661217-2026 - Competition
Hungary – Various medicinal products – DPC_2610 Vényforgalmú gyógyszerek besz. DPC, BZSK
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: DPC_2610 Vényforgalmú gyógyszerek besz. DPC, BZSK
Description: A Dél-pesti Centrumkórház - Országos Hematológiai és Infektológiai Intézetben, mint irányító vármegyei kórház és az irányítása alá tartozó Budapesti Bajcsy-Zsilinszky Kórház és Rendelőintézet városi kórházban működő lakossági gyógyszerellátást végző vényforgalmú Gyógyszertárak részére 12 hónap időtartamban különféle gyógyszereket (beleértve a magisztrális készítményeket), kötszereket, gyógyászati segédeszközöket és egyéb készítményeket kíván Ajánlatkérő megvásárolni a Kbt. 104. § (3) bekezdés alapján több ajánlattevővel megkötött keretmegállapodás alapján. A Keretmegállapodás időtartama 12 hónap. A 12 hónapos időszak lejártát megelőző 5 nappal Ajánlatkérő egyoldalúan kezdeményezheti nyertes Ajánlattevő irányába a Keretmegállapodás további 12 hónappal, de legfeljebb a II.2.4) pont szerinti Keretösszeg kimerüléséig történő meghosszabbítását amennyiben a II.2.4) pont szerinti Keretösszeg a Keretmegállapodás 12 hónapos időszaka alatt várhatóan nem kerül kimerítésre. Nyertes Ajánlattevő Ajánlatkérő kezdeményezése esetén változatlan feltételekkel köteles a szerződést teljesíteni. A szerződés jelen pont szerinti meghosszabbítása a Kbt. 141. § (4) szerinti szerződésmódosításnak minősül. Az eljárást a Kbt. 29. § (1) bekezdése alapján a Dél-pesti Centrumkórház - Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet bonyolítja le a saját maga részére, valamint, mint meghatalmazott a Budapesti Bajcsy-Zsilinszky Kórház és Rendelőintézet, mint meghatalmazó részére. Az eljárás eredményeként létrejövő szerződés(eke)t a Dél-pesti Centrumkórház - Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet és a Budapesti Bajcsy-Zsilinszky Kórház és Rendelőintézet köti meg és teljesíti. Jelen felhívásban ajánlatkérő (AK) alatt a Dél-pesti Centrumkórház - Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet és a Budapesti Bajcsy-Zsilinszky Kórház és Rendelőintézet értendő. A Kbt. 105. § (2) bekezdés b) pontja alapján, a 104. § (3) bekezdés szerinti keretmegállapodásban meghatározott feltételek szerint, a keretmegállapodásos eljárás második része az ajánlatkérő által közvetlen megrendelés útján vagy a verseny újranyitásával történik. A Kbt. 105. § (4) bekezdésében foglaltak alapján a keretmegállapodásos eljárás második részében az értékelés: - Közvetlen megrendelés esetén: A Kbt. 76. § (2) bekezdés a) pontja szerinti legalacsonyabb ár értékelési szempont szerint történhet. - Verseny újranyitása esetén: A Kbt. 76. § (2) bekezdés a) pontja szerinti legalacsonyabb ár értékelési szempont szerint történhet. A Kbt. 105. (2) bekezdés b) pontja alapján azon objektív kritériumok, amelyek esetében a keretmegállapodásos eljárás második részében a verseny újranyitása kötelező: - amennyiben az eljárás második részében megvalósuló egyedi beszerzése esetén a Kbt. 19. § (3) bekezdésének alkalmazása nélkül számított becsült érték eléri vagy meghaladja a mindenkor hatályos uniós értékhatárt. A verseny újranyitása során a legalacsonyabb ár értékelési szempontja szerint a szerződéses ár azonos vagy kedvezőbb lehet, mint az eljárás első részében megajánlott ár, azaz a keretmegállapodásos eljárás második részében a verseny újranyitása során nyertes ajánlattevő csak a keretmegállapodásban foglaltakkal azonos vagy annál Ajánlatkérő számára kedvezőbb ajánlatot tehet.
