662133-2026 - Competition
Poland – Angioplasty supplies – Dostawa sprzętu jednorazowego i wielorazowego użytku do pracowni hemodynamicznej i pracowni elektrofizjologii
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa sprzętu jednorazowego i wielorazowego użytku do pracowni hemodynamicznej i pracowni elektrofizjologii
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu jednorazowego i wielorazowego użytku do pracowni hemodynamicznej i pracowni elektrofizjologii dla Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. M. Kopernika w Toruniu w podziale na 7 części. 2. Dokładny opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ, który stanowi również formularz asortymentowo-cenowy. Oferowany przedmiot zamówienia musi być dopuszczony do obrotu i używania zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych, rozporządzenia UE 2017/745 w sprawie wyrobów medycznych, rozporządzenia UE 2017/746 w sprawie wyrobów medycznych in vitro. 3. Zamawiający nie ogranicza liczby części zamówienia składanych przez jednego Wykonawcę. Jeden Wykonawca może złożyć ofertę na całość zamówienia lub na dowolną liczbę jego części. Oferta musi zawierać wszystkie pozycje asortymentowe wymienione w załączniku nr 1 odpowiednio dla każdej z części. Nie dopuszcza się składania ofert na niepełne części. 4. Części zamówienia: 1) Część 1 – Stenty IV, 2) Część 2 – Stenty V 3) Część 3 – Cewniki prowadzące II, 4) Część 4 – Cewniki balonowe podstawowe i wysokociśnieniowe I, 5) Część 5 – Cewniki balonowe NC II, 6) Część 6 – Rozruszniki serca I, 7) Część 7 – Kardiowertery I,
Internal identifier: SSM.DZP.200.154.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: zgodnie z art. 138 ust. 4 - 4. Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy, jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1. W powyższym postępowaniu składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
Main features of the procedure: 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się drogą elektroniczną przy użyciu Platformy Zakupowej Marketplanet, na portalu, który jest dostępny pod adresem https://szpitalmiejskitorun.ezamawiajacy.pl/. 2. Korzystanie z Platformy jest bezpłatne. 3. Zamawiający wyznacza następujące osoby do porozumiewania się z Wykonawcami: Róża Walczak – Cupa - tel. 56 61 00 200; Dominika Kilińska - tel. 56 61 00 319, e-mail: dzp@med.torun.pl 4. Adres strony internetowej prowadzącego postępowania na Platformie Marketplanet: https://szpitalmiejskitorun.ezamawiajacy.pl/. 5. Postępowanie można wyszukać również ze strony głównej Platformy Zakupowej Marketplanet (przycisk „lista postępowań PZP/aktualne”). 6. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie ani logowania. 7. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych. 8. Dokumenty elektroniczne, o których mowa w §2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych i przekazuje się jako załączniki. W przypadku formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, ww. regulacje nie będą miały bezpośredniego zastosowania. 9. Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż wymienione w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, przekazywane w postępowaniu sporządza się w postaci elektronicznej: a) w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności (i przekazuje się jako załącznik), lub b) jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. 10. Jeżeli dokumenty elektroniczne, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierają informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (tj. Dz. U. z 2022 r., poz. 1233 ze zm.) Wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku, wraz z jednoczesnym zaznaczeniem w nazwie pliku „Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”. 11. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych na platformie Marketplanet („Zadaj pytanie”). Za pośrednictwem formularzy do komunikacji odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „Załączniki”). W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą Pzp lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem Wykonawcy/Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby, podpisem zewnętrznym lub wewnętrznym. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się do przesyłanej wiadomości uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny). 12. Po przejściu do wybranego postępowania, w prawym górnym rogu znajduje się przycisk „Przystąp do postępowania” lub „Oferta” (w przypadku postępowań zamkniętych) oraz przycisk „Zadaj pytanie”, który umożliwia zadanie pytania do postępowania z poziomu strefy publicznej (bez logowania). 13. Wybranie akcji „Przystąp do postepowania” w postepowaniu otwartym (z ogłoszeniem) umożliwi Wykonawcy wzięcie udziału w postepowaniu. Użytkownik, który jako pierwszy z ramienia danego Wykonawcy wykona akcję przystąpienia, stanie się „Administratorem Wykonawcy” i będzie mógł przydzielać dostęp do podglądu lub udziału w postepowaniu innym użytkownikom tego Wykonawcy. 