661286-2026 - Competition
Romania – Software package and information systems – Prelungire acces la platformele și soluțiile software din proiectul INTELIGENT
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Prelungire acces la platformele și soluțiile software din proiectul INTELIGENT
Description: Autoritatea contractantă doreşte achiziționarea de Prelungiri acces la platformele și soluțiile software din proiectul INTELIGENT. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub). Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, Autoritatea Contractanta stabileste termenul limită in care operatorii economici pot adresa solicitări de clarificare, respectiv in care aceasta va răspunde tuturor solicitărilor de clarificare/ informatiilor suplimentare, dupa cum urmeaza: 1. Termenul până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. 2. Autoritatea contractantă va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Termenul de răspuns la clarificari a fost stabilit astfel încât operatorii economici să aibă o perioadă adecvată pentru analizarea documentaţiei de atribuire şi, ulterior, pentru elaborarea ofertelor prin prisma răspunsurilor oferite de Autoritatea contractantă - Achizitor.
Internal identifier: 111/13624359/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 48000000 Software package and information systems
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Prelungire acces la platformele și soluțiile software din proiectul INTELIGENT, conform Caietului de sarcini atașat.
Internal identifier: 1