659337-2026 - Competition
Greece – Food, beverages, tobacco and related products – Προμήθεια τροφίμων και γαλακτοκομικών προϊόντων
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Προμήθεια τροφίμων και γαλακτοκομικών προϊόντων
Description: Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια τροφίμων και γαλακτοκομικών προϊόντων για την κάλυψη των αναγκών σίτισης των βρεφών και των νηπίων της Διεύθυνσης Προσχολικής Αγωγής του Δήμου Ξάνθης, για δύο (2) έτη από την υπογραφή της σύμβασης.
Internal identifier: Αριθ. Πρωτ. Διακήρυξης: 26713 / 23.09.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 15000000 Food, beverages, tobacco and related products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: ΟΜΑΔΑ Α: Γαλακτοκομικά προϊόντα για τη Διεύθυνση Προσχολικής Αγωγής Δήμου Ξάνθης
Description: Γαλακτοκομικά προϊόντα για τη Διεύθυνση Προσχολικής Αγωγής Δήμου Ξάνθης
Internal identifier: ΟΜΑΔΑ Α
Main classification (cpv): 15500000 Dairy products
Lot: LOT-0002
Title: ΟΜΑΔΑ Β: Είδη παντοπωλείου (Ελαιόλαδο extra παρθένο) για τη Διεύθυνση Προσχολικής Αγωγής Δήμου Ξάνθης
Description: Είδη παντοπωλείου (Ελαιόλαδο extra παρθένο) για τη Διεύθυνση Προσχολικής Αγωγής Δήμου Ξάνθης
Internal identifier: ΟΜΑΔΑ Β
Main classification (cpv): 15411110 Olive oil
Lot: LOT-0003
Title: ΟΜΑΔΑ Γ: Είδη παντοπωλείου για τη Διεύθυνση Προσχολικής Αγωγής Δήμου Ξάνθης
Description: Είδη παντοπωλείου για τη Διεύθυνση Προσχολικής Αγωγής Δήμου Ξάνθης
Internal identifier: ΟΜΑΔΑ Γ
Main classification (cpv): 15800000 Miscellaneous food products
Lot: LOT-0004
Title: ΟΜΑΔΑ Δ: Οπωρολαχανικά για τη Διεύθυνση Προσχολικής Αγωγής Δήμου Ξάνθης
Description: Οπωρολαχανικά για τη Διεύθυνση Προσχολικής Αγωγής Δήμου Ξάνθης
Internal identifier: ΟΜΑΔΑ Δ
Main classification (cpv): 03200000 Cereals, potatoes, vegetables, fruits and nuts
Lot: LOT-0005
Title: ΟΜΑΔΑ Ε: Κρέατα για τη Διεύθυνση Προσχολικής Αγωγής Δήμου Ξάνθης
Description: Κρέατα για τη Διεύθυνση Προσχολικής Αγωγής Δήμου Ξάνθης
Internal identifier: ΟΜΑΔΑ Ε
Main classification (cpv): 15119000 Various meats
Lot: LOT-0006
Title: ΟΜΑΔΑ ΣΤ: Άρτος για τη Διεύθυνση Προσχολικής Αγωγής Δήμου Ξάνθης
Description: Άρτος για τη Διεύθυνση Προσχολικής Αγωγής Δήμου Ξάνθης
Internal identifier: ΟΜΑΔΑ ΣΤ
Main classification (cpv): 15811000 Bread products
Lot: LOT-0007
Title: ΟΜΑΔΑ Ζ: Ψάρια για τη Διεύθυνση Προσχολικής Αγωγής Δήμου Ξάνθης
Description: Ψάρια για τη Διεύθυνση Προσχολικής Αγωγής Δήμου Ξάνθης
Internal identifier: ΟΜΑΔΑ Ζ
Main classification (cpv): 03311000 Fish