2. Procedure
Procedure
Title: CV-CS-01 - ASISTENŢĂ TEHNICĂ PENTRU MANAGEMENTUL PROIECTULUI, SUPERVIZAREA LUCRĂRILOR SI PUBLICITATEA DIN CADRUL “PROIECTULUI REGIONAL DE DEZVOLTARE A INFRASTRUCTURII DE APĂ ŞI APĂ UZATĂ DIN JUDEŢUL COVASNA”
Description: Obiectul contractului il reprezinta servicii de CV-CS-01 - ASISTENŢĂ TEHNICĂ PENTRU MANAGEMENTUL PROIECTULUI, SUPERVIZAREA LUCRĂRILOR SI PUBLICITATEA DIN CADRUL “PROIECTULUI REGIONAL DE DEZVOLTARE A INFRASTRUCTURII DE APĂ ŞI APĂ UZATĂ DIN JUDEŢUL COVASNA” NOTA: -Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor / candidaturilor este de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. -Termene-limită până la care entitatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificare/informaţii suplimentare: in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: Nr. 1_servicii
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71356200 Technical assistance services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Obiectul contractului il reprezinta prestarea serviciilor de CV-CS-01 - ASISTENŢĂ TEHNICĂ PENTRU MANAGEMENTUL PROIECTULUI, SUPERVIZAREA LUCRĂRILOR SI PUBLICITATEA DIN CADRUL “PROIECTULUI REGIONAL DE DEZVOLTARE A INFRASTRUCTURII DE APĂ ŞI APĂ UZATĂ DIN JUDEŢUL COVASNA” Activitatea A - Asistenta Tehnica pentru Managementul Proiectului, incluzând: o Activitatea 1 - Suport in managementul Proiectului și întărirea capacității instituționale a Unității de Implementare a Proiectului din cadrul OR – acordarea de suport managerial pentru administrarea Contractului de finanțare; o Activitatea 2 - Actualizarea strategiei de management al namolului; o Activitatea 3 - Actualizarea strategiei de management al apelor uzate industriale; o Activitatea 4 - Dezvoltarea unui sistem modern de modelare hidraulica a sistemelor de alimentare cu apa si canalizare; o Activitatea 5 - Dezvoltarea unui sistem modern de gestionare a detectarii pierderilor de apa si reducerii infiltratiilor din zona Proiectului; o Activitatea 6 - Implementare si control managerial solutii SCADA; o Activitatea 7 - Dezvoltarea sistemului GIS pentru sistemele de alimentare cu apa si canalizare; o Activitatea 8 - Actualizarea Master Plan-ului județean; o Activitatea 9 - Adoptarea planului de actiune pentru protectia surselor de apa Activitatea B – Asigurarea Publicitatii Proiectului si Informarea Publicului Activitatea C - Supervizarea contractelor de lucrări, incluzând: o Activități în faza de preconstruire; o Activități în perioada de construire; o Activități în perioada de recepție la terminarea lucrărilor; o Activități în Perioada de Garanție. Implementarea corespunzatoare a contractului trebuie sa conduca la finalizarea cu succes, din punct de vedere al calitatii, costurilor si a graficelor de executie a celor 10 contracte de lucrari din cadrul Proiectului. Prestatorul va presta serviciile aferente contractului in conformitate cu cerintele impuse prin documentatia de atribuire. In Caietul de Sarcini sunt prezentate tipul activitatilor, specializarea si cantitatile minime necesare indeplinirii contractului, respectiv descrierea lucrărilor din cadrul Proiectului.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 71313000 Environmental engineering consultancy services, 71520000 Construction supervision services, 71521000 Construction-site supervision services, 79341100 Advertising consultancy services, 79411000 General management consultancy services, 79421100 Project-supervision services other than for construction work