See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Furnizare Legume Fructe
Description: Furnizarea de Legume si Fructe - care fac obiectul prezentei inițiative de licitație deschisă - este necesară pentru a se putea asigura menținerea curățeniei în centrele din subordinea DGASPC Tulcea. Autoritatea contractantă va finaliza procedura simplificată prin încheierea unui acord - cadru cu un singur operator economic pe o perioadă de 12 luni, urmând ca la încheierea contractelor subsecvente să nu se reia competiția. Ofertantii vor lua in calcul suplimentarea cantitatii maxime estimate în limita a maximum 50% din valoarea contractului iniţial în functie de solicitarile beneficiarilor si fondurilor disponibile.art. 221, alin. 1, litera b, L 98/2016. Avand in vedere planurile de restructurare, ofertantii vor avea in vedere completarea listelor centrelor cu centrele nou acreditate! Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11 -a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor- 15 zile.
Internal identifier: 9574414/2026/
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 03220000 Vegetables, fruits and nuts
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Cartofi
Description: acord cadru max 121908 kg contract subsecvent max 60954 kg
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 03212100 Potatoes
Lot: LOT-0002
Title: Ceapa
Description: acord cadru max 16512 kg contract subsecvent max 8256 kg
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 03221113 Onions
Lot: LOT-0003
Title: Morcovi
Description: acord cadru max 9328 kg contract subsecvent max 4664 kg
Internal identifier: 3
Main classification (cpv): 03221112 Carrots
Lot: LOT-0004
Title: Varza sezon
Description: acord cadru max 7633 kg contract subsecvent max 3816 kg
Internal identifier: 4
Main classification (cpv): 03221400 Cabbage vegetables
Lot: LOT-0005
Title: Varză murată ambalată
Description: acord cadru max 1504 kg contract subsecvent max 752 kg
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Patrunjel rădăcină
Description: acord cadru max 5143 kg contract subsecvent max 2571 kg
Internal identifier: 6
Main classification (cpv): 03221110 Root vegetables
Lot: LOT-0007
Title: Telină rădăcină
Description: acord cadru max 6109 kg contract subsecvent max 3054 kg
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: Usturoi
Description: acord cadru max 1367 kg contract subsecvent max 683 kg
Internal identifier: 8
Main classification (cpv): 03221100 Root and tuber vegetables
Lot: LOT-0009
Title: Fasole uscată
Description: acord cadru max 7195 kg contract subsecvent max 3597 kg
Internal identifier: 9
Main classification (cpv): 03221210 Beans
Lot: LOT-0010
Title: Roșii
Description: acord cadru max 4020 kg contract subsecvent max 2010 kg
Internal identifier: 10
Main classification (cpv): 03221240 Tomatoes
Lot: LOT-0011
Title: Castraveți
Description: acord cadru max 2698kg contract subsecvent max 1349 kg
Internal identifier: 11
Main classification (cpv): 03221270 Cucumbers
Lot: LOT-0012
Title: Ardei gras
Description: acord cadru max 3273 kg contract subsecvent max 1636 kg
Internal identifier: 12
Main classification (cpv): 03221230 Peppers
Lot: LOT-0013
Title: Ridichi
Description: acord cadru max 1252 leg. contract subsecvent max 626 leg.
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: Ceapă verde
Description: acord cadru max 1375 leg. contract subsecvent max 687 leg.
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: Păstârnac rădăcină
Description: acord cadru max 3537 kg contract subsecvent max 1768 kg
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: Salată verde
Description: acord cadru max 1482 buc. contract subsecvent max 741 buc.
Internal identifier: 16
Main classification (cpv): 03221320 Salad leaves
Lot: LOT-0017
Title: Pătrunjel frunze
Description: acord cadru max 2979 leg. contract subsecvent max 1489 leg.
