660931-2026 - Competition
Poland – Household-refuse disposal services – Świadczenie usług w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadóww komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Hażlach w okresie od dnia 01.01.2027 roku do dnia 31.12.2027 roku
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Świadczenie usług w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadóww komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Hażlach w okresie od dnia 01.01.2027 roku do dnia 31.12.2027 roku
Description: Przedmiotem zamówienia jest: • świadczenie usługi obejmującej odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach zamieszkałych z terenu Gminy Hażlach, • utworzenie oraz prowadzenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych wraz z zagospodarowaniem zebranych odpadów od osób zamieszkujących gminę Hażlach, zlokalizowanego na terenie gminy Hażlach lub w odległości nie większej niż 3 km od granicy Gminy w linii prostej, zwany dalej PSZOK, zapewniający dogodny dojazd dla mieszkańców gminy. Teren PSZOK musi być utwardzony, ogrodzony, oświetlony oraz dozorowany.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90513100 Household-refuse disposal services
Additional classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services, 90512000 Refuse transport services, 90514000 Refuse recycling services, 90533000 Waste-tip management services, 90511000 Refuse collection services, 90510000 Refuse disposal and treatment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Świadczenie usług w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów w komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Hażlach w okresie od dnia 01.01.2027 roku do dnia 31.12.2027 roku
Description: Przedmiotem zamówienia jest: • świadczenie usługi obejmującej odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach zamieszkałych z terenu Gminy Hażlach, • utworzenie oraz prowadzenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych wraz z zagospodarowaniem zebranych odpadów od osób zamieszkujących gminę Hażlach, zlokalizowanego na terenie gminy Hażlach lub w odległości nie większej niż 3 km od granicy Gminy w linii prostej, zwany dalej PSZOK, zapewniający dogodny dojazd dla mieszkańców gminy. Teren PSZOK musi być utwardzony, ogrodzony, oświetlony oraz dozorowany. Termin wykonania zamówienia od 01 stycznia 2027 r. do dnia 31 grudnia 2027 r. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim elektronicznie za pośrednictwem platformazakupowa.pl pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/hazlach. Warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego zgodnie z art. 112 ust. 2 ustawy Pzp dotyczące: 1. Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie określa warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie. 2. Uprawnień do prowadzenie określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Za minimalny poziom zdolności uznane zostanie wykazanie przez Wykonawcę, że posiada wpis do rejestru BDO (rejestr podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami) – zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (tj. Dz.U. z 2023 r., poz. 1587 ze zm.). Celem potwierdzenia powyższego należy w formularzu oferty wpisać indywidualny numer rejestrowy. Uwaga 1: W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w/w warunek udziału w postępowaniu musi spełnić każdy z Wykonawców, który rzeczywiście będzie odbierał lub zagospodarowywał odpady. 3. Sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, iż posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 1.000.000,00 zł. 4. Zdolności technicznej lub zawodowej: 4.1 Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie należycie wykonał jedną (1) usługę porównywalną do przedmiotu zamówienia, polegającą na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych o wartości nie mniejszej niż 3.000.000,00 zł brutto i wykonywaną w sposób ciągły przez okres co najmniej 12 miesięcy. UWAGA 1: W przypadku, gdy jakakolwiek wartość dotycząca ww. warunków wyrażona będzie w walucie obcej, Zamawiający przeliczy tę wartość w oparciu o średni kurs walut NBP dla danej waluty z daty wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego (za datę wszczęcia postępowania Zamawiający uznaje datę umieszczenia ogłoszenia o zamówieniu