662299-2026 - Competition
Bulgaria – Snow-clearing services – „Зимно поддържане и снегопочистване на общинска /IV класна/ пътна мрежа на територията на Община Първомай и улична мрежа в град Първомай и кварталите Дебър и Любеново за експлоатационни сезони 2026 – 2027; 2027 – 2028; 2028 – 2029; 2029 – 2030; 2030 – 2031 години по две обособени позиции:
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: „Зимно поддържане и снегопочистване на общинска /IV класна/ пътна мрежа на територията на Община Първомай и улична мрежа в град Първомай и кварталите Дебър и Любеново за експлоатационни сезони 2026 – 2027; 2027 – 2028; 2028 – 2029; 2029 – 2030; 2030 – 2031 години по две обособени позиции:
Description: Предметът на поръчката е изпълнение на дейности по „Зимно поддържане и снегопочистване на общинска /IV класна/ пътна мрежа на територията на Община Първомай и улична мрежа в град Първомай и кварталите Дебър и Любеново за експлоатационни сезони 2026 – 2027; 2027 – 2028; 2028 – 2029; 2029 – 2030; 2030 – 2031 години по две обособени позиции: Обособена позиция №1: Зимно поддържане и снегопочистване на общинска /IV класна/ пътна мрежа на територията на Община Първомай; Обособена позиция №2: Зимно поддържане и снегопочистване на улична мрежа в град Първомай и кварталите Дебър и Любеново”. Основни дейности, включени в обхвата на поръчката по двете обособени позиции: Зимното поддържане и снегопочистване през експлоатационните сезони в обхвата на поръчката ще се извърши на пътна мрежа IV (четвърти) клас на територията на община Първомай и улична мрежа в град Първомай и кварталите Дебър и Любеново и включва дейности, свързани с отстраняване на снега от пътното платно по начините, в сроковете и при спазване на изискванията, определени в приложение №3 на Наредба № РД – 02 – 20 – 19 от 12.11.2012г. за поддържане и текущ ремонт на пътищата. Пълно описание на предмета на настоящата обществена поръчка се съдържа в Техническа спецификация, неразделна част от документацията за възлагане на обществената поръчка.
Internal identifier: 608210
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90620000 Snow-clearing services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Обособена позиция №1: Зимно поддържане и снегопочистване на общинска /IV класна/ пътна мрежа на територията на Община Първомай
Description: Обхватът на предстоящите за изпълнение дейности включва следните маршрути: 1.1. МАРШРУТ I: IV – 50612 Димитровград – Скобелево – Първомай от км. 9,112 до км. 19,500 с дължина 10,388 км.; IV – 50616 Караджалово – сп. Сърно поле от км. 0,000 до км. 1,000 с дължина 1 км; IV – 58818 – Първомай – Бяла река – Буково, участък от Първомай до Бяла река км. 0,000 до км. 6,400 с дължина 6,400 км; МП – отклонение от IV – 58818 – Първомай – Бяла река – Буково до помпена станция „Каваджик дере” с дължина 2,000 км; IV – 58817 Първомай – Виница – Хр. Милево от км. 0,000 до км. 9,700 с дължина 9,700 км; IV – 80053 – I – 8 – ЖП гара Виница – Виница от км. 0,000 до 2,800 с дължина 2,800 км; IV – 58832 – Градина – Крушево – Добри дол от км. 0,000 до км 9,900 с дължина 9,900 км; IV – 58828 – III – 588 – Крушево от км 0,000 до км 2,400 с дължина 2,400 км Общата дължина на пътната мрежа по маршрут I е 44,588 км; 1.2. МАРШРУТ II: IV – 80062 Бяла река – Езерово – Воден от км 0 + 000 до км 12 + 000 с дължина 12,000 км; IV – 56616 Върбица –Бодрово – Езерово от км 4 + 588 до км 5 + 900 с дължина 1,312 км; IV – 58818 Първомай – Бяла река – Буково, участък Бяла река – Православен – Драгойново – Буково от км 6 + 400 до км 25 + 600 с дължина 19,200 км; Обща дължина на пътната мрежа по маршрут II е 32,512 км; 1.3. МАРШРУТ III: IV – 80058 Дебър – Брягово – Искра от км 0 + 000 до км 18,800 с дължина 18,800 км; IV – 80056 – I – 8 Дебър – Татарево от км 0 + 000 до км 5 + 100 с дължина 5,100 км; МП – Татарево до каптаж за питейна вода с дължина 6,100 км; МП – Татарево – до Татаревска чешма на републикански път Е 80 с дължина 2.700 км МП – Искра – Новаково с дължина 6,100 км; Обща дължина по маршрут III е 38,800 км; ​​​​​​​
Internal identifier: 608220
Lot: LOT-0002
Title: Обособена позиция №2: Зимно поддържане и снегопочистване на улична мрежа в град Първомай и кварталите Дебър и Любеново”
Description: Обособена позиция №2: „Зимно поддържане и снегопочистване на улична мрежа в град Първомай и кварталите Дебър и Любеново” - включва следните райони: 2.1. РАЙОН ПЪРВИ – обхваща южната част на град Първомай, при граници на уличната мрежа, както следва: - север: ул. „Братя Миладинови – юг”, в отсечката между ул. „Иван Асен II” и ул. „Малина”; - юг: ул. „В. Друмев” в отсечката между ул. „Княз Борис I” и ул. „Плодородие”; ул. „Плодородие” в отсечката между ул. „В. Друмев” и ул. „Борислав”; ул. „Борислав” в отсечката между ул. „Плодородие” и ул. „Ал. Стамболийски”; - изток: ул. „Ал. Стамболийски” в отсечката между моста на р. Мечка и ул. „Малина”; ул. „Малина” в отсечката между ул. „Ал. Стамболийски” и ул. „Братя Миладинови – юг”; - запад: ул. „Иван Асен II” в отсечката между ул. „Братя Миладинови – юг” и ул. „Рила”; ул. „Рила”; 2.2. РАЙОН ВТОРИ – обхваща северната част на град Първомай при граници на уличната мрежа, както следва: - север: ул. „Хан Аспарух” в отсечка от ул. „Възраждане” до ул. „Васил Левски”; ул. „Бор” в отсечката от третокласен път Ш – 667 до ул. „Кубрат”; ул. „Бузлуджа”в отсечката от ул. „Бор” до ул. „Илинден”; ул. „Владая” в отсечката от ул. „Лудогорие” до ул. „Софроний Врачански”; - юг: ул. „Братя Миладинови – север” в отсечка от ул. „Възраждане” до ул. „Софроний Врачански”; - запад: ул. „Възраждане” в участъка от ул. „Хан Аспарух” до ул. „Братя Миладинови - север” ; 2.3. РАЙОН ТРЕТИ – обхваща уличната мрежа в кв. Любеново, както и тази в източната промишлена зона, включително ул. „Стефан Стамболов” в участъка от ул. „Малина” до изхода на град Първомай за село Караджалово; 2.4. РАЙОН ЧЕТВЪРТИ – обхваща уличната мрежа на кв. Дебър, включително ул. „Генерал Скобелев” в участъка от ул. „Княз Борис I” до ул. “Момина сълза”. Забележка: Възложителят изисква поддържане на постоянна нормална проходимост на пътен надлез, свързващ северната и южната част на град Първомай. ​​​​​​​
Internal identifier: 608224