14. W postepowaniach zamkniętych (bez ogłoszenia) Wykonawca jest zaproszony przez Zamawiającego, więc nie ma konieczności dodatkowego przystąpienia do postępowania, aby wziąć w nim udział. Postepowania zamknięte znajdują się na liście „Moje postępowania”, a użytkownik Wykonawcy może potwierdzić chęć wzięcia w nim udziału. Pierwszy użytkownik Wykonawcy, który potwierdzi chęć udziału w postępowaniu poprzez kliknięcie w postępowanie lub wybranie akcji „Przejmij zaproszenie do udziału w postępowaniu” dostępnej w menu kontekstowym postępowania (wyświetlane po naciśnięciu prawego przycisku myszy lub strzałki na końcu wiersza listy) stanie się „Administratorem Wykonawcy” i będzie mógł przydzielać dostęp do podglądu lub udziału w postępowaniu innym użytkownikom tego Wykonawcy. 15. Po przystąpieniu do postepowania otwartego lub potwierdzeniu chęci wzięcia udziału w postepowaniu zamkniętym, postepowania będą wyświetlane na liście „Moje postepowania” z akcją „Szczegóły”, która umożliwi użytkownikowi Wykonawcy przygotowanie wniosku / oferty lub prowadzenie korespondencji z Zamawiającym. 16. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 2 GB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33111730 Angioplasty supplies
Additional classification (cpv): 33141200 Catheters, 33184500 Coronary endoprostheses, 33184200 Vascular prostheses, 33141240 Catheter accessories, 33141300 Venepuncture, blood sampling devices, 33182210 Pacemaker, 33182240 Parts and accessories for pacemakers, 33182100 Defibrillator
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Część 1 - Stenty IV
Description: Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu jednorazowego i wielorazowego użytku do pracowni hemodynamicznej i pracowni elektrofizjologii dla Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. M. Kopernika w Toruniu w podziale na 7 części - Część 1 - Stenty IV. 2. Dokładny opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ, który stanowi również formularz asortymentowo-cenowy. Oferowany przedmiot zamówienia musi być dopuszczony do obrotu i używania zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych, rozporządzenia UE 2017/745 w sprawie wyrobów medycznych, rozporządzenia UE 2017/746 w sprawie wyrobów medycznych in vitro. 3. Zamawiający nie ogranicza liczby części zamówienia składanych przez jednego Wykonawcę. Jeden Wykonawca może złożyć ofertę na całość zamówienia lub na dowolną liczbę jego części. Oferta musi zawierać wszystkie pozycje asortymentowe wymienione w załączniku nr 1 odpowiednio dla każdej z części. Nie dopuszcza się składania ofert na niepełne części.
Internal identifier: SSM.DZP.200.154.2026/1
Main classification (cpv): 33184500 Coronary endoprostheses
Additional classification (cpv): 33184200 Vascular prostheses, 33111730 Angioplasty supplies
Options:
Description of the options: Przedmiot umowy w czasie trwania niniejszej umowy może ulec zmniejszeniu, jednakże zmniejszenie ilości zamawianego asortymentu nie przekroczy 30% wartości brutto umowy. W przypadku niewykorzystania przez Odbiorcę całości zamówienia Dostawcy nie przysługuje żadne roszczenie.
Lot: LOT-0002
Title: Część 2 - Stenty V
Description: Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu jednorazowego i wielorazowego użytku do pracowni hemodynamicznej i pracowni elektrofizjologii dla Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. M. Kopernika w Toruniu w podziale na 7 części - Część 2 - Stenty V. 2. Dokładny opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ, który stanowi również formularz asortymentowo-cenowy. Oferowany przedmiot zamówienia musi być dopuszczony do obrotu i używania zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych, rozporządzenia UE 2017/745 w sprawie wyrobów medycznych, rozporządzenia UE 2017/746 w sprawie wyrobów medycznych in vitro. 3. Zamawiający nie ogranicza liczby części zamówienia składanych przez jednego Wykonawcę. Jeden Wykonawca może złożyć ofertę na całość zamówienia lub na dowolną liczbę jego części. Oferta musi zawierać wszystkie pozycje asortymentowe wymienione w załączniku nr 1 odpowiednio dla każdej z części. Nie dopuszcza się składania ofert na niepełne części.
Internal identifier: SSM.DZP.200.154.2026/2
Lot: LOT-0003
Title: Część 3 - Cewniki prowadzące II
Description: Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu jednorazowego i wielorazowego użytku do pracowni hemodynamicznej i pracowni elektrofizjologii dla Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. M. Kopernika w Toruniu w podziale na 7 części - Część 3 - Cewniki prowadzące II. 2. Dokładny opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ, który stanowi również formularz asortymentowo-cenowy. Oferowany przedmiot zamówienia musi być dopuszczony do obrotu i używania zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych, rozporządzenia UE 2017/745 w sprawie wyrobów medycznych, rozporządzenia UE 2017/746 w sprawie wyrobów medycznych in vitro. 3. Zamawiający nie ogranicza liczby części zamówienia składanych przez jednego Wykonawcę. Jeden Wykonawca może złożyć ofertę na całość zamówienia lub na dowolną liczbę jego części. Oferta musi zawierać wszystkie pozycje asortymentowe wymienione w załączniku nr 1 odpowiednio dla każdej z części. Nie dopuszcza się składania ofert na niepełne części.
