See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Furnizare echipamente de joaca si montaj
Description: Furnizare echipamente de joaca si servicii de montaj, in vederea modernizarii si mentinerea sigurantei in exploatare, a unui numar de 30 de zone( locuri joaca), asa cum sunt acestea descrise in documentatia de atribuire – Caietul de Sarcini. Ofertantii pot solicita clarificari pana in a 18 zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari in a 11 zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea Contractanta va incheia un acord cadru pentru o perioada de 24 luni cu un singur operator economic. Informatiile privind cantitatile minime si maxime ale acordului-cadru precum si cantitatile minime si maxime care pot face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe durata acordului cadru, precum si frecventa incheierii acestora, sunt urmatoarele: -cantitatile minime ale acordului cadru sunt 34 echipamente, raportat la cantitatile aferente celui mai mare contract subsecvent; -cantitatile maxime ale acordului cadru sunt 380 echipamente, raportat la cantitatile aferente celor 30 de zone; - cantitatile celui mai mic contract subsecvent sunt 1 echipament, raportat la zona cu cea mai mica valoare estimate; -cantitatile celui mai mare contract subsecvent sunt 34 echipamente , raportat la zona cu cea mai mare valoare estimate; -frecventa incheierii contractelor subsecvente: trimestrial;
Internal identifier: 25-14008314-L
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 37535200 Playground equipment
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Cantitatile, specificaţiile tehnice care definesc caracteristicile referitoare la nivelul calitativ, tehnic si de performanta, siguranţa in exploatare, precum si sisteme de asigurare a calitatii, terminologie, simboluri, condiţiile pentru certificarea conformităţii, ale echipamentelor de joaca se regasesc in cuprinsul Caietului de sarcini.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45255400 Fabrication work