Internal identifier: EKR001018192026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33690000 Various medicinal products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Vényforgalmú gyógyszerek - DPC részére
Description: A Dél-Pesti Centrumkórház - Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet Ajánlatkérő az Intézményében működő lakossági gyógyszerellátást végző vényforgalmú Paracelsus Gyógyszertár részére 12 hónap időtartamban különféle gyógyszereket (beleértve a magisztrális készítményeket), kötszereket, gyógyászati segédeszközöket és egyéb készítményeket kíván megvásárolni a Kbt. 104. § (3) bekezdés alapján több ajánlattevővel megkötött keretmegállapodás alapján nettó 7 500 000 000,- HUF keretösszegben. A tb támogatással rendelhető gyógyszerek nagykereskedelmi árai hatósági árak, azokat minden ajánlattevőnek azonos áron kell szállítania. A vény nélkül kapható gyógyszerek körében a közgyógyellátás keretében fölírható készítményeknek, illetve termékeknek szintén fix nagykereskedelmi ára van. A társadalombiztosítási támogatással forgalmazható gyógyszerek és gyógyászati segédeszközök esetén a hatóságilag megállapított - termelői árra vetített nagykereskedelmi árréssel számított - nagykereskedelmi áron történik a számlázás. Minden egyéb termék esetén ajánlattevő az aktuális árlistáján szereplő nagykereskedelmi áron számláz. Valamennyi rögzített ár esetben kivételt képez az, hogy a nagykereskedői és a gyártói engedményeket ajánlattevőknek minden esetben - egyedi import készítmények esetén is - érvényesíteni kell Ajánlatkérő részére. A beszerzés tárgya szerinti forgalom becsült (indikatív) megoszlása: Gyógyszer: 1517 cikk, Egyéb termék: 432 cikk, Kötszer: 39 cikk, Támogatott gyógyszer, kötszer, gyógyászati segédeszközök: 91%; Nem támogatott gyógyszer, kötszer, gyógyászati segédeszközök: 8%; Gyógyszer: 99% felett; Egyéb termék, gyógytápszer, gyógyászati segédeszköz fennmaradó: nem éri el az 1%-ot. A részletes műszaki leírást a közbeszerzési dokumentáció tartalmazza. Mennyiségi eltérés: Ajánlatkérő, a keretmegállapodás időtartama alatt, a megadott keretösszegtől, a gyógyszertár tényleges forgalma alapján, 50%-kal felfelé eltérhet a betegforgalom nem tervezhető nagyságától és igényeitől függően, oly módon, hogy a mennyiségi eltéréssel megnövelt keretösszeg a keretmegállapodás lejártának időpontjáig lehívásra kerülhet a keretmegállapodásban megadott feltételekkel, tekintettel a 16/2012. (II.16.) Korm. rendelet 6. § (2) bekezdésére. A Keretmegállapodás időtartama 12 hónap. A 12 hónapos időszak lejártát megelőző 5 nappal Ajánlatkérő egyoldalúan kezdeményezheti nyertes Ajánlattevő irányába a Keretmegállapodás további 12 hónappal, de legfeljebb a II.2.4) pont szerinti Keretösszeg kimerüléséig történő meghosszabbítását amennyiben a II.2.4) pont szerinti Keretösszeg a Keretmegállapodás 12 hónapos időszaka alatt várhatóan nem kerül kimerítésre. Nyertes Ajánlattevő Ajánlatkérő kezdeményezése esetén változatlan feltételekkel köteles a szerződést teljesíteni. A szerződés jelen pont szerinti meghosszabbítása a Kbt. 141. § (4) szerinti szerződésmódosításnak minősül.
Internal identifier: EKR001018192026/1
Lot: LOT-0002
Title: Vényforgalmú gyógyszerek - Bajcsy Zs. Kh részére
Description: A Budapesti Bajcsy-Zsilinszky Kórház és Rendelőintézet az Intézményében működő lakossági gyógyszerellátást végző vényforgalmú Borostyán Gyógyszertár részére 12 hónap időtartamban különféle gyógyszereket (beleértve a magisztrális készítményeket), kötszereket, gyógyászati segédeszközöket és egyéb készítményeket kíván megvásárolni a Kbt. 104. § (3) bekezdés alapján több ajánlattevővel megkötött keretmegállapodás alapján nettó 850 000 000,- HUF keretösszegben. A tb támogatással rendelhető gyógyszerek nagykereskedelmi árai hatósági árak, azokat minden ajánlattevőnek azonos áron kell szállítania. A vény nélkül kapható gyógyszerek körében a közgyógyellátás keretében fölírható készítményeknek, illetve termékeknek szintén fix nagykereskedelmi ára van. A társadalombiztosítási támogatással forgalmazható gyógyszerek és gyógyászati segédeszközök esetén a hatóságilag megállapított - termelői árra vetített nagykereskedelmi árréssel számított - nagykereskedelmi áron történik a számlázás. Minden egyéb termék esetén ajánlattevő az aktuális árlistáján szereplő nagykereskedelmi áron számláz. Valamennyi rögzített ár esetben kivételt képez az, hogy a nagykereskedői és a gyártói engedményeket ajánlattevőknek minden esetben - egyedi import készítmények esetén is - érvényesíteni kell Ajánlatkérő részére. A beszerzés tárgya szerinti forgalom becsült (indikatív) megoszlása: Gyógyszer: 2650 cikk, Gyógyászati segédeszköz: 296 cikk, Minden egyéb termék: 1132 cikk, Támogatott gyógyszer, kötszer, gyógyászati segédeszközök: 74%; Nem támogatott gyógyszer, kötszer, gyógyászati segédeszközök: 23%; Gyógyszer: 95% Egyéb termék, gyógytápszer, gyógyászati segédeszköz fennmaradó: nem éri el az 3%-ot. A részletes műszaki leírást a közbeszerzési dokumentáció tartalmazza. Mennyiségi eltérés: Ajánlatkérő, a keretmegállapodás időtartama alatt, a megadott keretösszegtől, a gyógyszertár tényleges forgalma alapján, 50%-kal felfelé eltérhet a betegforgalom nem tervezhető nagyságától és igényeitől függően, oly módon, hogy a mennyiségi eltéréssel megnövelt keretösszeg a keretmegállapodás lejártának időpontjáig lehívásra kerülhet a keretmegállapodásban megadott feltételekkel, tekintettel a 16/2012. (II.16.) Korm. rendelet 6. § (2) bekezdésére. A Keretmegállapodás időtartama 12 hónap. A 12 hónapos időszak lejártát megelőző 5 nappal Ajánlatkérő egyoldalúan kezdeményezheti nyertes Ajánlattevő irányába a Keretmegállapodás további 12 hónappal, de legfeljebb a II.2.4) pont szerinti Keretösszeg kimerüléséig történő meghosszabbítását amennyiben a II.2.4) pont szerinti Keretösszeg a Keretmegállapodás 12 hónapos időszaka alatt várhatóan nem kerül kimerítésre. Nyertes Ajánlattevő Ajánlatkérő kezdeményezése esetén változatlan feltételekkel köteles a szerződést teljesíteni. A szerződés jelen pont szerinti meghosszabbítása a Kbt. 141. § (4) szerinti szerződésmódosításnak minősül.
Internal identifier: EKR001018192026/2