2. Procedure
Procedure
Title: Przeglądy oraz serwisy pogwarancyjne urządzeń medycznych
Description: 1. Przedmiotem zamówienia są przeglądy oraz serwisy pogwarancyjne urządzeń medycznych zgodnie z Załącznikiem Nr 2 do SWZ – Oferta Cenowa. 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na 6 pakietów: Pakiet nr 1 – Przegląd serwisowy aparatów RTG Pakiet nr 2 – Przegląd serwisowy centrali pacjenta oraz aparatów do znieczulenia ogólnego Pakiet nr 3 – Przegląd serwisowy respiratorów Pakiet nr 4 – Serwis pogwarancyjny Densytometru Rentgenowskiego Pakiet nr 5 – Przegląd serwisowy pomp infuzyjnych Pakiet nr 6 – Serwis pogwarancyjny bronchoskopu ultrasonograficznego 3. Wymagania dotyczące serwisu pogwarancyjnego 1) Serwis pogwarancyjny obejmuje: a) przeglądy serwisowe zgodnie z wymaganiami producenta, b) naprawę i wymianę (w ramach ceny oferty) części na fabrycznie nowe za wyjątkiem sytuacji, kiedy awaria spowodowana jest nieprawidłową eksploatacją aparatury medycznej, c) wszystkie naprawy, przeglądy, konserwacje wraz z częściami zamiennymi i materiałami potrzebnymi do ich wykonania, d) upgradowanie oprogramowania wraz z skonfigurowaniem systemu o ile to konieczne, w uzgodnieniu z Zamawiającym. 2) Wykonawca przedstawi Zamawiającemu do akceptacji harmonogram przeglądów (tj. miesiące, w których będą wykonywane przeglądy), w terminie 14 dni od daty zawarcia umowy. 3) Uzgodnione konkretne daty przeglądów będą przekazywane w formie pisemnej przy pomocy poczty elektronicznej. 4) Wykonawca będzie zobowiązany przystąpić do przeglądu zgodnie z harmonogramem. 5) Wymontowane elementy Wykonawca będzie zobowiązany zutylizować zgodnie z obowiązującymi przepisami. 6) Wykonawca będzie zobowiązany zagwarantować dostępność części przez okres 24 miesięcy od daty zawarcia umowy. 7) Wykonawca będzie zobowiązany do wykonania przedmiotu umowy w siedzibie Zamawiającego. 8) W razie konieczności dokonania przeglądu/ naprawy poza siedzibą Zamawiającego, Wykonawca będzie zobowiązany przetransportować aparaturę do swojej siedziby na własny koszt i ryzyko. Transport aparatury z miejsca przeglądu/naprawy do siedziby Zamawiającego odbędzie się staraniem i na koszt i ryzyko Wykonawcy. 9) Wykonawca po dokonaniu przeglądu/naprawy będzie zobowiązany wystawić dokument w wersji papierowej dopuszczający aparaturę do dalszej eksploatacji oraz dokonać wymaganych wpisów do dokumentacji technicznej aparatury medycznej. 10) Reakcja serwisu – przystąpienie do działań naprawczych do 24 godzin od zgłoszenia awarii (dotyczy dni roboczych) 4. Wymagania dotyczące przeglądu 1) Wykonawca zobowiązuje się wykonać przegląd: a) zgodnie z obowiązującymi przepisami, b) zgodnie z wymaganiami producenta aparatury medycznej, c) w czynnym obiekcie w sposób umożliwiający jego funkcjonowanie i nie powodujący zaburzeń oraz nadmiernej uciążliwości. 2) Wykonawca przedstawi Zamawiającemu do akceptacji harmonogram przeglądów (tj. miesiące, w których będą wykonywane przeglądy), w terminie 14 dni od daty zawarcia umowy. 3) W przypadku, gdy zostanie stwierdzona konieczność naprawy / wymiany części Wykonawca zapewnia jej wykonanie w terminie 14 dni na podstawie odrębnie wystawionej oferty 4) Wykonawca będzie zobowiązany do wykonania przedmiotu umowy w siedzibie Zamawiającego. 5) W razie konieczności dokonania przeglądu poza siedzibą Zamawiającego, Wykonawca będzie zobowiązany przetransportować aparaturę do swojej siedziby na własny koszt i ryzyko. Transport aparatury z miejsca przeglądu do siedziby Zamawiającego odbędzie się staraniem i na koszt i ryzyko Wykonawcy. 6) Wykonawca po dokonaniu przeglądu będzie zobowiązany wystawić dokument w wersji papierowej dopuszczający aparaturę do dalszej eksploatacji oraz dokonać wymaganych wpisów do dokumentacji technicznej aparatury medycznej. 5. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych o parametrach nie gorszych lub lepszych niż określone przez zamawiającego, jeśli z opisu przedmiotu zamówienia mogłoby wynikać, iż przedmiot zamówienia został określony przez wskazanie znaku towarowego, patentu lub pochodzenia. Przez rozwiązania równoważne zamawiający rozumie takie, które co najmniej spełniają wymagania określone w specyfikacji warunków zamówienia oraz charakteryzują się parametrami technicznymi, jakościowymi i użytkowymi nie gorszymi niż określone w opisie przedmiotu zamówienia. Wykonawca, który zaoferuje rozwiązania równoważne opisanym przez zamawiającego, jest obowiązany dołączyć do oferty zestawienie wszystkich zaoferowanych rozwiązań równoważnych oraz wykazać ich równoważność w stosunku do rozwiązań opisanych w dokumentacji przetargowej, wskazując nazwę i pozycję opisu przedmiotu zamówienia, których to dotyczy. Opis zaoferowanych rozwiązań równoważnych powinien być na tyle szczegółowy, żeby na jego podstawie zamawiający mógł ocenić ofertę i rozstrzygnąć, czy zaoferowane rozwiązanie jest równoważne. W każdym miejscu w dokumentacji, w którym zostanie wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów, bądź wyposażenia lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w art. 99 – 101 Ustawy, Zamawiający dopuszcza równoważność W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2) oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod względem metodologii postępowania, zakresu, funkcjonalności, możliwości zastosowania, przechowywania, działania i innych cech opisanych w normach. Biorąc pod uwagę powyższe zamawiający wskazuje, że we wszystkich miejscach w opisie przedmiotu zamówienia, gdzie dokonano opisu poprzez wskazanie na konkretne normy dopuszcza się rozwiązania równoważne opisywanym, i jednocześnie w każdym miejscu Zamawiający wprowadza określenie "lub równoważne" (podstawa prawna art. 42 ust. 3 dyrektywy 2014/24/UE). 6. Pozostałe warunki zamówienia określone są w załączniku nr 6 do specyfikacji warunków zamówienia („Projektowane postanowienia umowy”). 7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych
Internal identifier: KCO/PN/36/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50421000 Repair and maintenance services of medical equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: PAKIET NR 1
Description: Przegląd serwisowy aparatów RTG
Lot: LOT-0002
Title: PAKIET NR 2
Description: Przegląd serwisowy centrali pacjenta oraz aparatów do znieczulenia ogólnego
Lot: LOT-0003
Title: PAKIET NR 3
Description: Przegląd serwisowy respiratorów
Lot: LOT-0004
Title: PAKIET NR 4
Description: Serwis pogwarancyjny Densytometru Rentgenowskiego
Lot: LOT-0005
Title: PAKIET NR 5
Description: Przegląd serwisowy pomp infuzyjnych
Lot: LOT-0006
Title: PAKIET NR 6
Description: Serwis pogwarancyjny bronchoskopu ultrasonograficznego