660502-2026 - Competition
Sweden – Market and economic research; polling and statistics – Datainsamling för Jordbrukets ekonomi och hållbarhet (FSDN)
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Datainsamling för Jordbrukets ekonomi och hållbarhet (FSDN)
Description: Upphandling avseende datainsamling för Jordbrukets ekonomi och hållbarhet (FSDN).
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79300000 Market and economic research; polling and statistics
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:136159:Lot:1
Additional classification (cpv): 79311300 Survey analysis services
660502-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik – Datainsamling för Jordbrukets ekonomi och hållbarhet (FSDN)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 79311300 Undersökningsanalys