See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Προκήρυξη ανοικτού ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την προμήθεια φασματοφωτομέτρων για τις ανάγκες των εργαστηρίων του Γ.Χ.Κ
Description: Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια φασματοφωτομέτρων, για τις ανάγκες των εργαστηρίων του ΓΧΚ, τα τεχνικά χαρακτηριστικά των οποίων και οι λοιπές απαιτήσεις περιγράφονται αναλυτικά στο ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Α’ της παρούσας το οποίο αποτελεί αναπόσπαστο μέρος αυτής και συγκεκριμένα: ΕΙΔΟΣ 1: Φασματοφωτόμετρο UV -VIS με RFID (1 τεμάχιο) ΕΙΔΟΣ 2: Φασματοφωτόμετρο UV -VIS (μικροπλακών) (1 τεμάχιo) ΕΙΔΟΣ 3: Φασματοφωτόμετρο UV -VIS διπλής δέσμης (1 τεμάχιο) ΕΙΔΟΣ 4: Φασματοφωτόμετρο (τύπου HACH) (2 τεμάχια) ΕΙΔΟΣ 5: Φασματοφωτόμετρο (τύπου Merck) (2 τεμάχια) ΕΙΔΟΣ 6: Φορητό σύστημα XRF (1 τεμάχιο) ΕΙΔΟΣ 7: Φασματοφωτόμετρο FT-IR (3 τεμάχια) ΕΙΔΟΣ 8: Φασματογράφος XRF (1 τεμάχιο) ΕΙΔΟΣ 9: Φορητό φασματοφωτόμετρο FTIR (1 τεμάχιο) τα τεχνικά χαρακτηριστικά των φασματοφωτομέτρων και οι λοιπές απαιτήσεις περιγράφονται αναλυτικά στο ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Α’ της διακήρυξης. Προσφορές υποβάλλονται για ένα για περισσότερα από ένα ή για όλα τα ζητούμενα είδη. Σημειώνεται ότι κάθε προσφορά πρέπει να αφορά ολόκληρη την ποσότητα του υπό προμήθεια είδους, όπως αυτό περιγράφεται στο Παράρτημα Α΄ της διακήρυξης. Η εκτιμώμενη αξία της σύμβασης ανέρχεται στο ποσό των 417.880,00€ συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α. 24% (χωρίς Φ.Π.Α. : 337.000,00€ πλέον Φ.Π.Α. (24%): 80.880,00€) Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς, βάσει της τιμής. Ο χρόνος παράδοσης και εγκατάστασης (συμπεριλαμβανομένης της εκπαίδευσης) θα είναι τέσσερις (4) μήνες από την επομένη της ανάρτησης της σύμβασης στο ΚΗΜΔΗΣ.
Internal identifier: ΔΣΥΠΕ Α 853125 ΕΞ 2026 /23-09-2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 38433000 Spectrometers
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: ΕΙΔΟΣ 1: Φασματοφωτόμετρο UV -VIS με RFID (1 τεμάχιο)
Description: Προϋπολογισμός 18.600,00€ (15.000,00€ συν 3.600,00€ Φ.Π.Α. 24%)
Internal identifier: LOT-0001
Quantity: 1 piece
Lot: LOT-0004
Title: ΕΙΔΟΣ 2: Φασματοφωτόμετρο UV -VIS (μικροπλακών) (1 τεμάχιo)
Internal identifier: LOT-0002
Lot: LOT-0005
Title: ΕΙΔΟΣ 3: Φασματοφωτόμετρο UV -VIS διπλής δέσμης (1 τεμάχιο)
Description: Προϋπολογισμός 14.880,00€ (12.000,00€ συν 2.880,00€ Φ.Π.Α. 24%)
Internal identifier: LOT-0003
Lot: LOT-0006
Title: ΕΙΔΟΣ 4: Φασματοφωτόμετρο (τύπου HACH) (2 τεμάχια)
Description: Προϋπολογισμός 11.160,00€ (4.500,00€*2= 9.000,00€ συν 2.160,00€ Φ.Π.Α. 24%)
Internal identifier: LOT-0004
Quantity: 2 pieces
Lot: LOT-0007
Title: ΕΙΔΟΣ 5: Φασματοφωτόμετρο (τύπου Merck) (2 τεμάχια)
Internal identifier: LOT-0005
Lot: LOT-0008
Title: ΕΙΔΟΣ 6: Φορητό σύστημα XRF (1 τεμάχιο)
Description: Προϋπολογισμός 37.200,00€ (30.000,00€ συν 7.200,00€ Φ.Π.Α. 24%)
Internal identifier: LOT-0006
Lot: LOT-0009
Title: ΕΙΔΟΣ 7: Φασματοφωτόμετρο FT-IR (3 τεμάχια)
Description: Προϋπολογισμός 163.680,00€ (44.000,00€*3= 132.000,00€ συν 31.680,00€ Φ.Π.Α. 24%)
Internal identifier: LOT-0007
Quantity: 3 pieces
Lot: LOT-0010
Title: ΕΙΔΟΣ 8: Φασματογράφος XRF (1 τεμάχιο)
Description: Προϋπολογισμός 86.800,00€ (70.000,00€ συν 16.800,00€ Φ.Π.Α. 24%)
Internal identifier: LOT-0008
Lot: LOT-0011
Title: ΕΙΔΟΣ 9: Φορητό φασματοφωτόμετρο FTIR (1 τεμάχιο)
Description: Προϋπολογισμός 55.800,00€ (45.000,00€ συν 10.800,00€ Φ.Π.Α. 24%)
Internal identifier: LOT-0009