661390-2026 - Competition
Poland – Credit granting services – Udzielenie Gminie Bychawa kredytu w kwocie 4 818 000,00 zł.
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Udzielenie Gminie Bychawa kredytu w kwocie 4 818 000,00 zł.
Description: 4.1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie Gminie Bychawa kredytu długoterminowego w kwocie 4 818 000,00zł na sfinansowanie deficytu budżetu gminy i spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. 4.2. Szczegółowe warunki zamówienia, w tym wymagania jakościowe, o których mowa w art. 246 ust. 2 ustawy Pzp: 1) Wartość kredytu do kwoty 4 818 000,00 PLN Zamawiający zastrzega możliwość zmniejszenia wysokości udzielonego kredytu - minimalna kwota kredytu 1 000 000,00 PLN. W przypadku zmniejszenia wysokości kredytu wymagane jest proporcjonalne obniżenie rat kredytu spłacanych przez Zamawiającego. 2) Kredyt zostanie postawiony do dyspozycji Zamawiającego, po podpisaniu umowy. 3) Kredyt zostanie wykorzystany do 30 grudnia 2026 r. („na żądanie”) tj. na podstawie pisemnej dyspozycji Zamawiającego złożonej na 1 dzień roboczy przed dniem przekazania środków z kredytu na rachunek Zamawiającego. 4) Zamawiający zastrzega sobie prawo uruchomienia kredytu w jednej lub kilku transzach, w zależności od potrzeb Zamawiającego, w maksymalnej wysokości określonej w umowie. 5) Zamawiający nie dopuszcza możliwości pobierania przez Wykonawcę żadnych dodatkowych opłat i prowizji bankowych od niewykorzystanej części kredytu. 6) Spłata kapitału odbywać się będzie w ratach kwartalnych - zgodnie z załączonym harmonogramem stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ. Jeżeli data spłaty kredytu lub odsetek przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy uważa się, że termin został zachowany, jeżeli spłata nastąpiła w pierwszym dniu roboczym po terminie określonym w umowie kredytu. 7) Oprocentowanie kredytu zmienne, obliczone dla każdego okresu odsetkowego w oparciu o oprocentowanie depozytów bankowych – WIBOR 3M z ostatniego dnia roboczego miesiąca kończącego poprzedni kwartał, plus marża „m”, stała w okresie kredytowania. 8) Oprocentowanie kredytu stanowi koszty obsługi kredytu. 9) Zamawiający zastrzega sobie możliwość wcześniejszej spłaty całości lub części kredytu, bez poboru przez bank pozostałych do zapłaty odsetek oraz dodatkowych opłat i prowizji związanych z obsługą kredytu (wówczas ulegnie zmianie harmonogram i termin spłat kredytu). 10) Odsetki będą spłacane w terminach opisanych w harmonogramie spłaty kredytu, stanowiącym załącznik Nr 1 do SWZ, pierwsza spłata odsetek nastąpi w dniu 30 grudnia 2026 roku. 11) Odsetki naliczone od kwoty kredytu nie ulegają kapitalizacji, do naliczania odsetek od kredytu należy przyjąć kalendarz rzeczywisty; przy obliczaniu odsetek przyjmuje się, iż rok liczy 365 dni, a okres odsetkowy liczy rzeczywistą liczbę dni.
Internal identifier: ZP. 271.7.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 1. Postępowanie będzie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego o wartości przekraczającej progi unijne, zgodnie z art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 roku, poz. 793 z późn.zm.), zwanej dalej ustawą Pzp. 2. Zgodnie z trybem określonym w art. 126 ustawy Pzp, Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia wymaganych podmiotowych środków. 3. Zamawiający, zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób zatrudnionych na umowę o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r.- Kodeks pracy (Dz.U. z 2025 r., poz. 277 z późn.zm.) wykonujących czynności związane z obsługą kredytu, w tym m.in. naliczania odsetek, przesyłania Zamawiającemu informacji na temat naliczonych odsetek, ustalania bieżących sald. 4. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zamówień publicznych ZETOPZP: https://portal.bychawa.pl. Klucz publiczny niezbędny do zaszyfrowania oferty przez Wykonawcę dostępny jest dla wykonawców na platformie. Korzystanie z Platformy przez Wykonawcę jest bezpłatne. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje Wykonawcy przekazują wyłącznie drogą elektroniczną przy użyciu ww. Platformy. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich wczytania do Platformy. Zamawiający przekazuje oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje drogą elektroniczną przy użyciu Platformy lub za pośrednictwem e-mail. Zamawiający nie dopuszcza możliwości przedstawienia informacji zawartych w ofercie w postaci katalogu elektronicznego lub dołączenia katalogu elektronicznego do oferty. Instrukcja korzystania z Platformy, niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie zawarte są w rozdziale X SWZ. Ofertę, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, podmiotowe środki dowodowe, w tym oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, przedmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwo, dokumenty, o których mowa w art. 94 ust. 2 ustawy Pzp, sporządza się w postaci elektronicznej, z zastrzeżeniem formatów o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. W/w dokumenty winny być podpisane elektronicznym podpisem kwalifikowanym. Podpisanie tych dokumentów i oświadczeń podpisem zaufanym lub podpisem osobistym jest nieskuteczne. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji warunków zamówienia poprzez Platformę. Zamawiający udzieli wyjaśnień dotyczących treści specyfikacji warunków zamówienia z zachowaniem terminów określonych w art. 135 ustawy Pzp, właściwych dla postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego. Osobami po stronie zamawiającego uprawnionymi do kontaktu z wykonawcami są Lidia Wolska i Barbara Głąb. Skuteczne porozumiewanie się z Zamawiającym jest możliwe w dniach pracy urzędu, czyli: w poniedziałek w godzinach: 8:00-16:00 oraz od wtorku do piątku w godzinach 7:15-15:15. Zamawiający nie dopuszcza porozumiewania się z wykonawcami za pośrednictwem telefonu. 5. Oferty pod rygorem nieważności składa się w formie elektronicznej lub postaci elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zamówień Publicznych ZETOPZP: https://portal.bychawa.pl. Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Podmiotowe środki dowodowe, przedmiotowe środki dowodowe oraz inne dokumenty lub oświadczenia, sporządzone w języku obcym należy przekazać wraz z tłumaczeniem na język polski. Treść oferty musi być zgodna z wymaganiami Zamawiającego określonymi w dokumentach zamówienia. Każdy wykonawca może złożyć w niniejszym postępowaniu jedną ofertę. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego określone są w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania (pełny opis procedury), warunków udziału w postępowaniu, kryteria oceny ofert, informacje związane z ochroną danych osobowych oraz wszelkie informacje niezbędne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty. SWZ zamieszczona jest na Platformie Zamówień publicznych ZETOPZP: https://portal.bychawa.pl. Pod tym adresem Zamawiający będzie zamieszczał również zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia. Wykonawcy związani są wszelkimi ewentualnymi modyfikacjami i wyjaśnieniami do treści SWZ i należy je uwzględnić przy sporządzaniu oferty. Strona wskazana wyżej stanowi jednocześnie stronę prowadzonego postępowania. Numeracja przywołana w pkt. 2.1.4. ogłoszenia wynika z numeracji zawartej w SWZ.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66113000 Credit granting services
Additional classification (cpv): 66110000 Banking services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Udzielenie Gminie Bychawa kredytu w kwocie 1 0000 000,00 zł.