662174-2026 - Competition
Greece – Food, beverages, tobacco and related products – ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 13/2026
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 13/2026
Description: ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΑΝΟΙΚΤΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΙΔΩΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 15000000 Food, beverages, tobacco and related products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Τμήμα Α.1
Description: Άρτος φρέσκος
Internal identifier: Τμήμα Α.1
Quantity: 29 900 kilograms
Lot: LOT-0002
Title: Τμήμα Α.2
Description: Αρτίδια τύπου 70%
Internal identifier: Τμήμα Α.2
Quantity: 17 000 pieces
Lot: LOT-0003
Title: Τμήμα Α.3
Description: Λαγάνα
Internal identifier: Τμήμα Α.3
Quantity: 52 kilograms
Lot: LOT-0004
Title: Τμήμα Α.4
Description: Βούτυρο ατομικό
Internal identifier: Τμήμα Α.4
Quantity: 4 000 pieces
Lot: LOT-0005
Title: Τμήμα Α.5
Description: Ζάχαρη ατομική
Internal identifier: Τμήμα Α.5
Quantity: 3 500 pieces
Lot: LOT-0006
Title: Τμήμα Α.6
Description: Μαρμελάδα ατομική
Internal identifier: Τμήμα Α.6
Lot: LOT-0007
Title: Τμήμα Α.7
Description: Φρυγανιές ατομικές
Internal identifier: Τμήμα Α.7
Lot: LOT-0008
Title: Τμήμα Α.8
Description: Αυγά φρέσκα
Internal identifier: Τμήμα Α.8
Quantity: 55 000 pieces
Lot: LOT-0009
Title: Τμήμα Α.9
Description: Γάλα μακράς διαρκείας 1ος λίτρου
Internal identifier: Τμήμα Α.9
Quantity: 20 160 pieces
Lot: LOT-0010
Title: Τμήμα Α.10
Description: Γιαούρτι 2% λιπαρά
Internal identifier: Τμήμα Α.10
Quantity: 35 000 pieces
Lot: LOT-0011
Title: Τμήμα Α.11
Description: Βασιλόπιτα
Internal identifier: Τμήμα Α.11
Quantity: 71 kilograms
Lot: LOT-0012
Title: Τμήμα Α.12
Description: Τσουρέκια
Internal identifier: Τμήμα Α.12
Quantity: 1 350 pieces
Lot: LOT-0013
Title: Τμήμα Α.13
Description: Μελομακάρονα
Internal identifier: Τμήμα Α.13
Quantity: 100 kilograms
Lot: LOT-0014
Title: Τμήμα Α.14
Description: Παγωτό κύπελλο
Internal identifier: Τμήμα Α.14
Quantity: 2 400 pieces
Lot: LOT-0015
Title: Τμήμα Α.15
Description: Γλυκό παστάκι ατομικό
Internal identifier: Τμήμα Α.15
Quantity: 1 160 pieces
Lot: LOT-0016
Title: Τμήμα Α.16
Description: Πάστα ατομική
Internal identifier: Τμήμα Α.16
Lot: LOT-0017
Title: Τμήμα Α.17
Description: Αλάτι (σε συσκευασία των 500γρ)
Internal identifier: Τμήμα Α.17
Quantity: 700 kilograms
Lot: LOT-0018
Title: Τμήμα Α.18
Description: Αλεύρι για όλες τις χρήσεις (συσκ. 1 κιλού)
Internal identifier: Τμήμα Α.18
Quantity: 900 pieces
Lot: LOT-0019
Title: Τμήμα Α.19
Description: Δυόσμος ξερός (συσκ.100 γρ)
Internal identifier: Τμήμα Α.19
Quantity: 5 kilograms
Lot: LOT-0020
Title: Τμήμα Α.20
Description: Κανέλλα τριμμένη (συσκ. 500 γρ.)
Internal identifier: Τμήμα Α.20
Quantity: 8 kilograms
Lot: LOT-0021
Title: Τμήμα Α.21
Description: Κάρυ τριμμένο (συσκ. 100 γρ.)
Internal identifier: Τμήμα Α.21
Quantity: 4 kilograms
Lot: LOT-0022
Title: Τμήμα Α.22
Description: Κύμινο (συσκ. 50 γρ)
Internal identifier: Τμήμα Α.22
Quantity: 5,5 kilograms
Lot: LOT-0023
Title: Τμήμα Α.23
Description: Μοσχοκάρυδο τριμμένο (συσκ.50γρ)
Internal identifier: Τμήμα Α.23
Quantity: 2 kilograms
Lot: LOT-0024
Title: Τμήμα Α.24
Description: Πιπέρι μαύρο τριμμένο (συσκ. 50γρ)
Internal identifier: Τμήμα Α.24
Quantity: 30 kilograms
Lot: LOT-0025
Title: Τμήμα Α.25
Description: Ρίγανη (συσκ. 500 γρ)
Internal identifier: Τμήμα Α.25
Quantity: 10 kilograms
Lot: LOT-0026
Title: Τμήμα Α.26
Description: Σόδα μαγειρική (συσκ. 500 γρ)
Internal identifier: Τμήμα Α.26
Quantity: 15 kilograms
Lot: LOT-0027
Title: Τμήμα Α.27
Description: Φύλλα δάφνης (συσκ. 1ος κιλού)
Internal identifier: Τμήμα Α.27
Lot: LOT-0028
Title: Τμήμα Α.28
Description: Άναμα (συσκ. 0,75 λίτρων)
Internal identifier: Τμήμα Α.28
Quantity: 6 pieces
Lot: LOT-0029
Title: Τμήμα Α.29
Description: Κρασί τύπου ρετσίνα (συσκ. 1,5 λιτ)
Internal identifier: Τμήμα Α.29
Quantity: 100 pieces
Lot: LOT-0030
Title: Τμήμα Α.30
Description: Αναψυκτικό τύπου κόλα (1,5 λιτρ)
Internal identifier: Τμήμα Α.30
Quantity: 402 pieces
Lot: LOT-0031
Title: Τμήμα Α.31
Description: Αναψυκτικό πορτοκαλάδα (1,5 λιτρ)
Internal identifier: Τμήμα Α.31
Lot: LOT-0032
Title: Τμήμα Α.32
Description: Άνθος αραβοσίτου(160 γρ. περίπου)
Internal identifier: Τμήμα Α.32
Quantity: 500 pieces
Lot: LOT-0033
Title: Τμήμα Α.33
Description: Βαφές αυγών (κόκκινο χρώμα)
Internal identifier: Τμήμα Α.33
Quantity: 17 pieces
Lot: LOT-0034
Title: Τμήμα Α.34
Description: Ζάχαρη 1ος κιλού
Internal identifier: Τμήμα Α.34
Quantity: 1 500 pieces
Lot: LOT-0035
Title: Τμήμα Α.35
Description: Κομπόστα ροδάκινο
Internal identifier: Τμήμα Α.35
Quantity: 2 280 pieces
Lot: LOT-0036
Title: Τμήμα Α.36
Description: Κρέμες φαρίν-λακτέ
Internal identifier: Τμήμα Α.36
Quantity: 1 560 pieces
Lot: LOT-0037
Title: Τμήμα Α.37
Description: Κύβοι (Βοδόσουπες-κοτόσουπες)
Internal identifier: Τμήμα Α.37
Quantity: 6 000 pieces
Lot: LOT-0038
Title: Τμήμα Α.38
Description: Μαργαρίνη (συσκ. 200-250 γρ)
Internal identifier: Τμήμα Α.38
Quantity: 600 kilograms
Lot: LOT-0039
Title: Τμήμα Α.39
Description: Εμφιαλωμένο νερό( 1,5 λίτρο)
Internal identifier: Τμήμα Α.39
Quantity: 45 216 pieces
Lot: LOT-0040
Title: Τμήμα Α.40
Description: Εμφιαλωμένο νερό (10 λίτρων) για θερμοψύκτες
Internal identifier: Τμήμα Α.40
Quantity: 1 440 pieces
Lot: LOT-0041
Title: Τμήμα Α.41
Description: Ξύδι (φιάλη 400 γρ περίπου)
Internal identifier: Τμήμα Α.41
Quantity: 1 540 pieces
Lot: LOT-0042
Title: Τμήμα Α.42
Description: Λουκάνικα τύπου Φρανκφούρτης
Internal identifier: Τμήμα Α.42
Quantity: 800 kilograms
Lot: LOT-0043
Title: Τμήμα Α.43
Description: Πάριζα βραστή
Internal identifier: Τμήμα Α.43
Quantity: 852 kilograms
Lot: LOT-0044
Title: Τμήμα Α.44
Description: Καφές ελληνικός (συσκ. 500γρ)
Internal identifier: Τμήμα Α.44
Quantity: 24 kilograms
Lot: LOT-0045
Title: Τμήμα Α.45
Description: Καφές στιγμιαίος (συσκ. 200 γρ.)
