659497-2026 - Competition
Greece – Project management consultancy services – "ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΣ ΕΝΙΣΧΥΣΗΣ ΜΙΚΡΟΜΕΣΑΙΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΔΗΜΟΥ ΦΥΛΗΣ"
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: "ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΣ ΕΝΙΣΧΥΣΗΣ ΜΙΚΡΟΜΕΣΑΙΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΔΗΜΟΥ ΦΥΛΗΣ"
Description: Αντικείμενο της παρούσας σύμβασης είναι η ανάπτυξη ενός μηχανισμού υποστήριξης των μικρομεσαίων επιχειρήσεων που έχουν έδρα το Δήμο Φυλής, ώστε να τους παρέχεται δωρεάν από το Δήμο ένα σύνολο από ψηφιακές και υποστηρικτικές υπηρεσίες (συμβουλευτική, τεχνική βοήθεια, εκπαίδευση/ενημέρωση, ψηφιακά εργαλεία προβολής και διαλειτουργικότητας με το Δήμο) προκειμένου να ενισχύσουν την ανθεκτικότητα, την βιωσιμότητα και την ανταγωνιστικότητά τους, αξιοποιώντας τα διαθέσιμα χρηματοδοτικά εργαλεία και προγράμματα που εκδίδονται κατά τη διάρκεια της σύμβασης.Αναλυτική περιγραφή του φυσικού και οικονομικού αντικειμένου της σύμβασης δίδεται στο ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Ι ως αναπόσπαστο τμήμα της αναλυτικής διακήρυξης.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72224000 Project management consultancy services
Additional classification (cpv): 79412000 Financial management consultancy services, 72261000 Software support services, 80400000 Adult and other education services, 72267000 Software maintenance and repair services, 72212190 Educational software development services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: «ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΣ ΕΝΙΣΧΥΣΗΣ ΜΙΚΡΟΜΕΣΑΙΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΔΗΜΟΥ ΦΥΛΗΣ»
Description: Αντικείμενο της παρούσας σύμβασης είναι η ανάπτυξη ενός μηχανισμού υποστήριξης των μικρομεσαίων επιχειρήσεων που έχουν έδρα το Δήμο Φυλής, ώστε να τους παρέχεται δωρεάν από το Δήμο ένα σύνολο από ψηφιακές και υποστηρικτικές υπηρεσίες (συμβουλευτική, τεχνική βοήθεια, εκπαίδευση/ενημέρωση, ψηφιακά εργαλεία προβολής και διαλειτουργικότητας με το Δήμο) προκειμένου να ενισχύσουν την ανθεκτικότητα, την βιωσιμότητα και την ανταγωνιστικότητά τους, αξιοποιώντας τα διαθέσιμα χρηματοδοτικά εργαλεία και προγράμματα που εκδίδονται κατά τη διάρκεια της σύμβαση.Αναλυτική περιγραφή του φυσικού και οικονομικού αντικειμένου της σύμβασης δίδεται στο ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Ι ως αναπόσπαστο τμήμα της αναλυτικης διακήρυξης
Additional classification (cpv): 79412000 Financial management consultancy services, 72261000 Software support services, 72212190 Educational software development services, 72267000 Software maintenance and repair services, 80400000 Adult and other education services