659071-2026 - Competition
Poland – Electricity – Dostawa energii elektrycznej do obiektów Zamawiającego oraz jednostek organizacyjnych Gminy Andrespol
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleDostawa energii elektrycznej do obiektów Zamawiającego oraz jednostek organizacyjnych Gminy Andrespol
Description1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do obiektów Zamawiającego – Gminy Andrespol oraz jednostek organizacyjnych Gminy Andrespol wskazanych w Załączniku nr 10 do SWZ, w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027r. zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne, Kodeksu cywilnego oraz aktami wykonawczymi wydanymi na ich podstawie. 2. Zamawiający działa w imieniu własnym oraz jest uprawniony do przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w imieniu jednostek organizacyjnych Gminy Andrespol. 3. Gmina Andrespol oraz jednostki organizacyjne zawrą odrębne umowy wynikające z niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na Dostawę energii elektrycznej do obiektów Zamawiającego oraz jednostek organizacyjnych Gminy Andrespol. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 10 do SWZ pn. „Opis przedmiotu zamówienia”, stanowiącym integralną część niniejszej SWZ. 5. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię elektryczną do obiektów w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r. wynosi łącznie 1 987 594 kWh. 6. Zamawiający oświadcza, że: 1) Procedura wyboru dostawcy energii elektrycznej w formie przetargu odbywa się po raz kolejny. 2) Zawarł umowę sprzedaży energii elektrycznej z Respect Energy S.A., ul. Bonifraterska 17, 00-203 Warszawa – umowa jest zawarta na czas określony, do dnia 31.12.2026 r. i nie wymaga wypowiedzenia. 3) Zawarł umowy świadczenia usługi dystrybucji energii elektrycznej z Operatorem Sieci Dystrybucyjnej - PGE Dystrybucja SA na czas nieokreślony. 4) Prognoza zużycia energii wskazana powyżej oraz w Opisie przedmiotu zamówienia stanowi jedynie wartość przybliżoną, która w trakcie wykonywania umowy może ulec zmianie. Faktyczne zużycie energii (mniejsze lub większe od prognozy wskazanej w Załączniku nr 10 do SWZ) uzależnione będzie wyłącznie od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego, zaś Sprzedawca zobowiązany jest w każdym przypadku stosować ceny energii zaoferowane w przetargu. 5) Do 14 PPE przyłączone są mikroinstalacje fotowoltaiczne, których produkcja jest zużywana na potrzeby własne, a wyłoniony w postępowaniu Wykonawca będzie świadczyć dla tych PPE usługę odbioru energii wprowadzanej do sieci OSD z mikroinstalacji na podstawie odrębnych umów zawartych zgodnie z wzorem stosowanym przez Wykonawcę. 6) Wyłonionemu w postępowaniu Wykonawcy Zamawiający udostępni dane o PPE w formie elektronicznej (plik MS Excel). 7) Zamawiający wyraża zgodę na zawarcie umowy drogą korespondencyjną. 7. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię elektryczną ma jedynie charakter orientacyjny, służący do porównania ofert i w żadnym wypadku nie stanowi ze strony Zamawiającego, zobowiązania do zakupu energii w podanej ilości. 8. Wykonawca nie może dochodzić od Zamawiającego żadnych roszczeń finansowych (np. odszkodowania), jeżeli w okresie obowiązywania umowy Zamawiający zakupi od Wykonawcy mniejszą lub większą ilość energii elektrycznej niż prognozowana, wskazana w opisie przedmiotu zamówienia - Załącznik nr 10 do SWZ. 9. Dostawca energii zobowiązany jest posiadać umowę dystrybucyjną zawartą z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD) właściwym dla obiektów Zamawiającego, najpóźniej w dniu zawarcia umowy dotyczącej przedmiotowego zamówienia i na czas nie krótszy niż do 31.12.2027 r. 10. Wykonawca zobowiązuje się zapewnić Zamawiającemu standardy jakościowe obsługi zgodne zobowiązującymi przepisami Prawa energetycznego. 11. Wykonawca zobowiązany będzie do pełnienia funkcji podmiotu odpowiedzialnego za bilansowanie handlowe dla energii elektrycznej sprzedanej w ramach przedmiotu zamówienia. 12. Przedmiot zamówienia nie obejmuje świadczenia usług dystrybucji energii elektrycznej, zaś usługi dystrybucji energii elektrycznej będą świadczone na podstawie odrębnych umów zawartych przez Zamawiającego z właściwym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego – dane OSD zawarte są w Załączniku nr 10 do SWZ. 13. Zamawiający według swojej najlepszej wiedzy zawarł w Załączniku nr 10 do SWZ wszystkie niezbędne dane umożliwiające skuteczne przeprowadzenie procesu zmiany sprzedawcy energii elektrycznej. Na podstawie tych danych Wykonawca dokona zgłoszenia wskazanemu Operatorowi Systemu Dystrybucyjnego do realizacji zawartej z Wykonawcą umowy sprzedaży energii elektrycznej. Wykonawca nie będzie wymagał od Zamawiającego uzupełnienia lub przekazania jakichkolwiek innych informacji dodatkowych. Wyjątkiem będą informacje wyraźnie wskazane jako niezbędne przez Operatora Systemu Dystrybucyjnego lub dotychczasowego Sprzedawcę. 14. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 5 do SWZ. 15. Wymagania (obowiązki) stawiane Wykonawcy, zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy stanowiącej Załącznik nr 5 do SWZ. Wykonanie czynności wynikających z pełnomocnictwa, stanowiącego Załącznik nr 1 do Umowy dostawy (sprzedaży) energii elektrycznej, zwanej dalej Umową. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Dział IV SWZ
Internal identifierZP.271.7021.34.2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 09310000 Electricity
Additional classification (cpv): 09000000 Petroleum products, fuel, electricity and other sources of energy, 09300000 Electricity, heating, solar and nuclear energy
5. Lot
LotLOT-0001