Alte dispozitive medicale. Poziția 245: Servicii de mentenanță pentru Masă de operațieHyBase 6100; Mindray Medical Prin oferte alternative se subânțelege că operatorii economici pot depune oferte alternative Specificațiior tehnice minime solicitate în anunțul de participare. (ofertantul dovedește în oferta sa alternativă, spre satisfacția autorității contractante, prin orice mijloc corespunzător, că soluțiile tehnice pe care le propune satisfac, în orice manieră echivalentă, cerințele tehnice definite din Specificarea tehnică deplină solicitată de către autoritatea contractantă în anunțul de participare). Un mijloc corespunzător poate fi considerat un dosar tehnic de la producător, un raport de încercare de la un organism recunoscut, ect. Totodată, în procesul de evaluare în cazul în care vor fi depuse pentru același lot oferte de bază și alternative se va da prioritate ofertelor care corespund cerințelor de bază, indiferent de poziționarea după preț. Pentru ofertele alternative, grupul de lucru își rezervă dreptul de a atribui sau nu lotul operatorului economic, fără a fi obligat să motiveze decizia sa. Ofertanţii pot depune o ofertă de bază sau o oferta alternativă.; cantitatea estimată: 2 vizite; specificația tehnică: conform caietului de sarcini anexat.