659330-2026 - Competition
Poland – Refuse and waste related services – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od-bieranych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Podegrodzie w roku 2027
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od-bieranych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Podegrodzie w roku 2027
Description: 4.3. Przedmiotem zamówienia dla zadania pn.: ”Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych odbieranych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Podegrodzie w roku 2027”, jest usługa polegająca na odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Podegrodzie, z placówek prowadzących zbiórkę przeterminowanych leków oraz z terenu Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (GPSZOK), zlokalizowanego na zamkniętym składowisku odpadów komunalnych w Podegrodziu, zgodnie z obowiązującym, w czasie świadczenia usługi, Regulaminem utrzymania w czystości i porządku na terenie Gminy Podegrodzie. Przedmiot zamówienia obejmuje również wyposażenie wskazanych przez Zamawiającego nieruchomości w pojemniki do gromadzenia odpadów oraz zapewnienie worków do selektywnej zbiórki odpadów. Wykonawca w trakcie wykonywania zamówienia zobowiązany będzie realizować postanowienia obowiązującego Regulaminu z uwzględnieniem ewentualnych późniejszych jego zmian wprowadzonych w trakcie realizacji umowy. 1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: 1) odbiór niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych o kodzie: 20 03 01 zgromadzonych w pojemnikach i/lub workach wytworzonych na nieruchomościach zamieszkałych, na których powstają odpady komunalne, w tym popiół (odbiór z nieruchomości); 2) odbiór odpadów zbieranych w sposób selektywny w pojemnikach i/lub workach przeznaczonych do tego celu, o odpowiedniej kolorystyce, grubości i pojemności, wytworzonych na nieruchomościach zamieszkałych, na których powstają odpady komunalne oraz z GPSZOK, obejmujących: a) papier i tekturę o kodach: 20 01 01 i 15 01 01 (odbiór z nieruchomości i z GPSZOK); b) szkło o kodach 20 01 02 i 15 01 07 (odbiór z nieruchomości i z GPSZOK); c) tworzywa sztuczne o kodach: 20 01 39 i 15 01 02, metali o kodach 15 01 04, 20 01 40 (opakowaniowe i nie opakowaniowe), opakowania wielomateriałowe o kodzie 15 01 05, zmieszane odpady opakowaniowe o kodzie 15 01 06, zbierane łącznie w jednym pojemniku lub worku, (odbiór z nieruchomości i z GPSZOK); d) bioodpady o kodach: 20 01 08 i 20 02 01, (odbiór z nieruchomości i z GPSZOK); e) odpady budowlane i rozbiórkowe z gospodarstw domowych o kodach, m.in.: 17 01 01, 17 01 02, 17 01 03, 17 01 07, 17 01 80, 17 02 01, 17 02 02, 17 02 03, 17 04 07, 17 08 02, 17 09 04, 20 03 99 (odbiór z nieruchomości i z GPSZOK); f) zużyte opony o kodzie: 16 01 03 (odbiór tylko z GPSZOK); g) odpady wielkogabarytowe o kodzie: 20 03 07 (odbiór tylko z GPSZOK); h) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny o kodach: 20 01 35*, 20 01 36 (odbiór tylko z GPSZOK); i) odpady niebezpieczne stanowiące odpady komunalne, powstające w gospodarstwach domowych w tym chemikalia, zużyte baterie i akumulatory i inne o kodach, m.in: 20 01 13*, 20 01 14*, 20 01 15*, 20 01 19*, 20 01 21*, 20 01 23*, 20 01 25, 20 01 26*, 20 01 27*, 20 01 28, 20 01 29*, 20 01 33*, 20 01 34 (odbiór z GPSZOK); j) przeterminowane leki o kodzie: 20 01 32 (odbiór z 4 punktów aptecznych i 2 ośrodków zdrowia oraz z GPSZOK); k) odpadów niekwalifikujących się do odpadów medycznych, które powstały wgospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek o kodzie: 20 01 99 (odbiór tylko z GPSZOK); l) odzież i tekstylia o kodzie: 20 01 10, 20 01 11 (odbiór z nieruchomości i z GPSZOK); m) popiołów z palenisk indywidualnych (domowych) o kodzie 20 01 99 (odbiór z GPSZOK); 3) odbiór odpadów z Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (GPSZOK) obejmujący w szczególności: odpady niebezpieczne, przeterminowane leki i chemikalia, odpadów niekwalifikujących się do odpadów medycznych, które powstały w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek, zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, odpady z tekstylii i odzieży, odpady budowlane i rozbiórkowe z gospodarstw domowych, oraz odpady komunalne określone w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów tj.: papier, szkło, metale, tworzywa sztuczne, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, bioodpady – jako uzupełnienie systemu odbioru odpadów oraz popiołu. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru odpadów przekazanych przez właścicieli nieruchomości do Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów po otrzymaniu telefonicznego zgłoszenia od Zamawiającego. Przedmiotowy punkt znajduje się na terenie zamkniętego składowiska odpadów komunalnych w Podegrodziu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 11, 11.1 – 11.2 do SWZ. Z uwagi na brak miejsca pełna informacja znajduje się w SWZ.