w miejscu publicznie dostępnym w swojej siedzibie oraz na stronie internetowej). UWAGA 2: W przypadku, gdy usługi w rzeczywistości były wykonywane przez Wykonawcę w ramach konsorcjum wraz z innym Wykonawcą lub Wykonawcami, należy w Wykazie usług wskazać, jakie czynności w ramach tych usług były wykonywane przez Wykonawcę ubiegającego się o niniejsze zamówienie. Należy w wykazie usług podać faktycznie wykonany zakres usług (zakres usług odpowiadający zakresowi warunku). UWAGA 3: Mając na uwadze art. 117 ust. 1 ustawy PZP w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub korzystania z zasobów podmiotów trzecich na podstawie art. 118 ustawy PZP, jeden Wykonawca lub jeden podmiot udostępniający zasoby musi posiadać pełne doświadczenie wskazane w warunku udziału w postępowaniu (pkt 1.4.1. SWZ). Zamawiający tym samym nie dopuszcza sumowania [łączenia potencjału] w zakresie tego warunku udziału w postępowaniu, gdyż wypaczałoby to cel, który powinien zostać osiągnięty poprzez tak postawiony warunek. 4.2. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca dysponuje lub będzie dysponował podczas realizacji zamówienia co najmniej: - dwoma (2) pojazdami przystosowanymi do odbierania odpadów komunalnych zmieszanych (śmieciarki), - dwoma (2) pojazdami przystosowanymi do odbierania selektywnie zebranych odpadów, - jedną (1) śmieciarką małogabarytową o DMC (dopuszczalnej masie całkowitej) do 3,5 tony, przystosowaną do odbioru odpadów z posesji o utrudnionym dojeździe oraz dla dróg o małej nośności. - jednym (1) samochodem do odbioru odpadów segregowanych (worków) o DMC (dopuszczalnej masie całkowitej) do 3,5 tony przystosowanym do odbioru odpadów z posesji o utrudnionym dojeździe oraz dla dróg o małej nośności. Z tym zastrzeżeniem, że co najmniej 1 z w/w pojazdów musi być napędzany paliwem alternatywnym i należeć do kategorii N2 i N3, zgodnie z obowiązującymi przepisami. UWAGA 1: Wymienione wyżej pojazdy oraz inne pojazdy wykorzystywane do realizacji zamówienia muszą być czytelnie oznakowane (nazwa firmy, dane adresowe, nr telefonu), zarejestrowane, dopuszczone do ruchu, posiadać aktualne badania techniczne. UWAGA 2: Wyżej wymieniona ilość sprzętu technicznego jest ilością minimalną, faktyczna ilość sprzętu, jaką Wykonawca będzie musiał zastosować będzie wynikała z rzeczywistych potrzeb tak, aby odpady komunalne z terenu Gminy Hażlach były na bieżąco odbierane i zagospodarowane. UWAGA 3: Zamawiający w celu potwierdzenia warunku udziału w postępowaniu, o którym mowa w pkt 1.4.2 Zamawiający dopuszcza aby wymagany pojazd napędzany paliwem alternatywnym mógł być jednocześnie jednym z pojazdów przystosowanych do odbioru odpadów komunalnych zmieszanych lub pojazdem przystosowanym do obierania selektywnie zabranych odpadów lub pojazdem do odbioru odpadów bez frakcji kompaktującej. UWAGA 4: Cały potencjał techniczny, który Wykonawca wykaże w celu potwierdzenia warunku udziału w postępowaniu (o którym mowa w pkt 1.4.2 SWZ), musi być wykorzystywany do realizacji zamówienia, co Zamawiający będzie kontrolował.
Options:
Description of the options: Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 ustawy Pzp, polegających na powtórzeniu podobnych usług w wysokości do 50% zamówienia podstawowego. Zamówienia polegać będą na powtórzeniu podobnych usług, co zamówienie podstawowe i będą zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego, tj. objętym niniejszym postępowaniem. Warunkiem udzielenia zamówień będzie przeprowadzenie negocjacji z wybranym Wykonawcą. Zamówienie zostanie udzielone na podstawie ustawy Pzp
660931-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych – Świadczenie usług w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadóww komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Hażlach w okresie od dnia 01.01.2027 roku do dnia 31.12.2027 roku
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
2. Procedura
Procedura
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 90513100 Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 90500000 Usługi związane z odpadami, 90512000 Usługi transportu odpadów, 90514000 Usługi recyklingu odpadów, 90533000 Usługi gospodarki odpadami, 90511000 Usługi wywozu odpadów, 90510000 Usuwanie i obróbka odpadów
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opcje: