661342-2026 - Competition
Denmark – Construction work – Namsosvej_ Udførelse af almene boliger
Contract or concession notice – standard regime
Works - Services
2. Procedure
Procedure
Title: Namsosvej_ Udførelse af almene boliger
Description: Udbuddet omfatter projektering og udførelse af 42 almene boliger på Namsosvej i Maribo inkluderet fælleshus samt omgivende arealer og parkering indenfor matriklen. Der udbydes på grundlag af et dispositionsforslag og byggeprogram der konkretiserer en godkendt lokalplan. Der er option om etablering af støjmur, idet det er usikkert om der vil være behov for denne i projektet da REMA1000 lukker.
Type of procedure: Negotiated with prior publication of a call for competition / competitive with negotiation
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Additional nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
Additional classification (cpv): 71320000 Engineering design services, 71220000 Architectural design services, 45211340 Multi-dwelling buildings construction work, 45400000 Building completion work
5. Lot
Lot: LOT-0001
Additional classification (cpv): 71220000 Architectural design services, 71320000 Engineering design services, 71500000 Construction-related services, 45211340 Multi-dwelling buildings construction work, 45400000 Building completion work