660396-2026 - Competition
Bulgaria – Real estate services – Изготвяне на справедливи пазарни оценки
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Изготвяне на справедливи пазарни оценки
Description: Възложителят предвижда сключване на рамково споразумение с до трима изпълнители, в което не са определени всички условия, с до трима потенциални изпълнители за всяка обособена позиция поотделно за изготвяне на справедливи пазарни оценки на недвижими имоти, земеделски земи и трайни насаждения и на имоти в горски територии за възникване на ограничени вещни права /сервитути/ в полза на ЕСО ЕАД при изграждане/ рехабилитация на линейни енергийни обектиИзготвяне на справедливи пазарни оценки на недвижими имоти, земеделски земи и трайни насаждения и на имоти в горски територии за възникване на ограничени вещни права /сервитути/ в полза на ЕСО ЕАД при изграждане/ рехабилитация на линейни енергийни обекти. За сключване на конкретни договори с лицата от рамковото споразумение по всяка от обособените позиции, възложителят ще провежда вътрешен конкурентен избор (ВКИ) за определяне на изпълнител, въз основа на икономически най-изгодна оферта по критерий за възлагане "най-ниска цена". Възложителят прогнозира, че в срока на сключените рамкови споразумения ще се възложи изготвяне на 11 500 бр. независими пазарни оценки.
Internal identifier: 596702
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 70000000 Real estate services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Изготвяне на справедливи пазарни оценки от независим оценител на земеделски земи и трайни насаждения, държавна и общинска собственост, както и собственост на физически и юридически лица, при възникване/учредяване на ограничени вещни права /сервитути/ в полза на ЕСО ЕАД при изграждане/реконструкция на линейни енергийни обекти, както и при изгр/реконстр. или разширение на площадкови енергийни обекти
Description: ​​​​​​​Възложителят предвижда сключване на рамково споразумение, в което не са определени всички условия, с до трима потенциални изпълнители за изготвяне на справедливи пазарни оценки от независим оценител на земеделски земи и трайни насаждения, държавна и общинска собственост, както и собственост на физически и юридически лица, при възникване/учредяване на ограничени вещни права /сервитути/ в полза на ЕСО ЕАД при изграждане/реконструкция на линейни енергийни обекти, както и при изграждане/реконструкция или разширение на площадкови енергийни обекти. За сключване на конкретни договори с лицата от рамковото споразумение по всяка от обособените позиции, възложителят ще провежда вътрешен конкурентен избор (ВКИ) за определяне на изпълнител, въз основа на икономически най-изгодна оферта по критерий за възлагане "най-ниска цена". Възложителят прогнозира, че в срока на сключеното рамково споразумение ще се възложи изготвяне на 9 000 бр. независими пазарни оценки ​​​​​​​
Internal identifier: 596720
Lot: LOT-0002
Title: Изготвяне на справедливи пазарни оценки от независим оценител на поземлени имоти в горски територии, държавна и общинска собственост, както и собственост на физически и юридически лица, при възникване/учредяване на ограничени вещни права /сервитути/ в полза на ЕСО ЕАД при изграждане/реконструкция на линейни енергийни обекти, както и при изгр./реконстр. или разширение на площадкови енергийни обекти
Description: Възложителят предвижда сключване на рамково споразумение, в което не са определени всички условия, с до трима потенциални изпълнители за изготвяне на справедливи пазарни оценки от независим оценител на поземлени имоти в горски територии, държавна и общинска собственост, както и собственост на физически и юридически лица, при възникване/учредяване на ограничени вещни права /сервитути/ в полза на ЕСО ЕАД при изграждане/реконструкция на линейни енергийни обекти, както и при изграждане/реконструкция или разширение на площадкови енергийни обекти. За сключване на конкретни договори с лицата от рамковото споразумение по всяка от обособените позиции, възложителят ще провежда вътрешен конкурентен избор (ВКИ) за определяне на изпълнител, въз основа на икономически най-изгодна оферта по критерий за възлагане "най-ниска цена". Възложителят прогнозира, че в срока на сключеното рамково споразумение ще се възложи изготвяне на 2 500 бр. независими пазарни оценки.
Internal identifier: 596723