2. Procedure
Procedure
Title: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΩΝ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΔΟΜΩΝ
Description: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΩΝ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΔΟΜΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 15000000 Food, beverages, tobacco and related products
Additional classification (cpv): 15000000 Food, beverages, tobacco and related products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΙΔΩΝ ΠΑΝΤΟΠΩΛΕΙΟΥ
Description: Ομάδα 1: Είδη παντοπωλείου: Καθαρή αξία - υποομάδα 1.1 «Είδη παντοπωλείου» ποσό: 114.141.40 EUR ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ υποομάδα 1.1 ποσό: 87.722,57 EUR, Καθαρή αξία - υποομάδα 1.2 «Ελαιόλαδο» ποσό: 12.131,35 EUR Καθαρή αξία - υποομάδα 1.3 «Κατεψυγμένα λαχανικά» ποσό: 8.120,61 EUR Καθαρή αξία - υποομάδα 1.4 «Λοιπά είδη» ποσό: 3.562,12 EUR Καθαρή αξία - υποομάδα 1.5 «Λοιπά είδη» ποσό: 2.604,75 EUR Καθαρή αξία ομάδας 1 ποσό: 114.141,40 EUR Σύνολο ομάδας 1 ποσό: 129.313,45EUR
Additional classification (cpv): 03142500 Eggs, 03212220 Pulses, 15331400 Preserved and/or canned vegetables, 15332200 Jams and marmalades; fruit jellies; fruit or nut purée and pastes, 15511100 Pasteurised milk, 15530000 Butter, 15551300 Yoghurt, 15612000 Cereal or vegetable flour and related products, 15613311 Cornflakes, 15614000 Processed rice, 15625000 Semolina, 15800000 Miscellaneous food products, 15821000 Toasted bread products and pastry goods, 15831000 Sugar, 15831600 Honey, 15840000 Cocoa; chocolate and sugar confectionery, 15851100 Uncooked pasta, 15861000 Coffee, 15871100 Vinegar and vinegar substitutes, 15872000 Herbs and spices, 15898000 Yeast, 15981000 Mineral water, 15540000 Cheese products
Lot: LOT-0002
Title: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΙΔΩΝ ΚΡΕΟΠΩΛΕΙΟΥ
Description: Ομάδα 2: Είδη κρεοπωλείου (κριτήριο: ποσοστό έκπτωσης) (ΦΠΑ 13 %) Μ.Μ. - Ποσότητα (3 ετών) - Ενδεικτική τιμή μονάδας - Σύνολο: ΚΡΕΑΣ ΝΕΑΡΟΥ ΜΟΣΧΟΥ ΧΩΡΙΣ ΟΣΤΑ (8-12 ΜΗΝΩΝ) (ΜΠΟΥΤΙ) 15111200-1 ΚΙΛΟ 2500 18,87€ 47.175,00 ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΝΩΠΟ 65% Α΄ 15112130-6 ΚΙΛΟ 4000 4,55€ 18.200,00 ΣΥΝΟΛΟ 75.181,25 ΦΠΑ 13% 9.773,56 ΣΥΝΟΛΟ ΟΜΑΔΑΣ 2 – ΕΙΔΗ ΚΡΕΟΠΩΛΕΙΟΥ 84.954,81
Additional classification (cpv): 15111200 Veal, 15112130 Chickens
Lot: LOT-0003
Title: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΙΔΩΝ ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟΥ ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΑ
Description: Ομάδα 3: Είδη ιχθυοπωλείου κατεψυγμένα (κριτήριο: ποσοστό έκπτωσης) (ΦΠΑ 13 %) Μ.Μ. - Ποσότητα (3 ετών) - Ενδεικτική τιμή μονάδας - Σύνολο: ΠΕΡΚΑ ΦΙΛΕΤΟ 15221000-3 ΚΙΛΟ 2100 13,07€ 27.447,00€ ΣΟΥΠΙΑ ΚΑΘΑΡΙΣΜΕΝΗ 15250000-5 ΚΙΛΟ 150 10,56€ 1.584,00€ ΧΤΑΠΟΔΙ ΠΛΟΚΑΜΙ (ΧΩΡΙΣ ΚΕΦΑΛΙ) 15250000-5 ΚΙΛΟ 110 17,55€ 1.930,50€ ΣΥΝΟΛΟ 35.605,72 € ΦΠΑ 13% 4.628,74€ ΣΥΝΟΛΟ ΟΜΑΔΑΣ 3 – ΕΙΔΗ ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟΥ ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΑ 40.234,47€
