658932-2026 - Competition
Romania – Software package and information systems – Dezvoltarea platformei digitale pentru derularea procedurilor de reglementare din punct de vedere al mediului
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Dezvoltarea platformei digitale pentru derularea procedurilor de reglementare din punct de vedere al mediului
Description: Scopul achiziției este furnizarea de servicii digitale publice pentru a crește eficiența în derularea activităților, scăderea timpilor de soluționare a solicitărilor de evaluare de mediu pentru planuri și programe (SEA) și a celor privind evaluarea impactului asupra mediului a anumitor proiecte publice și private (EIA), precum și pentru a spori transparența în relația cu solicitanții, instituțiile afiliate și alte părți terțe. În acest scop este necesară o soluție software care să permită digitalizarea completa a proceselor mai sus menționate, colaborarea simplă și rapidă, între membrii instituției, ai instituțiilor asociate, precum și solicitanți. Aceasta soluție software va permite solicitanților colaborarea interactiva și complet digitală, via unei componente web dedicate, populata cu formulare electronice de tip „self service/ auto servire” care va permite preluarea, înregistrarea și colaborarea pe datele și documentele vehiculate pe tot parcursul celor doua procese. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 11 zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 20.
Internal identifier: DGMFIL/115215/16.07.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 48000000 Software package and information systems
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Se va incheia un contract de furnizare si servicii conexe pentru o durată de 24 de luni
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 48210000 Networking software package, 48710000 Backup or recovery software package, 48780000 System, storage and content management software package, 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support, 80500000 Training services