659952-2026 - Competition
Bulgaria – Medical consumables – Доставка на общ медицински консуматив за срок от 36 месеца
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Доставка на общ медицински консуматив за срок от 36 месеца
Description: ДСП се създава за доставка на различни видове медицински изделия и консумативи за нуждите на ,,МБАЛ -Благоевград" АД. Първоначално планиранираната "Техническа спецификация" може да бъде частично променяна в хода на провеждане на динамичната система, като се добавят нови медицински изделия и/или консумативи и/или се променят количествата им. Посочените количества в приложената към документацията „Техническа спецификация" са прогнозни и не пораждат задължение за Възложителя да ги възложи в прогнозния обем. Фактическото изпълнение на обществената поръчка ще се определи на базата на реално доставените медицински изделия и консумативи, в рамките на финансовия ресурс. Обменът на документи и съобщения между Възложители, кандидати, участници и изпълнители на обществени поръчки се осъществява чрез Централизираната електронна платформа. Срокът на ДСП е 36 месеца . Динамичната система за покупки е отворена през целия си срок на действие за всеки кандидат, който отговаря на критериите за подбор. Достъпът и участието в нея са свободни и безплатни за всички заинтересовани лица. Срок на договорите, сключвани въз основа на ограничените поръчки в рамките на ДСП е за период от 12 /дванадесет/ месеца. Динамичната система за покупки (ДСП) се провежда на етапи. Съгласно чл.101 от ЗОП, в зависимост от етапа на процедурата кандидатите подават заявления за участие, а квалифицираните (допуснати) кандидати - оферти. ДСП се управлява като изцяло електронен процес и през целия срок на действие на системата за покупки тя е открита за всеки стопански субект /изпълняващ орган/ИО/, който отговаря на критериите за подбор. Посочените критерии за подбор, са и критерии за изключване. Възложителят осигурява пълен, неограничен и пряк достъп до документацията по настоящата процедура чрез Централизираната електронна платформа, наричана "платформата". Заявленията и офертите трябва да се изготвят и представят в съответствие с изискванията на чл. 101 от ЗОП и чл.47 от ППЗОП, в срока посочен в обявлението. Всяко заявление и Всяка оферта се подава в системата на ЦАИС ЕОП Първи етап /първоначално събиране на заявления за участие/: Квалифициране на доставчиците ( допускане на доставчиците до системата ) . На този етап се събират заявления за участие. Заявленията за участие /ЕЕДОП/ съдържа/т информация относно личното състояние на кандидатите и критериите за подбор. Краен срок за подаване на първоначални заявления - 23.10.2026 г. Разглеждането на първоначалните заявления за участие ще се извърши в срок до 10 работни дни от крайният срок за подаване на първоначални заявления. Покана за конкретна поръчка няма да бъде обявявана преди да бъдат разгледани всички първоначални заявления. Заявления могат да се подават и след крайния срок за подаване на първоначални заявления, в тези случаи кандидатите ще получават покани след одобряване на включването им в ДСП. Възложителят определя с Решение за подбор квалифицираните доставчици. След влизане в сила на Решението за подбор следва втори етап на процедурата. Втори етап /събиране на оферти по конкретни покани/: Следва изпращане на покана за представяне на оферти за конкретна обществена поръчка до тези доставчици, които са били квалифицирани/допуснати. Офертите съдържат техническо и ценово предложение. Съгласно чл.39, ал.1 от ППЗОП с подаването на оферта се счита, че кандидатите се съгласяват с всички условия на възложителя, в т.ч. с определения от него срок на валидност на офертите и с проекта на договор. Покана за конкретна поръчка няма да бъде обявявана преди да бъдат разгледани всички първоначални заявления, подадени в посоченият по-горе срок. При конкретни поръчки по покани офертите ще бъдат класирани от програма, която ще е достъпна и безплатна за всички кандидати. Осигурен е неограничен, пълен и пряк достъп до документацията за обществената поръчка през целия срок на действие на ДСП. *По всяко време заинтересовани лица могат да подават заявления за допускане/включване в ДСП. Възложителят ще разглежда новопостъпилите предложения два пъти в месеца (1- во и 15-то число на месеца ) или на две седмици веднъж. Възложителят ще издава решение за допускане на кандидатите в ДСП. След всяко разглеждане на заявленията Възложителят издава Решение за подбор с което квалифицираните доставчици се присъединяват към ДСП.​​​​​​​
Internal identifier: 609423
Type of procedure: Restricted
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33140000 Medical consumables
5. Lot
Lot: LOT-0001