Additional classification (cpv): 15221000 Frozen fish, 15250000 Seafood
Lot: LOT-0004
Title: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΙΔΩΝ ΟΠΩΡΟΛΑΧΑΝΟΠΩΛΕΙΟΥ
Description: ΠΑΤΑΤΕΣ 03212100-1 ΚΙΛΟ 12000 0,88 ΜΠΑΝΑΝΕΣ 03222000-3 ΚΙΛΟ 4000 1,90 ΝΕΚΤΑΡΙΝΙΑ 03222000-3 ΚΙΛΟ 100 3,44 ΚΕΡΑΣΙΑ 03222000-3 ΚΙΛΟ 90 4,31 ΜΗΛΑ ΣΤΑΡΚΙΝ Α΄ ΠΟΙΟΤ. ΕΓΧ. 03222000-3 ΚΙΛΟ 3000 2,04 ΑΧΛΑΔΙΑ ΚΡΥΣΤΑΛΛΙΑ 03222000-3 ΚΙΛΟ 1000 2,60 ΛΕΜΟΝΙΑ 03222000-3 ΚΙΛΟ 750 2,11 ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΑ ΝΑΒΕΛ 03222000-3 ΚΙΛΟ 500 1,20 ΚΑΡΠΟΥΖΙ 03222000-3 ΚΙΛΟ 200 0,58 ΣΤΑΦΥΛΙΑ 03222000-3 ΚΙΛΟ 90 5,10 ΠΕΠΟΝΙ 03222000-3 ΚΙΛΟ 200 1,36 ΜΑΝΤΑΡΙΝΙΑ ΚΛΗΜΕΝΤΙΝΕΣ 03222000-3 ΚΙΛΟ 180 2,12 ΦΡΑΟΥΛΕΣ 03222000-3 ΚΙΛΟ 90 3,43 ΝΤΟΜΑΤΑ Α' ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ 03221000-6 ΚΙΛΟ 2000 2,93 ΛΑΧΑΝΟ 03221000-6 ΚΙΛΟ 2000 0,78 ΚΑΡΟΤΑ 03221000-6 ΚΙΛΟ 1000 1,20 ΣΠΑΝΑΚΙ 03221000-6 ΚΙΛΟ 50 2,26 ΚΡΕΜΜΥΔΙΑ ΞΕΡΑ 03221000-6 ΚΙΛΟ 2400 1,11 ΚΟΛΟΚΥΘΑΚΙΑ 03221000-6 ΚΙΛΟ 200 2,19 ΦΑΣΟΛΑΚΙΑ (ΜΠΑΡΜΠΟΥΝΙΑ) 03221000-6 ΚΙΛΟ 100 3,46 ΠΡΑΣΑ 03221000-6 ΚΙΛΟ 100 1,65 ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙ 03221000-6 ΚΙΛΟ 90 2,80 ΜΠΡΟΚΟΛΟ 03221000-6 ΚΙΛΟ 90 3,40 ΜΑΡΟΥΛΙ 03221000-6 ΤΕΜΑΧΙΟ 900 1,19 ΑΓΓΟΥΡΙ 03221000-6 ΤΕΜΑΧΙΟ 3000 0,65 ΣΕΛΙΝΟ 03221000-6 ΤΕΜΑΧΙΟ 300 2,25 ΜΑΪΝΤΑΝΟΣ (δεμ. των 100 γραμ.) 03221000-6 ΤΕΜΑΧΙΟ 300 0,81 ΑΝΗΘΟΣ (δεμ. των 100 γραμ.) 03221000-6 ΤΕΜΑΧΙΟ 300 0,98 ΔΥΟΣΜΟΣ (δεμ. των 100 γραμ.) 03221000-6 ΤΕΜΑΧΙΟ 270 1,54 ΣΚΟΡΔΑ (κεφάλι) 03221000-6 ΤΕΜΑΧΙΟ 270 0,66 ΣΥΝΟΛΟ 56.422.10 ΦΠΑ 13% 7.334.87 ΣΥΝΟΛΟ ΟΜΑΔΑΣ 4 - ΕΙΔΗ ΟΠΩΡΟΛΑΧΑΝΟΠΩΛΕΙΟΥ 63.756.97
Additional classification (cpv): 03212100 Potatoes, 03222000 Fruit and nuts, 03221000 Vegetables
Lot: LOT-0005
Title: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΙΔΩΝ ΑΡΤΟΠΟΙΕΙΟΥ & ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΙΚΗΣ
Description: ΟΜΑΔΑ 5: ΕΙΔΗ ΑΡΤΟΠΟΙΕΙΟΥ & ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΙΚΗΣ (κριτήριο: χαμηλότερη τιμή) (ΦΠΑ 13%) ΑΡΤΟΣ σε φραντζόλα (ολικής άλεσης) βάρους 350 γραμ. 15811000-6 ΤΕΜΑΧΙΟ 28.000 1,20€ Κουλούρι Θεσσαλονίκης (80-100γρ.) 15811000-6 ΤΕΜΑΧΙΟ 4.800 0,70€ Ψωμί τοστ ολικής άλεσης 15811000-6 ΚΙΛΟ 600 2,60 € Τσουρέκια (400γρ.) 15812000-3 ΤΕΜΑΧΙΟ 850 6,00 € Κουλουράκια - Βουτήματα 15812000-3 ΚΙΛΟ 112 10,00 € Κέϊκ 15812000-3 ΚΙΛΟ 82 12,00 € Μελομακάρονα 15812000-3 ΚΙΛΟ 140 13,00 € Κουραμπιέδες 15812000-3 ΚΙΛΟ 116 13,00 € Βασιλόπιτες 15812000-3 ΚΙΛΟ 350 10,00 € ΣΥΝΟΛΟ 60.434,80€ ΦΠΑ 13% 7.856,52€ ΣΥΝΟΛΟ ΟΜΑΔΑΣ 5 - ΕΙΔΗ ΑΡΤΟΠΟΙΕΙΟΥ & ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΙΚΗΣ 68,291,32€
Additional classification (cpv): 15811000 Bread products, 15812000 Pastry goods and cakes