660838-2026 - Competition
Czechia – Systems analysis and programming services – Podpora a rozvoj APV pro pojistné dávky – 2026+
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Podpora a rozvoj APV pro pojistné dávky – 2026+
Description: Předmětem této veřejné zakázky je zajištění podpory provozu a rozvoje aplikačního programového vybavení pro pojistné dávky (dále jen „Systém“). Předmětem plnění veřejné zakázky jsou zejména následující služby: - služby převzetí Systému – zahrnující mj. přípravu ServiceDesk nástroje a implementaci monitoringu na základě plánu převzetí vypracovaného dodavatelem (dále jen „Služby převzetí“); - služby podpory provozu Systému – vč. monitoringu Systému, poskytování správy a údržby Systému, podpory jeho uživatelů a zajištění podpory provozování Systému (dále jen „Služby podpory provozu“); - služby rozvoje Systému dle požadavků zadavatele a v provádění školení pro klíčové uživatele, metodiky, administrátory a koncové uživatele Systému (dále jen „Rozvoj“); - služby expertní podpory provozu Systému - zejména zajišťování rekonfigurací a parametrizací Systému, provádění samostatných analýz týkajících se Systému a úprav Systému bez nutnosti zásahu do zdrojového kódu (dále jen „Služby expertní podpory“); a - služby ukončení plnění Smlouvy (dále jen „Služby exitu“). (Služby převzetí, Služby podpory provozu, Rozvoj, Služby expertní podpory a Služba exitu dále společně jen jako „Služby“). Služby musí být prováděny v souladu se standardy informačních a komunikačních technologií zadavatele, jejichž seznam je uveden v Příloze B6 Smlouvy a jejichž aktuální znění poskytuje zadavatel pro účely podání nabídky jakožto Přílohu G (tj. Standardy zadavatele v současném znění). Detailní specifikace Služeb a v rámci ní realizovaných výstupů a činností, včetně způsobu jejich plnění a příslušných podmínek, je uvedena v Příloze B – Závazný vzor Smlouvy (dále jen „Smlouva“ nebo „Závazný vzor Smlouvy“) a v jejích přílohách.
Internal identifier: VZ 28/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72240000 Systems analysis and programming services
Additional classification (cpv): 72230000 Custom software development services, 72261000 Software support services, 72262000 Software development services, 72267000 Software maintenance and repair services, 48810000 Information systems, 72220000 Systems and technical consultancy services, 72250000 System and support services, 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: Vyhrazená změna dodavatele Zadavatel si v souladu s ustanovením § 100 odst. 2 ZZVZ vyhrazuje právo změnit dodavatele v průběhu plnění Smlouvy, a v případě, že dojde k ukončení Smlouvy zadavatelem z důvodu porušení povinností vybraného dodavatele ze Smlouvy před uplynutím doby určité, na kterou byla Smlouva uzavřena. Toto právo je zadavatel oprávněn uplatnit do dvou (2) měsíců od právního jednání, na základě kterého bude Smlouva ukončena. Zadavatel je v takovém případě oprávněn uzavřít Smlouvu s účastníkem, který se v hodnocení nabídek umístil jako druhý v pořadí (dále jen „Nový dodavatel“), a to za dále uvedených podmínek. Zadavatel nebude provádět nové hodnocení nabídek, ale bude vycházet z pořadí nabídek zjištěného v původním zadávacím řízení. Zadavatel provede rovněž posouzení splnění podmínek účasti Nového dodavatele, pokud tak s ohledem na § 39 odst. 4 ZZVZ neučinil v zadávacím řízení, a posoudí, zda nejsou naplněny povinné důvody pro vyloučení Nového dodavatele dle § 48 ZZVZ. Změna dodavatele bude provedena za splnění podmínek stanovených v § 222 ZZVZ uzavřením smlouvy mezi zadavatelem a Novým dodavatelem. Obsah smluvního vztahu s Novým dodavatelem musí odpovídat v co největší míře původní nabídce Nového dodavatele předložené v zadávacím řízení, to znamená stejným obchodním, cenovým a platebním podmínkám jako v Závazném vzoru Smlouvy, který tvoří Přílohu B této Zadávací dokumentace, resp. smlouvě, jaká byla uzavřena s původním dodavatelem, avšak s výjimkou těchto smluvních závazků, které mohou být sjednány odlišně s přihlédnutím k rozsahu a způsobu dosavadního plnění původní smlouvy: - úprava harmonogramu a termínů plnění, - nabídková cena a případné vnitřní členění ceny budou převzaty za podmínek Nového dodavatele; nabídková cena může být změněna v odůvodněných případech (např. redukce celkové nabídkové ceny o plnění, které realizoval původní dodavatel). Úprava ceny musí být vždy pečlivě zdůvodněna a podložena, že se jedná o účelné, efektivní a nezbytné náklady; - realizační tým (při splnění podmínky prokázání technické kvalifikace realizačního týmu Nového dodavatele dle Podmínek kvalifikace – Příloha A); - Technická úroveň kybernetické bezpečnosti ICT prostředí (při dodržení úrovně hodnocených parametrů dle čl. 11.2 Zadávací dokumentace). Pokud účastník zadávacího řízení, který se dle výsledku hodnocení umístil druhý v pořadí, odmítne poskytovat plnění namísto původně vybraného dodavatele nebo bude jeho nabídka posouzena jako nesplňující zadávací podmínky, může zadavatel za týchž podmínek oslovit účastníka, který se umístil na třetím místě v pořadí. Dodavatele na dalších pořadích nebude zadavatel oslovovat. Každý z takto vyzvaných účastníků je povinen splňovat další podmínky k okamžiku uzavření smluvního vztahu se zadavatelem dle Zadávací dokumentace.