Internal identifier: Τμήμα Α.45
Quantity: 1 128 pieces
Lot: LOT-0046
Title: Τμήμα Α.46
Description: Καφές στιγμιαίος ντεκαφεϊνέ (συσκ. 200 γρ.)
Internal identifier: Τμήμα Α.46
Quantity: 324 pieces
Lot: LOT-0047
Title: Τμήμα Α.47
Description: Τσάι χύμα
Internal identifier: Τμήμα Α.47
Lot: LOT-0048
Title: Τμήμα Α.48
Description: Τσάι μαύρο, φακελάκι
Internal identifier: Τμήμα Α.48
Quantity: 9 000 pieces
Lot: LOT-0049
Title: Τμήμα Α.49
Description: Χαμομήλι, φακελάκι
Internal identifier: Τμήμα Α.49
Quantity: 1 000 pieces
Lot: LOT-0050
Title: Τμήμα Α.50
Description: Τοματάκια ψιλοκομμένα, 3 κιλών
Internal identifier: Τμήμα Α.50
Quantity: 1 980 kilograms
Lot: LOT-0051
Title: Τμήμα Α.51
Description: Τοματοπολτός διπλής συμπύκνωσης συσκ. 800-900 γρ
Internal identifier: Τμήμα Α.51
Quantity: 400 pieces
Lot: LOT-0052
Title: Τμήμα Α.52
Description: Τοματοπολτός διπλής συμπύκνωσης συσκ. 5 κιλών
Internal identifier: Τμήμα Α.52
Quantity: 982,8 kilograms
Lot: LOT-0053
Title: Τμήμα Α.53
Description: Πουρές πατάτες νιφάδες
Internal identifier: Τμήμα Α.53
Quantity: 480 kilograms
Lot: LOT-0054
Title: Τμήμα Α.54
Description: Φρυγανιές σικάλεως (συσκ. 180 γρ)
Internal identifier: Τμήμα Α.54
Lot: LOT-0055
Title: Τμήμα Α.55
Description: Φυσικός χυμός πορτοκάλι 1ος λίτρου
Internal identifier: Τμήμα Α.55
Lot: LOT-0056
Title: Τμήμα Α.56
Description: Φυσικός χυμός κοκτέιλ φρούτων 250 ml
Internal identifier: Τμήμα Α.56
Quantity: 7 300 pieces
Lot: LOT-0057
Title: Τμήμα Α.57
Description: Χυμός λεμονιού (ξινό) φιάλη 330γρ
Internal identifier: Τμήμα Α.57
Quantity: 3 200 pieces
Lot: LOT-0058
Title: Τμήμα Α.58
Description: Αστράκι (ζυμαρικά)
Internal identifier: Τμήμα Α.58
Quantity: 1 440 kilograms
Lot: LOT-0059
Title: Τμήμα Α.59
Description: Κοφτό (ζυμαρικά)
Internal identifier: Τμήμα Α.59
Quantity: 1 500 kilograms
Lot: LOT-0060
Title: Τμήμα Α.60
Description: Κριθαράκι μέτριο (ζυμαρικά)
Internal identifier: Τμήμα Α.60
Quantity: 1 790 kilograms
Lot: LOT-0061
Title: Τμήμα Α.61
Description: Πέννες (ζυμαρικά)
Internal identifier: Τμήμα Α.61
Quantity: 1 560 kilograms
Lot: LOT-0062
Title: Τμήμα Α.62
Description: Σπαγγέτι Νο 6 (ζυμαρικά)
Internal identifier: Τμήμα Α.62
Lot: LOT-0063
Title: Τμήμα Α.63
Description: Φιδές μέτριος (ζυμαρικά)
Internal identifier: Τμήμα Α.63
Lot: LOT-0064
Title: Τμήμα Α.64
Description: Νιφάδες βρώμης (συσκ. 500γρ)
Internal identifier: Τμήμα Α.64
Quantity: 1 150 kilograms
Lot: LOT-0065
Title: Τμήμα Α.65
Description: Νιφάδες δημητριακών ολικής άλεσης (συσκ. 500γρ)
Internal identifier: Τμήμα Α.65
Quantity: 1 820 kilograms
Lot: LOT-0066
Title: Τμήμα Α.66
Description: Ρεβύθια (συσκ. 5 κιλών)
Internal identifier: Τμήμα Α.66
Quantity: 1 000 kilograms
Lot: LOT-0067
Title: Τμήμα Α.67
Description: Φακές ψιλές (συσκ. 5 κιλών)
Internal identifier: Τμήμα Α.67
Lot: LOT-0068
Title: Τμήμα Α.68
Description: Φασόλια ξερά μεσαία (συσκ. 5κιλ)
Internal identifier: Τμήμα Α.68
Lot: LOT-0069
Title: Τμήμα Α.69
Description: Ρύζι σούπας καρολίνα (συσκ. 5 κιλ)
Internal identifier: Τμήμα Α.69
Quantity: 2 100 kilograms
Lot: LOT-0070
Title: Τμήμα Α.70
Description: Ρύζι πιλάφι , μπονέ (συσκ. 5 κιλ)
Internal identifier: Τμήμα Α.70
Quantity: 1 800 kilograms
Lot: LOT-0071
Title: Τμήμα Α.71
Description: Ανθότυρο
Internal identifier: Τμήμα Α.71
Lot: LOT-0072
Title: Τμήμα Α.72
Description: Κεφαλοτύρι
Internal identifier: Τμήμα Α.72
Quantity: 840 kilograms
Lot: LOT-0073
Title: Τμήμα Α.73
Description: Τυρί φέτα
Internal identifier: Τμήμα Α.73
Quantity: 1 200 kilograms
Lot: LOT-0074
Title: Τμήμα Β.1
Description: Ελαιόλαδο (συσκ. 5 λίτρων)
Internal identifier: Τμήμα Β.1
Quantity: 5 400 litres
Lot: LOT-0075
Title: Τμήμα Β.2
Description: Ηλιέλαιο (συσκ. 5 λίτρων)
Internal identifier: Τμήμα Β.2
Quantity: 1 500 litres
Lot: LOT-0076
Title: Τμήμα Β.3
Description: Φιλέτο γαλοπούλας κατεψυγμένο
Internal identifier: Τμήμα Β.3
Quantity: 225 kilograms
Lot: LOT-0077
Title: Τμήμα Β.4
Description: Φιλέτο κοτόπουλο κατεψυγμένο
Internal identifier: Τμήμα Β.4
Quantity: 540 kilograms
Lot: LOT-0078
Title: Τμήμα Β.5
Description: Κρέας βόειον-κιλότο
Internal identifier: Τμήμα Β.5
Quantity: 6 650 kilograms
Lot: LOT-0079
Title: Τμήμα Β.6
Description: Χοιρινή σπάλα άνευ οστού κατεψυγμένα
Internal identifier: Τμήμα Β.6
Quantity: 3 200 kilograms
Lot: LOT-0080
Title: Τμήμα Β.7
Description: Φιλέτο πέρκας κατεψυγμένο
Internal identifier: Τμήμα Β.7
Quantity: 1 300 kilograms
Lot: LOT-0081
Title: Τμήμα Β.8
Description: Φιλέτο βακαλάου κατεψυγμένο
Internal identifier: Τμήμα Β.8
Lot: LOT-0082
Title: Τμήμα Β.9
Description: Ανάμεικτα λαχανικά κατεψυγμένα
Internal identifier: Τμήμα Β.9
Lot: LOT-0083
Title: Τμήμα Β.10
Description: Αρακάς μεγάλος κατεψυγμένος
Internal identifier: Τμήμα Β.10
Lot: LOT-0084
Title: Τμήμα Β.11
Description: Σπανάκι κατεψυγμένο (Συσκ. 2500γρ)
Internal identifier: Τμήμα Β.11
Quantity: 1 020 kilograms
Lot: LOT-0085
Title: Τμήμα Β.12
Description: Φασολάκια στρογγυλά κατεψυγμένα
Internal identifier: Τμήμα Β.12
Lot: LOT-0086
Title: Τμήμα Β.13
Description: Κοτόπουλο φρέσκο μπούτι
Internal identifier: Τμήμα Β.13
Quantity: 7 840 kilograms
Lot: LOT-0087
Title: Τμήμα Β.14
Description: Πατάτες
Internal identifier: Τμήμα Β.14
Quantity: 14 000 kilograms
Lot: LOT-0088
Title: Τμήμα Β.15
Description: Aχλάδια
Internal identifier: Τμήμα Β.15
Quantity: 3 050 kilograms
Lot: LOT-0089
Title: Τμήμα Β.16
Description: Καρπούζια
Internal identifier: Τμήμα Β.16
Quantity: 3 900 kilograms
Lot: LOT-0090
Title: Τμήμα Β.17
Description: Μανταρίνια
Internal identifier: Τμήμα Β.17
Quantity: 1 400 kilograms
Lot: LOT-0091
Title: Τμήμα Β.18
Description: Μήλα κόκκινα
Internal identifier: Τμήμα Β.18
Quantity: 4 000 kilograms
Lot: LOT-0092
Title: Τμήμα Β.19
Description: Μήλα πράσινα
Internal identifier: Τμήμα Β.19
Lot: LOT-0093
Title: Τμήμα Β.20
Description: Μπανάνες
Internal identifier: Τμήμα Β.20
Quantity: 5 500 kilograms
Lot: LOT-0094
Title: Τμήμα Β.21
Description: Πεπόνια
Internal identifier: Τμήμα Β.21
Quantity: 3 550 kilograms
Lot: LOT-0095
Title: Τμήμα Β.22
Description: Πορτοκάλια
Internal identifier: Τμήμα Β.22
Quantity: 4 800 kilograms
Lot: LOT-0096
Title: Τμήμα Β.23
Description: Ροδάκινα
Internal identifier: Τμήμα Β.23
Lot: LOT-0097
Title: Τμήμα Β.24
Description: Αγγούρια
Internal identifier: Τμήμα Β.24
Quantity: 4 100 pieces
Lot: LOT-0098
Title: Τμήμα Β.25
Description: Άνηθος
Internal identifier: Τμήμα Β.25
Quantity: 45 kilograms
Lot: LOT-0099
Title: Τμήμα Β.26
Description: Καρότα
Internal identifier: Τμήμα Β.26
Quantity: 2 300 kilograms
Lot: LOT-0100
Title: Τμήμα Β.27
Description: Κολοκύθια
Internal identifier: Τμήμα Β.27
Quantity: 4 700 kilograms
Lot: LOT-0101
Title: Τμήμα Β.28
Description: Κουνουπίδια
Internal identifier: Τμήμα Β.28
Quantity: 2 400 kilograms
Lot: LOT-0102
Title: Τμήμα Β.29
Description: Κρεμμύδια ξερά
Internal identifier: Τμήμα Β.29
Quantity: 3 600 kilograms
Lot: LOT-0103
Title: Τμήμα Β.30
Description: Κρεμμύδια χλωρά
Internal identifier: Τμήμα Β.30
Lot: LOT-0104
Title: Τμήμα Β.31
Description: Λάχανα
Internal identifier: Τμήμα Β.31
Lot: LOT-0105
Title: Τμήμα Β.32
Description: Λεμόνια
Internal identifier: Τμήμα Β.32
Lot: LOT-0106
Title: Τμήμα Β.33
Description: Μαϊντανός
Internal identifier: Τμήμα Β.33
Quantity: 450 kilograms
Lot: LOT-0107
Title: Τμήμα Β.34
Description: Μαρούλια
Internal identifier: Τμήμα Β.34
Quantity: 460 pieces
Lot: LOT-0108
Title: Τμήμα Β.35
Description: Μελιτζάνες
Internal identifier: Τμήμα Β.35
Quantity: 1 100 kilograms
Lot: LOT-0109
Title: Τμήμα Β.36
Description: Μπρόκολο
Internal identifier: Τμήμα Β.36
Lot: LOT-0110
Title: Τμήμα Β.37
Description: Παντζάρι (βολβοί)
Internal identifier: Τμήμα Β.37
Lot: LOT-0111
Title: Τμήμα Β.38
Description: Πιπεριές πράσινες
Internal identifier: Τμήμα Β.38
Lot: LOT-0112
Title: Τμήμα Β.39
Description: Σέλινο
Internal identifier: Τμήμα Β.39
Quantity: 470 kilograms
Lot: LOT-0113
Title: Τμήμα Β.40
Description: Σκόρδα
Internal identifier: Τμήμα Β.40
Quantity: 2 300 pieces
Lot: LOT-0114
Title: Τμήμα Β.41
Description: Τομάτες σαλάτας
Internal identifier: Τμήμα Β.41
Quantity: 4 200 kilograms
Lot: LOT-0115
Title: Τμήμα Β.42
Description: Τομάτες για γέμισμα
Internal identifier: Τμήμα B.42
Quantity: 950 kilograms