Internal identifier: 17
Main classification (cpv): 03221300 Leaf vegetables
Lot: LOT-0018
Title: Mărar frunze
Description: acord cadru max 2302 leg. contract subsecvent max 1151 leg.
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Title: Leuștean funze
Description: acord cadru max 1332 leg. contract subsecvent max 666 leg.
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Title: Spanac
Description: acord cadru max 339 kg contract subsecvent max 169 kg
Internal identifier: 20
Main classification (cpv): 03221340 Spinach
Lot: LOT-0021
Title: Dovlecel
Description: acord cadru max 608 kg contract subsecvent max 304 kg
Internal identifier: 21
Main classification (cpv): 03221250 Courgettes
Lot: LOT-0022
Title: Dovleac plăcintă
Description: acord cadru max 943 kg contract subsecvent max 471 kg
Internal identifier: 22
Lot: LOT-0023
Title: Porumb de fiert
Description: acord cadru max 164 kg contract subsecvent max 82 kg
Internal identifier: 23
Main classification (cpv): 15331470 Sweet corn
Lot: LOT-0024
Title: Ardei kapia
Description: acord cadru max 1651 kg contract subsecvent max 825 kg
Internal identifier: 24
Lot: LOT-0025
Title: Căpșuni
Description: acord cadru max 1274 kg contract subsecvent max 637 kg
Internal identifier: 25
Main classification (cpv): 03222313 Strawberries
Lot: LOT-0026
Title: Cireșe
Description: acord cadru max 1857 kg contract subsecvent max 928 kg
Internal identifier: 26
Main classification (cpv): 03222333 Cherries
Lot: LOT-0027
Title: Piersici
Description: acord cadru max 2518 kg contract subsecvent max 1259 kg
Internal identifier: 27
Main classification (cpv): 03222332 Peaches
Lot: LOT-0028
Title: Caise
Description: acord cadru max 1744 kg contract subsecvent max 872 kg
Internal identifier: 28
Main classification (cpv): 03222331 Apricots
Lot: LOT-0029
Title: Vișine
Description: acord cadru max 1013 kg contract subsecvent max 506 kg
Internal identifier: 29
Lot: LOT-0030
Title: Pepene verde
Description: acord cadru max 7127 kg contract subsecvent max 3563 kg
Internal identifier: 30
Main classification (cpv): 03222330 Stone fruit
Lot: LOT-0031
Title: Struguri
Description: acord cadru max 2392 kg contract subsecvent max 1196 kg
Internal identifier: 31
Main classification (cpv): 03222340 Grapes
Lot: LOT-0032
Title: Prune
Description: acord cadru max 1759 kg contract subsecvent max 879 kg
Internal identifier: 32
Main classification (cpv): 03222334 Plums
Lot: LOT-0033
Title: Pere
Description: acord cadru max 2112 kg contract subsecvent max 1056 kg
Internal identifier: 33
Main classification (cpv): 03222322 Pears
Lot: LOT-0034
Title: Pepene Galben
Description: acord cadru max 340 kg contract subsecvent max 170 kg
Internal identifier: 34
Main classification (cpv): 15332180 Melons
Lot: LOT-0035
Title: Mere
Description: acord cadru max 14699 kg contract subsecvent max 7349 kg
Internal identifier: 35
Main classification (cpv): 03222321 Apples
Lot: LOT-0036
Title: Portocale
Description: acord cadru max 4449 kg contract subsecvent max 2224 kg
Internal identifier: 36
Main classification (cpv): 03222220 Oranges
Lot: LOT-0037
Title: Lămâi
Description: acord cadru max 1822 kg contract subsecvent max 911 kg
Internal identifier: 37
Main classification (cpv): 03222210 Lemons
Lot: LOT-0038
Title: Banane
Description: acord cadru max 5305 kg contract subsecvent max 2652 kg
Internal identifier: 38
