662246-2026 - Competition
Sweden – Products related to construction materials – Järnhandelsvaror och Byggvaror - Malung-Sälens kommun
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Järnhandelsvaror och Byggvaror - Malung-Sälens kommun
Description: Upphandlingen omfattar bygg- och järnhandelsvaror för avhämtning/leverans. Butikerna får vara max 20 minuters bilväg från beställarens kontor. Avtalet för järnhandelsvaror är ett komplement till ett övergripande avtal där beställning utförs via web, varför leverantören på detta avtal inte behöver tillhandahålla web lösning.
Internal identifier: KS/2026:462
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 44140000 Products related to construction materials
Additional classification (cpv): 44316000 Ironmongery
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Generell del
Description: Malung-Sälen kommun (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud avseende bygg- och järnhandelsvaror. Upphandlingen omfattar bygg- och järnhandelsvaror för avhämtning/leverans. Butikerna får vara max 20 minuters bilväg från beställarens kontor
Internal identifier: 1931127-0
Main classification (cpv): 44316000 Ironmongery
Additional classification (cpv): 44140000 Products related to construction materials
Lot: LOT-0002
Title: Järnhandelsvaror
Description: Malung-Sälen kommun (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud avseende bygg- och järnhandelsvaror. Upphandlingen omfattar bygg- och järnhandelsvaror för avhämtning/leverans. Butikerna får vara max 20 minuters bilväg från beställarens kontor.
Internal identifier: 1931128-1
Lot: LOT-0003
Title: Bygghandelsvaror
Internal identifier: 1931129-2