661322-2026 - Competition
Poland – Geotechnical engineering services – Usługi polegające na wykonywaniu prac geodezyjnych
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Usługi polegające na wykonywaniu prac geodezyjnych
Description: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług eksperckich i wykonywania prac geodezyj-nych na potrzeby Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa we Wrocławiu, w szczególności w odniesieniu do nieruchomości wchodzących w skład Zasobu Własności Rol-nej Skarbu Państwa. Zakres usług obejmuje w szczególności: a) wykonywanie podziałów geodezyjnych nieruchomości, ustalanie linii brzegu wody płynącej i stojącej oraz okazywanie granic, w tym prac niewykonanych w ramach innych umów z uwagi na stopień ich skomplikowania lub przeszkody niemożliwe do przewidzenia w chwili zlecenia; b) wykonywanie usług geodezyjnych, wobec których nie jest możliwe jednoznaczne ustale-nie terminu realizacji lub zakresu koniecznych prac z uwagi na nieuregulowany stan for-malnoprawny nieruchomości lub potrzebę uprzedniego rozstrzygnięcia sposobu prowa-dzenia czynności; c) czynności okazywania granic, wznawiania punktów granicznych, ustalania granic nierucho-mości oraz podobne czynności służące ustaleniu przebiegu granicy i powierzchni ewiden-cyjnej nieruchomości; d) dokonywanie geodezyjnych zmian sposobu użytkowania działki, aktualizacja operatów ewidencji gruntów oraz aktualizacja mapy zasadniczej; e) pomiary terenowe, w szczególności zasiewów, zabudowy, granic, elementów zagospoda-rowania terenu, lokalizacji drzew, miejsc występowania barszczu Sosnowskiego, posado-wienia reklam i powierzchni znajdujących się w bezumownym użytkowaniu, wraz z odpo-wiednimi obliczeniami, analizami i opiniami; f) analizy i obliczenia powierzchni terenów wchodzących w skład Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, w tym według przeznaczenia w aktach planowania przestrzennego, decy-zjach administracyjnych, ochronie konserwatorskiej oraz projektowanych podziałach; g) inwentaryzację nakładów poniesionych na nieruchomościach i sporządzanie map obiektów niezbędnych do prawidłowej wyceny nieruchomości; h) pomiary kubaturowe mas ziemnych, odpadów, gruzu i innych podobnych mas wraz z obli-czeniami i opiniami; i) graficzne pomiary odległości i powierzchni; j) wykonywanie tzw. podziałów umownych nieruchomości Zasobu przeznaczonych do dzier-żawy, w tym map sposobu korzystania z nieruchomości, oraz okazywanie tych podziałów w terenie; k) opracowywanie koncepcji podziałów nieruchomości, w tym wstępnych projektów podzia-łów, oraz koncepcji przebiegu służebności przez grunty Zasobu; l) uczestnictwo, w imieniu Zamawiającego, w okazywaniu granic nieruchomości Zasobu wy-konywanym przez podmioty zewnętrzne; m) opiniowanie wstępnych projektów podziałów gruntów Zasobu przedstawianych przez geo-detów; n) współdziałanie z właściwymi organami administracji publicznej i innymi instytucjami w sprawach związanych z tematyką geodezyjną; o) przygotowywanie projektów korespondencji w sprawach związanych z tematyką geode-zyjną; p) wywiady terenowe służące ustaleniu zasadności prowadzenia prac geodezyjnych i rodzaju niezbędnej pracy geodezyjnej; q) weryfikację stabilizacji granic po wykonanych podziałach nieruchomości; r) weryfikację wniosków dzierżawców i innych podmiotów dotyczących zmiany klasyfikacji gruntów; s) weryfikację opinii biegłych sądowych wydawanych w sprawach toczących się z udziałem Zamawiającego; t) weryfikację granic nieruchomości, użytków i powierzchni działek na terenach objętych modernizacją ewidencji gruntów i budynków, w trakcie jej trwania oraz po jej zakończeniu; u) współpracę z pracownikami Zamawiającego oraz wykonawcami prac geodezyjnych prowa-dzonych na gruntach Zasobu na zamówienie podmiotów trzecich; v) współudział po stronie Zamawiającego w odbiorach prac geodezyjnych wykonywanych przez wykonawców wyłonionych w ramach odrębnych postępowań o udzielenie zamówie-nia publicznego; w) świadczenie bieżących konsultacji eksperckich w zakresie geodezji, gospodarki nierucho-mościami i zagadnień pozostających w funkcjonalnym związku z przedmiotem Umowy. Szczegółowe warunki realizacji przedmiotu zamówienia zawarte są w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy stanowiących załącznik 9 do SWZ. Złożenie oferty jest jednoznaczne z akceptacją projektowanych postanowień umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy.
