2. Procedure
Procedure
Title: "Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Skierniewice w roku 2027"
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa i nasiennictwa leśnego oraz inne prace dotyczące zagospodarowania, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Skierniewice w roku 2027. Przedmiot zamówienia podzielony zostanie na 5 części ("Pakietów").
Internal identifier: SA.270.36.2025
Type of procedure: Open
Main features of the procedure: Postępowanie będzie prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3-4 PZP. Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ) wraz z załącznikami będzie stanowić dokumenty zamówienia. W postępowaniu mogą brać udział wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania w okolicznościach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1-6 PZP oraz art. 109 ust. 1 pkt. 1-5 i 7-10 PZP. Zamawiający na etapie ogłaszania postępowania o udzielenie zamówienia szczegółowo określi w dokumentach zamówienia (SWZ) warunki udziału w postępowaniu, wykaz podmiotowych środków dowodowych, jakie na potwierdzenie ich spełnienia zobowiązany będzie złożyć Wykonawca na wezwanie Zamawiającego w trybie art. 126 ust. 1 PZP. W stosunku do każdej części (Pakietu) Zamawiający będzie przewidywał możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP. Szczegółowy zakres określać będą dokumenty zamówienia. Wstępne ogłoszenie informacyjne zawiera wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, które zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji UE. Zamawiający zamierza wyznaczyć termin składania ofert nie krótszy niż 15 od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji UE.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 77200000 Forestry services
Additional classification (cpv): 77210000 Logging services, 77211000 Services incidental to logging, 77211100 Timber harvesting services, 77211200 Transport of logs within the forest, 77211300 Tree-clearing services, 77211400 Tree-cutting services, 77211500 Tree-maintenance services, 77211600 Tree seeding, 77230000 Services incidental to forestry, 77231000 Forestry management services, 77231600 Afforestation services, 77231200 Forest pest control services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Pakiet 1 - leśnictwa Babsk i Julianów w roku 2027
Description: Usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz inne prace dotyczące zagospodarowania, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Skierniewice w roku 2027 (teren leśnictwa Babsk i Julianów).
Internal identifier: Pakiet 1 - leśnictwa Babsk i Julianów
Options:
Description of the options: Zamawiający będzie uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do łącznej ilości wszystkich czynności wycenionych w każdej pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część oferty ("Opcja"). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez wykonawcę w którejkolwiek pozycji kosztorysu ofertowego. Poziom % prawa opcji zostanie określony w ogłoszeniu o zamówieniu oraz SWZ.
Lot: LOT-0002
Title: Pakiet 2 - leśnictwa Chociw i Rylsk w roku 2027
Description: Usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz inne prace dotyczące zagospodarowania, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Skierniewice w roku 2027 (teren leśnictwa Chociw i Rylsk).
Internal identifier: Pakiet 2 - leśnictwa Chociw i Rylsk
Lot: LOT-0003
Title: Pakiet 3 - leśnictwa Łasieczniki, Nieborów i Zwierzyniec roku 2027
Description: Usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz inne prace dotyczące zagospodarowania, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Skierniewice w roku 2027 (teren leśnictwa Łasieczniki, Nieborów i Zwierzyniec).
Internal identifier: Pakiet 3 - leśnictwa Łasieczniki, Nieborów i Zwierzyniec
Lot: LOT-0005
Title: Pakiet 4 - leśnictwa Grabina, Staropol i Ruda roku 2027
Description: Usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz inne prace dotyczące zagospodarowania, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Skierniewice w roku 2027 (teren leśnictwa Grabina, Nieborów i Zwierzyniec).
Internal identifier: Pakiet 4 - leśnictwa Grabina, Staropol i Ruda
Lot: LOT-0006
Title: Pakiet 5 - Szkółka Centralna w roku 2027
Description: Usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu gospodarki szkółkarskiej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Skierniewice, na Szkółce Centralnej w roku 2027.
Internal identifier: Pakiet 5 - Szkółka Centralna