Internal identifier: SSM.DZP.200.154.2026/3
Additional classification (cpv): 33141200 Catheters
Lot: LOT-0004
Title: Część 4 - Cewniki balonowe podstawowe i wysokociśnieniowe I
Description: Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu jednorazowego i wielorazowego użytku do pracowni hemodynamicznej i pracowni elektrofizjologii dla Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. M. Kopernika w Toruniu w podziale na 7 części - Część 4 - Cewniki balonowe podstawowe i wysokociśnieniowe I. 2. Dokładny opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ, który stanowi również formularz asortymentowo-cenowy. Oferowany przedmiot zamówienia musi być dopuszczony do obrotu i używania zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych, rozporządzenia UE 2017/745 w sprawie wyrobów medycznych, rozporządzenia UE 2017/746 w sprawie wyrobów medycznych in vitro. 3. Zamawiający nie ogranicza liczby części zamówienia składanych przez jednego Wykonawcę. Jeden Wykonawca może złożyć ofertę na całość zamówienia lub na dowolną liczbę jego części. Oferta musi zawierać wszystkie pozycje asortymentowe wymienione w załączniku nr 1 odpowiednio dla każdej z części. Nie dopuszcza się składania ofert na niepełne części.
Internal identifier: SSM.DZP.200.154.2026/4
Lot: LOT-0005
Title: Część 5 - Cewniki balonowe NC II
Description: Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu jednorazowego i wielorazowego użytku do pracowni hemodynamicznej i pracowni elektrofizjologii dla Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. M. Kopernika w Toruniu w podziale na 7 części - Część 5 - Cewniki balonowe NC II. 2. Dokładny opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ, który stanowi również formularz asortymentowo-cenowy. Oferowany przedmiot zamówienia musi być dopuszczony do obrotu i używania zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych, rozporządzenia UE 2017/745 w sprawie wyrobów medycznych, rozporządzenia UE 2017/746 w sprawie wyrobów medycznych in vitro. 3. Zamawiający nie ogranicza liczby części zamówienia składanych przez jednego Wykonawcę. Jeden Wykonawca może złożyć ofertę na całość zamówienia lub na dowolną liczbę jego części. Oferta musi zawierać wszystkie pozycje asortymentowe wymienione w załączniku nr 1 odpowiednio dla każdej z części. Nie dopuszcza się składania ofert na niepełne części.
Internal identifier: SSM.DZP.200.154.2026/5
Lot: LOT-0006
Title: Część 6 - Rozruszniki serca I
Description: Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu jednorazowego i wielorazowego użytku do pracowni hemodynamicznej i pracowni elektrofizjologii dla Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. M. Kopernika w Toruniu w podziale na 7 części - Część 6 - Rozruszniki serca I. 2. Dokładny opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ, który stanowi również formularz asortymentowo-cenowy. Oferowany przedmiot zamówienia musi być dopuszczony do obrotu i używania zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych, rozporządzenia UE 2017/745 w sprawie wyrobów medycznych, rozporządzenia UE 2017/746 w sprawie wyrobów medycznych in vitro. 3. Zamawiający nie ogranicza liczby części zamówienia składanych przez jednego Wykonawcę. Jeden Wykonawca może złożyć ofertę na całość zamówienia lub na dowolną liczbę jego części. Oferta musi zawierać wszystkie pozycje asortymentowe wymienione w załączniku nr 1 odpowiednio dla każdej z części. Nie dopuszcza się składania ofert na niepełne części.
Internal identifier: SSM.DZP.200.154.2026/6
Main classification (cpv): 33182210 Pacemaker
Additional classification (cpv): 33182240 Parts and accessories for pacemakers
Lot: LOT-0007
Title: Część 7 - Kardiowertery I
Description: Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu jednorazowego i wielorazowego użytku do pracowni hemodynamicznej i pracowni elektrofizjologii dla Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. M. Kopernika w Toruniu w podziale na 7 części - Część 7 - Kardiowertery I. 2. Dokładny opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ, który stanowi również formularz asortymentowo-cenowy. Oferowany przedmiot zamówienia musi być dopuszczony do obrotu i używania zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych, rozporządzenia UE 2017/745 w sprawie wyrobów medycznych, rozporządzenia UE 2017/746 w sprawie wyrobów medycznych in vitro. 3. Zamawiający nie ogranicza liczby części zamówienia składanych przez jednego Wykonawcę. Jeden Wykonawca może złożyć ofertę na całość zamówienia lub na dowolną liczbę jego części. Oferta musi zawierać wszystkie pozycje asortymentowe wymienione w załączniku nr 1 odpowiednio dla każdej z części. Nie dopuszcza się składania ofert na niepełne części.
Internal identifier: SSM.DZP.200.154.2026/7
Main classification (cpv): 33182100 Defibrillator
Additional classification (cpv): 33182240 Parts and accessories for pacemakers, 33182210 Pacemaker