660118-2026 - Competition
Poland – Laboratory reagents – DZ.271.162.2026 Dostawa odczynników do izolacji, wykrywania oraz znakowania cząstek dla Łukasiewicz-PORT na podstawie umowy ramowej.
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: DZ.271.162.2026 Dostawa odczynników do izolacji, wykrywania oraz znakowania cząstek dla Łukasiewicz-PORT na podstawie umowy ramowej.
Description: Zamawiający będzie udzielał, na podstawie umowy ramowej zawartej w wyniku rozstrzygnięcia postępowania, zamówień na dostawy odczynników do izolacji, wykrywania oraz znakowania cząstek niezbędnych do realizacji zadań badawczych w ramach środków własnych oraz projektów realizowanych przez Zamawiającego. Przedmiot zamówienia składa się z 1 części (Pakiet 1). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z wymaganiami Zamawiającego względem przedmiotu zamówienia zostały określone w załączniku nr 2 do SWZ – Formularz wyceny oraz w załączniku nr 3 do SWZ - wzór umowy.
Previous notice: 427918-2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Uzasadnienie skrócenia terminu składania ofert, art. 138 ust. 2 pkt 2) PZP. Zamawiający wszczyna ponownie postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, zgodnie z art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, w zakresie części nr 5 z unieważnionego postępowania DZ.271.107.2026. W poprzednio prowadzonym postępowaniu, w zakresie wskazanej części została złożona jedna oferta, którą odrzucono na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. c) ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz.U.2026.793 t.j., dalej „PZP”) tj. została złożona przez Wykonawcę, który nie złożył w przewidzianym terminie podmiotowego środka dowodowego potwierdzającego brak podstaw wykluczenia. W konsekwencji Zamawiający unieważnił postępowanie. Odrzucenie oferty uniemożliwiło wybór wykonawcy i zawarcie umowy, a tym samym konieczne stało się ponowne wszczęcie postępowania w celu zapewnienia dostawy odczynników niezbędnych do prawidłowej realizacji projektu. Niniejsze postępowanie obejmuje dostawę odczynniki do izolacji, wykrywania oraz znakowania cząstek niezbędnych do realizacji zadań badawczych w projekcie SONATA BIS 12 pt. "Analiza przeciwnowotworowego potencjału ILC2 w czerniaku" finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki przyznanych na podstawie decyzji nr DEC-2022/46/E/NZ6/00131. Przedmiot zamówienia ma istotne znaczenie dla realizacji kamienia milowego projektu SONATA BIS 12. Odczynniki objęte zamówieniem są niezbędne do przeprowadzenia zaplanowanych analiz z wykorzystaniem materiału klinicznego, który został pozyskany we współpracy ze szpitalem. Materiał ten zaczyna być gromadzony w ramach określonego harmonogramu badawczego i jego dalsze wykorzystanie jest bezpośrednio powiązane z terminową realizacją zadań projektowych oraz osiągnięciem założonego kamienia milowego. Zamawiający wskazuje, że zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, o której mowa w art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy PZP. Pilna potrzeba wynika z konieczności niezwłocznego zabezpieczenia odczynników wymaganych do pracy z materiałem klinicznym oraz z ograniczeń czasowych związanych z harmonogramem projektu. Próbki kliniczne nie mogą oczekiwać przez pełny standardowy okres składania ofert, ponieważ opóźnienie w zakupie odczynników może skutkować przesunięciem prac badawczych, utrudnieniem realizacji kamienia milowego projektu, a także ryzykiem niewykorzystania pozyskanego materiału w terminie zgodnym z założeniami badawczymi i organizacyjnymi projektu. Skrócenie terminu składania ofert jest zatem uzasadnione obiektywnymi okolicznościami związanymi z realizacją projektu badawczego, dostępnością i wykorzystaniem materiału klinicznego oraz koniecznością zachowania ciągłości prac badawczych. Jednocześnie Zamawiający wskazuje, że zastosowanie trybu przetargu nieograniczonego zapewnia zachowanie zasady konkurencyjności, równego traktowania wykonawców oraz przejrzystości postępowania. Wszyscy zainteresowani wykonawcy będą mogli złożyć ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu, a dokumenty zamówienia zostaną udostępnione zgodnie z przepisami ustawy PZP. Mając na uwadze powyższe, Zamawiający uznaje za zasadne ponowne wszczęcie postępowania w trybie przetargu nieograniczonego oraz wyznaczenie skróconego terminu składania ofert, nie krótszego niż termin minimalny dopuszczalny na podstawie ustawy PZP.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33696500 Laboratory reagents
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Zamawiający będzie udzielał, na podstawie umów ramowych zawartych w wyniku rozstrzygnięcia postępowania, zamówień na dostawy odczynników do izolacji, wykrywania oraz znakowania cząstek niezbędnych do realizacji zadań badawczych w ramach środków własnych oraz projektów realizowanych przez Zamawiającego. Przedmiot zamówienia składa się z 1 części (Pakiet 1). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z wymaganiami Zamawiającego względem przedmiotu zamówienia zostały określone w załączniku nr 2 do SWZ – Formularz wyceny oraz w załączniku nr 3 do SWZ - wzór umowy.
Options:
Description of the options: Zamawiający nie przewiduje