659996-2026 - Competition
Greece – Miscellaneous repair and maintenance services – Εργασίες στο δίκτυο ύδρευσης, αποχέτευσης και τα υδρομέτρα της ΔΕΥΑ Μυκόνου
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Εργασίες στο δίκτυο ύδρευσης, αποχέτευσης και τα υδρομέτρα της ΔΕΥΑ Μυκόνου
Description: Το αντικείμενο της παρούσας σύμβασης αφορά την υλοποίηση των απαιτούμενων εργασιών στο δικτύου ύδρευσης, αποχέτευσης και τα υδρομέτρα της ΔΕΥΑ Μυκόνου.
Internal identifier: ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50800000 Miscellaneous repair and maintenance services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: Προβλέπεται η δυνατότητα ενεργοποίησης του δικαιώματος προαίρεσης στην περίπτωση που δικαιολογείται από τις ανάγκες του Αναθέτοντος φορέα και για χρονικό διάστημα έως επιπλέον ενός (1) έτους. Η εκτιμώμενη αξία του δικαιώματος προαίρεσης δεν μπορεί να υπερβαίνει το ποσό των 432.000,00€, προ Φ.Π.Α. 24% [103.680,00€] (εκτιμώμενη αξία συμπ. Φ.Π.Α. 24%: 535.680,00€). Η συνολική εκτιμώμενη αξία της παρούσας σύμβασης συμπεριλαμβανομένου του δικαιώματος προαίρεσης ανέρχεται στο ποσό του 1.296.000,00€, προ Φ.Π.Α. 24% [311.040,00€] (συνολική εκτιμώμενη αξία συμπ. Φ.Π.Α. 24%: 1.607.040,00€). Η διάρκεια της σύμβασης ορίζεται σε δύο (2) έτη από την υπογραφή της ή έως την εξάντληση του ποσού της σύμβασης, όποιο από τα δύο επέλθει πρώτο, με δικαίωμα προαίρεσης για επιπλέον ένα (1) έτος, ή έως την εξάντληση του ποσού της προαίρεσης, όποιο από τα δύο επέλθει πρώτο.