661572-2026 - Competition
Finland – Food, beverages, tobacco and related products – Päivittäis- ja kulutustavaraostojen hankinta
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Päivittäis- ja kulutustavaraostojen hankinta
Description: Salon kaupunki (jäljempänä hankintayksikkö/tilaaja) pyytää tarjouksia päivittäis- ja kulutustavaraostojen hankinnoista vuosille 2027 - 2028 tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti. Lisäksi hankintayksikkö varaa mahdollisuuden kahteen optiovuoteen 2029 ja 2030. Optiolla tarkoitetaan mahdollisuutta sopimuksen jatkamiseen alkuperäisin ehdoin. Optioiden käytöstä ja kestosta päätetään erikseen. Hankinta tullaan toteuttamaan puitejärjestelynä tarjouspyynnössä kuvatulla tavalla. Hankinnan kohteena ovat elintarvikkeet, päivittäistavarat ja kulutustavarat. Hankinta sisältää mm. seuraavat tuoteryhmät: elintarvikkeet, päivittäistavarat, sisustustuotteet ja kausitarvikkeet, kotikeittiötarvikkeet, muovi- ja säilytystarvikkeet, kertakäyttöastiat, pienelektroniikka ja pienkodinkoneet sekä muut mahdolliset tuoteryhmät, joita ei pystytä erikseen yksilöimään. Hankinta koskee koko Salon kaupunkia ja ostoja tekevät kaupungin eri palvelualueet paikan päällä toimittajan päivittäistavarakaupassa tai myymälässä. Hankinta on jaettu kahteen osa-alueeseen ja tarjoaja voi jättää tarjouksen joko yhteen tai useampaan osa-alueeseen.
Internal identifier: 4714/02.08.00.06/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 15000000 Food, beverages, tobacco and related products
Additional classification (cpv): 39200000 Furnishing, 39500000 Textile articles, 39700000 Domestic appliances
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: 1. Elintarvikkeet ja päivittäistavarat
Description: Hankinnan kohteena on elintarvikkeet ja päivittäistavarat tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
Internal identifier: 1-0
Lot: LOT-0002
Title: 2. Kulutustavarat
Description: Hankinnan kohteena ovat kulutustavarat ja muut vastaavat päivittäistavaraostot. Hankinta sisältää seuraavat tuoteryhmät: sisustustuotteet ja kausitarvikkeet, kotikeittiötarvikkeet, muovi- ja säilytystarvikkeet, kertakäyttöastiat, pienelektroniikka ja pienkodinkoneet sekä muut tuoteryhmät, joita ei pystytä erikseen yksilöimään.
Internal identifier: 2-1
Main classification (cpv): 39000000 Furniture (incl. office furniture), furnishings, domestic appliances (excl. lighting) and cleaning products