See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: CONTRACT DE DELEGARE A GESTIUNII SERVICIILOR PUBLICE DE TRANSPORT PERSOANE ÎN ARIA TERITORIALĂ DE COMPETENŢĂ A JUDEȚULUI DOLJ
Description: Prezenta achiziție publică constă în delegarea serviciului public de transport judeţean de persoane prin curse regulate, în aria teritorială de competență a UAT Judeţul Dolj, stabilind nivelurile de calitate şi condiţiile tehnice necesare efectuării acestui serviciu în condiţii de eficienţă şi siguranţă. Dată fiind complexitatea serviciului de transport judeţean care urmează să fie delegat şi pentru a garanta accesul egal și nediscriminatoriu al operatorilor de transport la piața serviciului public de transport județean, atribuirea contractelor de delegare se va realiza pe loturi, fiecărui lot corespunzându-i o grupă de trasee.Serviciul cuprinde un număr de 76 de trasee structurate pe 24 grupe (loturi), In conformitate cu prevederile art. 172 alin. (1) din legea nr. 99/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este cu 16 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. In conformitate cu prevederile art. 172 alin. (2) din Legea nr. 99/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, Autoritatea Contractanta stabileste un singur termen limita in care va raspunde la toate solicitarile de clarificare/ informatiile suplimentare.Raspunsul consolidat va fi publicat in a 11 –a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 4417150.2024.1
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 60112000 Public road transport services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: LOT 1
Description: DELEGARE A GESTIUNII SERVICIILOR PUBLICE DE TRANSPORT PERSOANE ÎN ARIA TERITORIALĂ DE COMPETENŢĂ A JUDEȚULUI DOLJ
Internal identifier: 1
Options:
Description of the options: In baza art. 236 din Legea 99/2016. Durata/valorea pana la care se va revizui contractual Descrierea optiunilor: (*):Durata Contractului poate fi prelungită prin act adițional, pe o perioadă de cel mult jumătate din durata inițială, în conformitate cu prevederile art. 4 alin, (4) din Regulamentul (CE) nr, 1370/2007; (**): Entitatea contractantă are dreptul, în conformitate cu prevederile art. 5 alin, (5) din Regulamentul (CE) nr, 1370/2007, de a prelungi durata Contractului pe măsuri de urgență în cazul unei perturbări a serviciilor sau în cazul riscului iminent de producere a unei asemenea perturbări, pe o perioadă ce nu poate depăși doi ani (***)In conformitate cu prevederile art. 117 alin. (1) lit. f) din Legea nr. 99/2016 , Entitatea Contractanta opteaza pentru achizitia ulterioara de servicii noi similar/lot de la ofertantul a carui oferta va fi declarata castigatoare in cadrul prezentei proceduri de achizitie.Durata pana la care se poate revizui contractul / lot este de maxim: 8+4+2 ani. Valoarea minima a intervalului de la Sectiunea II.2.6/lot reprezinta valoarea estimata a prezentei proceduri, in functie de care se va elabora si evalua oferta, iar valoarea maxima a intervalului/lot de la Sectiunea II.2.6 reprezinta valoarea estimata ce contine atat valoarea estimata a prezentei procedure/lot, cat si valoarea posibilelor servicii noi similare conform art. 117 alin. (1) lit. f) din Legea nr. 99/2016.
Lot: LOT-0002
Title: LOT 2
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: LOT 3
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: LOT 4
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: LOT 5
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: LOT 6
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: LOT 7
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: LOT 8
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: LOT 9
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: LOT 10
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: LOT 11
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: LOT 12
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: LOT 13
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: LOT 14
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: LOT 15
Description: DELEGARE A GESTIUNII SERVICIILOR PUBLICE DE TRANSPORT PERSOANE ÎN ARIA TERITORIALĂ DE COMPETENŢĂ A JUDEȚULUI DOLJ.
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: LOT 16
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Title: LOT 17
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Title: LOT 18
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Title: LOT 19
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Title: LOT 20
Internal identifier: 20
Lot: LOT-0021
Title: LOT 21
Internal identifier: 21
Lot: LOT-0022
Title: LOT 22
Internal identifier: 22
Lot: LOT-0023
Title: LOT 23
Internal identifier: 23
Lot: LOT-0024
Title: LOT 24
Internal identifier: 24