Main classification (cpv): 03222111 Bananas
Lot: LOT-0039
Title: Clementine
Description: acord cadru max 3384 kg contract subsecvent max 1692 kg
Internal identifier: 39
Main classification (cpv): 03222200 Citrus fruit
Lot: LOT-0040
Title: Mandarine
Description: acord cadru max 3643 kg contract subsecvent max 1821 kg
Internal identifier: 40
Lot: LOT-0041
Title: Kiwi
Description: acord cadru max 1487 kg contract subsecvent max 743 kg
Internal identifier: 41
Main classification (cpv): 03222118 Kiwi fruit
Lot: LOT-0042
Title: Ciuperci
Description: acord cadru max 800 kg contract subsecvent max 400 kg
Internal identifier: 42
Main classification (cpv): 03221260 Mushrooms
Lot: LOT-0043
Title: Fasole păstăi
Description: acord cadru max 459 kg contract subsecvent max 229 kg
Internal identifier: 43
Main classification (cpv): 03221212 Green beans
Lot: LOT-0044
Title: Vinete
Description: acord cadru max 1600 kg contract subsecvent max 800 kg
Internal identifier: 44
Lot: LOT-0045
Title: Gogonele
Description: acord cadru max 1760 kg contract subsecvent max 880 kg
Internal identifier: 45
Lot: LOT-0046
Title: Castraveți pentru murat
Description: acord cadru max 350 kg contract subsecvent max 175 kg
Internal identifier: 46
Lot: LOT-0047
Title: Conopidă
Description: acord cadru max 470 kg contract subsecvent max 235 kg
Internal identifier: 47
Main classification (cpv): 03221420 Cauliflower
Lot: LOT-0048
Title: Ardei iute
Description: acord cadru max 162 kg contract subsecvent max 81 kg
Internal identifier: 48
Lot: LOT-0049
Title: Gutui
Description: acord cadru max 711 kg contract subsecvent max 355 kg
Internal identifier: 49
Main classification (cpv): 03222323 Quinces
Lot: LOT-0050
Title: Nectarine
Description: acord cadru max 823 kg contract subsecvent max 411 kg
Internal identifier: 50
Lot: LOT-0051
Title: Ardei gras galben
Description: acord cadru max 320 kg contract subsecvent max 160 kg
Internal identifier: 51
Main classification (cpv): 03212211 Lentils
Lot: LOT-0052
Title: Hrean rădăcină
Description: acord cadru max 95 kg contract subsecvent max 47 kg
Internal identifier: 52
Lot: LOT-0053
Title: Linte
Description: acord cadru max 1054 kg contract subsecvent max 527 kg
Internal identifier: 53
Lot: LOT-0054
Title: Sfeclă roșie
Description: acord cadru max 48 kg contract subsecvent max 609 kg
Internal identifier: 54
Main classification (cpv): 03221111 Beetroot
Lot: LOT-0055
Title: Țelină frunze
Description: acord cadru max 359 leg contract subsecvent max 179 leg
Internal identifier: 55
Lot: LOT-0056
Title: Usturoi verde
Description: acord cadru max 74 leg contract subsecvent max 37 leg
Internal identifier: 56
Lot: LOT-0057
Title: Varză pentru murat
Description: acord cadru max 3600 kg contract subsecvent max 1800 kg
Internal identifier: 57
Lot: LOT-0058
Title: Năut
Description: acord cadru max 138 kg contract subsecvent max 69 kg
Internal identifier: 58
Main classification (cpv): 03212212 Chick peas
Lot: LOT-0059
Title: Ștevie
Description: acord cadru max 110 leg contract subsecvent max 55 leg
Internal identifier: 59
Lot: LOT-0060
Title: Lobodă
Description: acord cadru max 170 leg contract subsecvent max 85 leg
Internal identifier: 60
Lot: LOT-0061
Title: Pepeni pentru murat
Description: acord cadru max 380 kg contract subsecvent max 190 kg
Internal identifier: 61
Main classification (cpv): 03222300 Non-tropical fruit