2. Procedure
Procedure
Title: Skogs och trädgårdsmaskiner.
Description: Upphandlingen omfattar inköp av motorsågar, röjsågar, grästrimmers, lövblåsar, häcksaxar, smågräsklippare, skyddskläder m.m. med tillhörande reservdelar och tillbehör. Samtliga produkter ska vara avsedda för yrkesbruk och omfattande, daglig användning. Upphandlingen omfattar även service och reparationer.
Internal identifier: 26/88
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 16160000 Miscellaneous gardening equipment
Additional classification (cpv): 16311000 Lawnmowers, 16311100 Lawn, park or sports-ground mowers, 16800000 Parts of agricultural and forestry machinery
5. Lot
Lot: LOT-0000