2. Procedure
Procedure
Title: Furnizare vehicule in cadrul Proiectului ROUA00384
Description: Administrația Bazinală de Apă Siret dorește să achiziționeze două vehicule specializate (pentru intervenție) si un vehicul management, în vederea creșterii capacității de reacție și scăderea timpului de răspuns, în situații de urgență, a autorităților de management al apelor din zona de frontieră, pe râul Siret, structurate pe 2 loturi astfel: -Lotul 1 : Vehicule specializate (pentru interventie) - Hibrid (HEV sau PHEV) - 2 buc. Valoare estimata 757.209,60 lei fara TVA, respectiv 378.604,80 lei/buc fara TVA. -Lotul 2: Vehicul management Hibrid (HEV sau PHEV) - 1 buc. Valoare estimata 117.336,20 lei fara TVA. Vehiculele se achizitioneaza în cadrul proiectului „Improving upstream-downstream cooperation of Siret river stakeholders in flood resilience - FR SIRET (Îmbunătățirea cooperării amonte-aval a stakeholderilor de pe râul Siret privind reziliența la inundații)” - ROUA00384, aprobat spre finanțare în cadrul Programului INTERREG NEXT VI-A România–Ucraina 2021–2027, la care Administrația Bazinală de Apă Siret este lider de proiect. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20 Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/ informatiilor suplimentare: cu 10 zile inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor.
Internal identifier: 18264854/2026/7
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34110000 Passenger cars
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Vehicule specializate (pentru interventie) - Hibrid (HEV sau PHEV) - 2 buc
Description: Administrația Bazinală de Apă Siret își propune să achiziționeze două vehicule specializate (pentru intervenție) în cadrul proiectului „Improving upstream-downstream cooperation of Siret river stakeholders in flood resilience - FR SIRET (Îmbunătățirea cooperării amonte-aval a stakeholderilor de pe râul Siret privind reziliența la inundații)” - ROUA00384
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Vehicul management - Hibrid (HEV sau PHEV) - 1 buc
Description: Administrația Bazinală de Apă Siret își propune să achiziționeze un vehicul de management în cadrul proiectului „Improving upstream-downstream cooperation of Siret river stakeholders in flood resilience - FR SIRET (Îmbunătățirea cooperării amonte-aval a stakeholderilor de pe râul Siret privind reziliența la inundații)” - ROUA00384.
Internal identifier: 2