662383-2026 - Competition
Poland – Planting and maintenance services of green areas – Wykonanie Edukacyjnego parku bioróżnorodności na terenie PWSFTviT w Łodzi
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Wykonanie Edukacyjnego parku bioróżnorodności na terenie PWSFTviT w Łodzi
Description: Opis Przedmiotu Zamówienia dotyczący Utworzenia ekologicznych ogrodów edukacyjno – tematycznych na terenie PWSFTviT w Łodzi. Założenia ekologiczne: 1. Wykonawca zobowiązany jest do stosowania, w miarę możliwości technicznych i organizacyjnych, produktów oraz materiałów o ograniczonym wpływie na środowisko. 2. Dostarczane urządzenia powinny charakteryzować się wysoką efektywnością energetyczną i niskim zużyciem energii. – oświetlenie. 3. Wykonawca powinien ograniczać negatywny wpływ transportu poprzez optymalizację dostaw oraz wykorzystywanie pojazdów niskoemisyjnych lub zeroemisyjnych, jeżeli jest to możliwe. 4. Odpady powstałe podczas realizacji zamówienia powinny być segregowane i zagospodarowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. 5. W miarę możliwości należy stosować opakowania wielokrotnego użytku lub wykonane z materiałów podlegających recyklingowi. Zakres zamówienia: 1. Wykonanie prac zgodnie z dołączonym projektem Edukacyjnego parku bioróżnorodności na terenie PWSFTviT w Łodzi. 2. Wykonaniem osiatkowania budynków z wyłączeniem budynku Z tam osiatkowanie jest już wykonane. zgodnie z projektem 3. Wykonanie ogrodu tematycznego „wertykalnych ogrodów deszczowych (naturalna klimatyzacja)” w budynku Z wraz z instalacją elektryczną (oświetlenie) wodno-kanalizacyjną (nawodnienie i odprowadzenie wody wraz z systemem pomp) – Zamawiający dostarcza jedynie drewniane bele na palisady oraz murki oporowe w kształcie litery L 4. Wykonanie ogrodu tematycznego „wertykalnych ogrodów deszczowych (kolekcja polskich paproci)” wraz z modelami 3D oraz instalacją wodną (nawodnienie wraz ze zbiornikami retencyjnymi) 5. Zakup pomp i wykonanie nasadzeń do „roślin źródliska w ogrodzie deszczowym”. 6. Dostarczenie dokumentacji powykonawczej 7. Wykonanie szkolenia z pielęgnacji roślin i obsługi instalacji wertykalnych ogrodów. 8. Wykonanie kompleksowej pielęgnacji przez okres przynajmniej dwóch lat licząc od kolejnego roku po wykonaniu nasadzeń dwa razy do roku na wiosnę i pod koniec lata. 9. Gwarancja na nasadzenia 36 miesięcy 10. Gwarancja na „wykonanie wertykalnych ogrodów deszczowych” 60 miesięcy
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Konieczność pilnego przeprowadzenia postępowania wynika z obiektywnych uwarunkowań realizacji projektu, którego zakończenie zostało zadeklarowane przez Uczelnię do końca 2026 r. Umowa o dofinansowanie projektu została zawarta dopiero w czerwcu 2026 r. Po jej zawarciu konieczne było wykonanie czynności niezbędnych do prawidłowego przygotowania postępowania, w szczególności aktualizacja kosztorysu inwestorskiego, aktualizacja dokumentacji projektowej oraz szczegółowe rozeznanie rynku. Rozeznanie rynku, przeprowadzone przez Diehl Architekci, wymagało czasu i obejmowało m.in. konsultacje z potencjalnymi wykonawcami, dostawcami, przedstawicielami Lasów Państwowych oraz analizę informacji pozyskiwanych podczas wydarzeń branżowych w różnych częściach kraju. Wszczęcie postępowania przed wykonaniem tych czynności nie było możliwe w oparciu o aktualne dane dotyczące zakresu, wartości i możliwości realizacji zamówienia. Jednocześnie przedmiot zamówienia obejmuje znaczny zakres nasadzeń zewnętrznych, których prawidłowe wykonanie wymaga uwzględnienia odpowiedniego okresu agrotechnicznego. Jesień 2026 r. jest szczególnie korzystnym terminem dla wykonania tego rodzaju prac. Z uwagi na konieczność zakończenia całego projektu do końca 2026 r., wykonawcy pozostanie po przeprowadzeniu postępowania jedynie kilka tygodni na wykonanie zasadniczej części nasadzeń. Zastosowanie standardowego, dłuższego terminu składania ofert spowodowałoby dalsze przesunięcie wyboru wykonawcy i zawarcia umowy, a tym samym zwiększyłoby ryzyko utraty optymalnego terminu jesiennego, skrócenia czasu realizacji oraz niedotrzymania terminu zakończenia projektu. W związku z powyższym zastosowanie 15-dniowego terminu składania ofert jest uzasadnione koniecznością zachowania harmonogramu projektu i umożliwienia wykonawcy realizacji nasadzeń w odpowiednim okresie jesiennym. Termin ten jest jednocześnie wystarczający dla przygotowania ofert, ponieważ zakres zamówienia został szczegółowo opisany i udokumentowany, a przeprowadzone rozeznanie rynku potwierdziło istnienie podmiotów zdolnych do realizacji całego zamówienia.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 77310000 Planting and maintenance services of green areas
Additional classification (cpv): 77211600 Tree seeding, 77311000 Ornamental and pleasure gardens maintenance services, 45330000 Plumbing and sanitary works, 45232120 Irrigation works, 45311000 Electrical wiring and fitting work
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Założenia ekologiczne: * Wykonawca zobowiązany jest do stosowania, w miarę możliwości technicznych i organizacyjnych, produktów oraz materiałów o ograniczonym wpływie na środowisko. * Dostarczane urządzenia powinny charakteryzować się wysoką efektywnością energetyczną i niskim zużyciem energii. – oświetlenie. * Wykonawca powinien ograniczać negatywny wpływ transportu poprzez optymalizację dostaw oraz wykorzystywanie pojazdów niskoemisyjnych lub zeroemisyjnych, jeżeli jest to możliwe. * Odpady powstałe podczas realizacji zamówienia powinny być segregowane i zagospodarowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. * W miarę możliwości należy stosować opakowania wielokrotnego użytku lub wykonane z materiałów podlegających recyklingowi.