660279-2026 - Competition
Greece – Gate valves – 16/2026
Contract or concession notice – standard regime
Supplies - Services
2. Procedure
Procedure
Title: 16/2026
Description: Hλεκτρονικός διαγωνισμός με ανοιχτή διαδικασία, άνω των ορίων, με κριτήριο ανάθεσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει τιμής με αντικείμενο την προμήθεια και εγκατάσταση θυροφραγμάτων και διατάξεων αντεπιστροφής – κλαπέ, συστήματος συνεχούς παρακολούθησης ποιοτικών χαρακτηριστικών λυμάτων και φορητού συστήματος τηλεεπισκόπησης φρεατίων και αγωγών σε ιστό, προϋπολογισμού εξακοσίων εβδομήντα πέντε χιλιάδων ευρώ (675.000,00 €) πλέον ΦΠΑ .
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Additional nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 42131230 Gate valves
Additional classification (cpv): 51540000 Installation services of special-purpose machinery and equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Τμήμα 1
Description: Προμήθεια και εγκατάσταση θυροφραγμάτων και διατάξεων αντεπιστροφής – κλαπέ, συστήματος συνεχούς παρακολούθησης ποιοτικών χαρακτηριστικών λυμάτων και φορητού συστήματος τηλεεπισκόπησης φρεατίων και αγωγών σε ιστό