Internal identifier: RIOK-ZP.271.1.17.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
Additional classification (cpv): 90511200 Household-refuse collection services, 90511200 Household-refuse collection services, 90511300 Litter collection services, 90512000 Refuse transport services, 90513000 Non-hazardous refuse and waste treatment and disposal services, 90513100 Household-refuse disposal services, 90533000 Waste-tip management services, 90514000 Refuse recycling services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od-bieranych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Podegrodzie w roku 2027”
Description: 4.3. Przedmiotem zamówienia dla zadania pn.: ”Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych odbieranych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Podegrodzie w roku 2027”, jest usługa polegająca na odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Podegrodzie, z placówek prowadzących zbiórkę przeterminowanych leków oraz z terenu Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (GPSZOK), zlokalizowanego na zamkniętym składowisku odpadów komunalnych w Podegrodziu, zgodnie z obowiązującym, w czasie świadczenia usługi, Regulaminem utrzymania w czystości i porządku na terenie Gminy Podegrodzie. Przedmiot zamówienia obejmuje również wyposażenie wskazanych przez Zamawiającego nieruchomości w pojemniki do gromadzenia odpadów oraz zapewnienie worków do selektywnej zbiórki odpadów. Wykonawca w trakcie wykonywania zamówienia zobowiązany będzie realizować postanowienia obowiązującego Regulaminu z uwzględnieniem ewentualnych późniejszych jego zmian wprowadzonych w trakcie realizacji umowy. 1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: 1) odbiór niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych o kodzie: 20 03 01 zgromadzonych w pojemnikach i/lub workach wytworzonych na nieruchomościach zamieszkałych, na których powstają odpady komunalne, w tym popiół (odbiór z nieruchomości); 2) odbiór odpadów zbieranych w sposób selektywny w pojemnikach i/lub workach przeznaczonych do tego celu, o odpowiedniej kolorystyce, grubości i pojemności, wytworzonych na nieruchomościach zamieszkałych, na których powstają odpady komunalne oraz z GPSZOK, obejmujących: a) papier i tekturę o kodach: 20 01 01 i 15 01 01 (odbiór z nieruchomości i z GPSZOK); b) szkło o kodach 20 01 02 i 15 01 07 (odbiór z nieruchomości i z GPSZOK); c) tworzywa sztuczne o kodach: 20 01 39 i 15 01 02, metali o kodach 15 01 04, 20 01 40 (opakowaniowe i nie opakowaniowe), opakowania wielomateriałowe o kodzie 15 01 05, zmieszane odpady opakowaniowe o kodzie 15 01 06, zbierane łącznie w jednym pojemniku lub worku, (odbiór z nieruchomości i z GPSZOK); d) bioodpady o kodach: 20 01 08 i 20 02 01, (odbiór z nieruchomości i z GPSZOK); e) odpady budowlane i rozbiórkowe z gospodarstw domowych o kodach, m.in.: 17 01 01, 17 01 02, 17 01 03, 17 01 07, 17 01 80, 17 02 01, 17 02 02, 17 02 03, 17 04 07, 17 08 02, 17 09 04, 20 03 99 (odbiór z nieruchomości i z GPSZOK); f) zużyte opony o kodzie: 16 01 03 (odbiór tylko z GPSZOK); g) odpady wielkogabarytowe o kodzie: 20 03 07 (odbiór tylko z GPSZOK); h) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny o kodach: 20 01 35*, 20 01 36 (odbiór tylko z GPSZOK); i) odpady niebezpieczne stanowiące odpady komunalne, powstające w gospodarstwach domowych w tym chemikalia, zużyte baterie i akumulatory i inne o kodach, m.in: 20 01 13*, 20 01 14*, 20 01 15*, 20 01 19*, 20 01 21*, 20 01 23*, 20 01 25, 20 01 26*, 20 01 27*, 20 01 28, 20 01 29*, 20 01 33*, 20 01 34 (odbiór z GPSZOK); j) przeterminowane leki o kodzie: 20 01 32 (odbiór z 4 punktów aptecznych i 2 ośrodków zdrowia oraz z GPSZOK); k) odpadów niekwalifikujących się do odpadów medycznych, które powstały wgospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek o kodzie: 20 01 99 (odbiór tylko z GPSZOK); l) odzież i tekstylia o kodzie: 20 01 10, 20 01 11 (odbiór z nieruchomości i z GPSZOK); m) popiołów z palenisk indywidualnych (domowych) o kodzie 20 01 99 (odbiór z GPSZOK); 3) odbiór odpadów z Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (GPSZOK) obejmujący w szczególności: odpady niebezpieczne, przeterminowane leki i chemikalia, odpadów niekwalifikujących się do odpadów medycznych, które powstały w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek, zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, odpady z tekstylii i odzieży, odpady budowlane i rozbiórkowe z gospodarstw domowych, oraz odpady komunalne określone w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów tj.: papier, szkło, metale, tworzywa sztuczne, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, bioodpady – jako uzupełnienie systemu odbioru odpadów oraz popiołu. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru odpadów przekazanych przez właścicieli nieruchomości do Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów po otrzymaniu telefonicznego zgłoszenia od Zamawiającego. Przedmiotowy punkt znajduje się na terenie zamkniętego składowiska odpadów komunalnych w Podegrodziu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 11, 11.1 – 11.2 do SWZ. 4.4. Ponadto w ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do wykonania wszelkich prac niezbędnych przy realizacji zamówienia m. in.: a) zachowanie czystości w miejscu wykonywania usługi, b) zabezpieczenie prac pod względem BHP, c) pokrycie szkód powstałych w trakcie realizacji zamówienia, również wobec osób trzecich, d) oznakowanie pojazdów wykonujących usługi zgodnie z przepisami powszechnie obowiązującymi w tym zakresie. Z uwagi na brak miejsca pełna informacja znajduje się w SWZ.
Additional classification (cpv): 90511000 Refuse collection services, 90511200 Household-refuse collection services, 90511300 Litter collection services, 90512000 Refuse transport services, 90513000 Non-hazardous refuse and waste treatment and disposal services, 90513100 Household-refuse disposal services, 90533000 Waste-tip management services, 90514000 Refuse recycling services