See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: „Soluții și produse TIC Cloud intern (echipamente de procesare, stocare, backup, rețea și conectică, soluție Cloud IaaS, soluție Cloud PaaS), inclusiv servicii de instalare, configurare, punere în funcţiune, operaționalizare, integrare la nivel de servicii și instruire” pentru realizarea proiectului „Implementarea infrastructurii de Cloud Guvernamental”
Description: Procedura de achiziție are ca obiect furnizarea de Soluții și produse TIC Cloud intern (echipamente de procesare, stocare, backup, rețea și conectică, soluție Cloud IaaS, soluție Cloud PaaS), inclusiv servicii de instalare, configurare, punere în funcţiune, operaționalizare, integrare la nivel de servicii și instruire ce fac obiectul achizitiei este prezentata în Caietul de sarcini. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP( https://e-licitatie.ro/pub). Autoritatea contractanta va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare până în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor, pentru clarificarile primite cu cel puțin 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 4267230_2023_PAAPD1437830
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 32424000 Network infrastructure
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Obiectul acordului-cadru: furnizarea de soluții și produse TIC Cloud intern (echipamente de procesare, stocare, backup, rețea și conectică, soluție Cloud IaaS, soluție Cloud PaaS), inclusiv servicii de instalare, configurare, punere în funcţiune, operaționalizare, integrare la nivel de servicii și instruire. Cantitatile minime si maxime estimate a fi achizitionate pe durata acordului-cadru sunt: 1.Server procesare și stocare Tip 1: minimum 114 buc. - maximum 160 buc. 2.Server procesare și stocare Tip 2: minimum 120 buc. - maximum 160 buc. 3.Server procesare Tip 1: minimum 90 buc. - maximum 120 buc. 4.Server procesare Tip 2: minimum 24 buc. - maximum 32 buc. 5.Server procesare Tip 3: minimum 24 buc. - maximum 32 buc. 6.Server backup: minimum 8 buc. - maximum 12 buc. 7.Server procesare Mission Critical: minimum 2 cpl. - maximum 4 cpl. 8.Echipament de stocare de tip block tip I pentru mediul de producție: minimum 2 cpl. - maximum 4 cpl. 9.Echipament de stocare de tip block tip II pentru mediul de producție: minimum 8 cpl. - maximum 12 cpl. 10 Ansamblu stocare suplimentară pentru echipament de stocare de tip block tip II pentru mediul de producție: minimum 38 cpl. - maximum 48 cpl. 11.Echipament de stocare de tip File pentru mediul de producție: minimum 4 cpl. - maximum 6 cpl. 12. Echipament de stocare de tip object pentru mediul de producție: minimum 4 cpl. - maximum 6 cpl. 13.Echipament dedicat de backup pentru mediul de producție: minimum 4 cpl. - maximum 6 cpl. 14.Librarie de benzi pentru mediul de producție: minimum 4 cpl. - maximum 6 cpl. 15.Switch Management Data Center: minimum 68 cpl. - maximum 88 cpl. 16.Switch CORE Management Data Center: minimum 8 cpl. - maximum 10 cpl. 17.Switch Leaf Data Center: minimum 154 cpl. - maximum 202 cpl. 18.Switch Border Leaf Data Center: minimum 8 cpl. - maximum 10 cpl. 19.Switch Spine SAN Data Center: minimum 8 cpl. - maximum 10 cpl. 20.Switch Spine LAN Data Center: minimum 12 cpl. - maximum 14 cpl. 21.Server procesare și stocare Tip 1 pentru mediul de testare: minimum 8 buc. - maximum 10 buc. 22.Server procesare și stocare Tip 2 pentru mediul de testare: minimum 10 buc. - maximum 12 buc. 23.Server procesare Tip 1 pentru mediul de testare: minimum 6 buc. - maximum 8 buc. 24.Server procesare Tip 2 pentru mediul de testare: minimum 4 buc. - maximum 6 buc. 25.Server procesare Tip 3 pentru mediul de testare: minimum 4 buc. - maximum 6 buc. 26.Server backup pentru mediul de testare: minimum 4 buc. - maximum 6 buc. 27.Server procesare Mission Critical pentru mediul de testare: minimum 2 cpl. - maximum 3 cpl. 28.Echipament de stocare de tip Block Tip I pentru mediul de testare: minimum 2 cpl. - maximum 3 cpl. 29.Echipament de stocare de tip Block Tip II pentru mediul de testare: minimum 2 cpl. - maximum 3 cpl. 30.Ansamblu stocare suplimentară pentru echipament de stocare de tip block tip II pentru mediul de testare: minimum 2 cpl. - maximum 3 cpl. 31.Echipament de stocare de tip File pentru mediul de testare: minimum 2 cpl. - maximum 3 cpl. 32.Echipament de stocare de tip Object pentru mediul de testare: minimum 2 cpl. - maximum 3 cpl. 33.Echipament dedicat de backup pentru mediul de testare: minimum 2 cpl. - maximum 3 cpl. 34.Librarie de benzi pentru mediul de testare: minimum 2 cpl. - maximum 4 cpl. 35.Componenta de livrare a serviciilor IaaS: minimum 344 cpl. - maximum 410 cpl. 36.Identitate globală pentru soluția IaaS/PaaS: minimum 1 cpl. - maximum 2 cpl. 37.Soluție SDS- Software defined storage : minimum 2 cpl. - maximum 3 cpl. 38.Soluție Management și provizionare automată servere: minimum 408 cpl. - maximum 500 cpl. 39.Software de backup: minimum 308 cpl. - maximum 410 cpl. 40.Balansor Avansat Global : minimum 60 cpl. - maximum 70 cpl. 41.Soluție PaaS : minimum 114 cpl. - maximum 130 cpl. 42.Soluție Management proiect la nivel de CI/CD: minimum 1 cpl. - maximum 2 cpl. 43.Soluție Documentare: minimum 1 cpl. - maximum 2 cpl. 44.Soluție versionare cod: minimum 1 cpl. - maximum 2 cpl. 45.Soluție Stocare Artefacte: minimum 1 cpl. - maximum 2 cpl. 46.Soluție Analiză statică cod: minimum 1 cpl. - maximum 2 cpl. 47.Soluție Suport Utilizatori: minimum 1 cpl. - maximum 2 cpl. 48.Soluție Automatizare: minimum 4 cpl. - maximum 6 cpl. 49.Soluție Integrare Continuă: minimum 1 cpl. - maximum 2 cpl. 50.Soluție pentru Monitorizarea indicatorilor de performanță (KPI): minimum 1 cpl. - maximum 2 cpl. 51.Soluție Suport pentru migrarea instanțelor: minimum 900 cpl. - maximum 1100 cpl. 52.Soluție Management loguri infrastructură: minimum 1 cpl. - maximum 2 cpl. 53.Soluție Telemetrie Globală: minimum 1 cpl. - maximum 2 cpl. 54.Clasa IP /20 - 4096 IP v4: minimum 4 buc. - maximum 6 buc. 55.Modul optic QSFPDD-400GB-DR4 SM MPO: minimum 40 buc. - maximum 50 buc. 56.Modul optic QSFP28-100GB-DR SMF conector LC: minimum 160 buc. - maximum 180 buc. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent, determinata pe baza cantitatilor maxime specificate mai sus, este de 162.282.632,52 lei fara TVA. Pe parcursul derulării acordului-cadru se estimează că se vor atribui contracte subsecvente, după cum urmează: - Număr estimat contracte subsecvente 2024 = 4 - Număr estimat contracte subsecvente 2025 = 2.
Internal identifier: 1