Internal identifier: WRO.WO.260.24.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71332000 Geotechnical engineering services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług eksperckich i wykonywania prac geodezyj-nych na potrzeby Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa we Wrocławiu, w szczególności w odniesieniu do nieruchomości wchodzących w skład Zasobu Własności Rol-nej Skarbu Państwa. Zakres usług obejmuje w szczególności: a) wykonywanie podziałów geodezyjnych nieruchomości, ustalanie linii brzegu wody płynącej i stojącej oraz okazywanie granic, w tym prac niewykonanych w ramach innych umów z uwagi na stopień ich skomplikowania lub przeszkody niemożliwe do przewidzenia w chwili zlecenia; b) wykonywanie usług geodezyjnych, wobec których nie jest możliwe jednoznaczne ustale-nie terminu realizacji lub zakresu koniecznych prac z uwagi na nieuregulowany stan for-malnoprawny nieruchomości lub potrzebę uprzedniego rozstrzygnięcia sposobu prowa-dzenia czynności; c) czynności okazywania granic, wznawiania punktów granicznych, ustalania granic nierucho-mości oraz podobne czynności służące ustaleniu przebiegu granicy i powierzchni ewiden-cyjnej nieruchomości; d) dokonywanie geodezyjnych zmian sposobu użytkowania działki, aktualizacja operatów ewidencji gruntów oraz aktualizacja mapy zasadniczej; e) pomiary terenowe, w szczególności zasiewów, zabudowy, granic, elementów zagospoda-rowania terenu, lokalizacji drzew, miejsc występowania barszczu Sosnowskiego, posado-wienia reklam i powierzchni znajdujących się w bezumownym użytkowaniu, wraz z odpo-wiednimi obliczeniami, analizami i opiniami; f) analizy i obliczenia powierzchni terenów wchodzących w skład Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, w tym według przeznaczenia w aktach planowania przestrzennego, decy-zjach administracyjnych, ochronie konserwatorskiej oraz projektowanych podziałach; g) inwentaryzację nakładów poniesionych na nieruchomościach i sporządzanie map obiektów niezbędnych do prawidłowej wyceny nieruchomości; h) pomiary kubaturowe mas ziemnych, odpadów, gruzu i innych podobnych mas wraz z obli-czeniami i opiniami; i) graficzne pomiary odległości i powierzchni; j) wykonywanie tzw. podziałów umownych nieruchomości Zasobu przeznaczonych do dzier-żawy, w tym map sposobu korzystania z nieruchomości, oraz okazywanie tych podziałów w terenie; k) opracowywanie koncepcji podziałów nieruchomości, w tym wstępnych projektów podzia-łów, oraz koncepcji przebiegu służebności przez grunty Zasobu; l) uczestnictwo, w imieniu Zamawiającego, w okazywaniu granic nieruchomości Zasobu wy-konywanym przez podmioty zewnętrzne; m) opiniowanie wstępnych projektów podziałów gruntów Zasobu przedstawianych przez geo-detów; n) współdziałanie z właściwymi organami administracji publicznej i innymi instytucjami w sprawach związanych z tematyką geodezyjną; o) przygotowywanie projektów korespondencji w sprawach związanych z tematyką geode-zyjną; p) wywiady terenowe służące ustaleniu zasadności prowadzenia prac geodezyjnych i rodzaju niezbędnej pracy geodezyjnej; q) weryfikację stabilizacji granic po wykonanych podziałach nieruchomości; r) weryfikację wniosków dzierżawców i innych podmiotów dotyczących zmiany klasyfikacji gruntów; s) weryfikację opinii biegłych sądowych wydawanych w sprawach toczących się z udziałem Zamawiającego; t) weryfikację granic nieruchomości, użytków i powierzchni działek na terenach objętych modernizacją ewidencji gruntów i budynków, w trakcie jej trwania oraz po jej zakończeniu; u) współpracę z pracownikami Zamawiającego oraz wykonawcami prac geodezyjnych prowa-dzonych na gruntach Zasobu na zamówienie podmiotów trzecich; v) współudział po stronie Zamawiającego w odbiorach prac geodezyjnych wykonywanych przez wykonawców wyłonionych w ramach odrębnych postępowań o udzielenie zamówie-nia publicznego; w) świadczenie bieżących konsultacji eksperckich w zakresie geodezji, gospodarki nierucho-mościami i zagadnień pozostających w funkcjonalnym związku z przedmiotem Umowy. Szczegółowe warunki realizacji przedmiotu zamówienia zawarte są w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy stanowiących załącznik 9 do SWZ. Złożenie oferty jest jednoznaczne z akceptacją projektowanych postanowień umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy. Wykonawca jest związany ofertą nie dłużej do 23.01.2026 roku