662398-2026 - Competition
Romania – Disposable non-chemical medical consumables and haematological consumables – Acord-cadru furnizare de produse- Material sanitar (2026-2029)
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Acord-cadru furnizare de produse- Material sanitar (2026-2029)
Description: - Acordul-cadru are ca obiect incheierea de contracte subsecvente pentru achizitionarea de Material sanitar (2026-2029) cu descrierea si in cantitatile prevazute in caietul de sarcini. - Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor
Internal identifier: 25978/21.09.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33141000 Disposable non-chemical medical consumables and haematological consumables
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Ace seringa 18G, 1,2mm/ 40mm
Description: Acordul-cadru are ca si obiect incheierea de contracte subsecvente pentru achizitionarea de produse. Descrierile si Cantitatile minime si maxime care fac obiectul acordului cadru sunt prezentate in caietul de sarcini. Cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent precum si valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se estimeaza ca va fi incheiat se regasesc detaliate in caietul de sarcini Contractele subsecvente se vor atribui lunar sau trimestrial, in functie de buget si de necesitatile spitalului Contractele subsecvente se vor atribui fara reluarea competitiei intre operatorii economici. Atribuirea contractelor subsecvente pentru operatorii economici clasati pe locurile 2 si 3. In cazul in care ofertantul clasat pe locul 1, declara ca nu are capacitatea de a onora contractul subsecvent, autoritatea contractanta va atribui contractul subsecvent urmatorului operator economic locul 2. Atribuirea contractului subsecvent opratorului clasat pe locul 3 se va produce in cazul in care locul 1 si 2 declara ca nu au capacitatea de a onora contractul subsecvent.
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 33141320 Medical needles
Lot: LOT-0002
Title: Ace seringa 21G, 0,8mm/40mm
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Ace seringa 21G, 0,8mm/50mm
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Ace seringa 23G, 0,6mm/30mm
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Ace seringa 26G
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Ace vacutainer 21 G
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Holder vacutainer
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: Perfuzoare cu ac de plastic
Internal identifier: 8
Main classification (cpv): 33141624 Administration sets
Lot: LOT-0009
Title: Plasturi fixare branule
Internal identifier: 9
Main classification (cpv): 33141112 Plasters
Lot: LOT-0010
Title: Seringa 1 ml, hipodermica, sterila, cu ac detasabil 100 UI
Internal identifier: 10
Main classification (cpv): 33141310 Syringes
Lot: LOT-0011
Title: Seringa 10 ml, hipodermica sterile de u.u, cu ac
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: Seringa Guyon 50 ml, sterila, de unica folosinta, non-pirogenica.
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: Seringa Guyon 100 ml, sterila, de unica folosinta, non-pirogenica.
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: Vacutainer biochimi dop rosu 6 ml
Internal identifier: 14
Main classification (cpv): 33141500 Haematological consumables
Lot: LOT-0015
Title: Vacutainer coagulare dop albastru 4,5 ml
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: Vacutainer hematologie dop mov 3 ml
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Title: Canula nazala oxigen, adulti
Internal identifier: 17
Main classification (cpv): 33157110 Oxygen mask
Lot: LOT-0018
Title: Canula traheostomie fara balonas, nr. 5
Internal identifier: 18
Main classification (cpv): 33141220 Cannulae
Lot: LOT-0019
Title: Canula traheostomie fara balonas, nr. 6
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Title: Canula traheostomie cu balonas, nr. 5
Internal identifier: 20
Lot: LOT-0021
Title: Canula traheostomie cu balonas, nr. 5.5
Internal identifier: 21
Lot: LOT-0022
Title: Canula traheostomie cu balonas, nr. 6
Internal identifier: 22
Lot: LOT-0023
Title: Canula traheostomie cu balonas, nr. 6.5
Internal identifier: 23
Lot: LOT-0024
Title: Canula traheostomie cu balonas, nr. 7
Internal identifier: 24
Lot: LOT-0025
Title: Canula traheostomie cu balonas, nr. 7.5
Internal identifier: 25
Lot: LOT-0026
Title: Canula traheostomie cu balonas, nr. 8
Internal identifier: 26
Lot: LOT-0027
Title: Canula traheostomie cu balonas, nr. 8.5
Internal identifier: 27
Lot: LOT-0028
Title: Canula traheostomie cu balonas, nr. 9
Internal identifier: 28
Lot: LOT-0029
Title: Canula traheostomie cu balonas, nr. 9.5
Internal identifier: 29
Lot: LOT-0030
Title: Canula traheostomie cu balonas, nr. 10
Internal identifier: 30
Lot: LOT-0031
Title: Canule rectale pt irigator , CH 30
Internal identifier: 31
Lot: LOT-0032
Title: Cateter ombilical pt nou-nascuti CH5
Internal identifier: 32
Main classification (cpv): 33141642 Drain accessories
Lot: LOT-0033
Title: Cateter ombilical pt nou-nascuti CH6
Internal identifier: 33
Lot: LOT-0034
Title: Cateter ombilical pt nou-nascuti CH8
Internal identifier: 34
Lot: LOT-0035
Title: Cateter toracic CH 24, cu trocar, steril
Internal identifier: 35
Main classification (cpv): 33141200 Catheters
Lot: LOT-0036
Title: Cateter toracic CH 28, cu trocar, steril
Internal identifier: 36
Lot: LOT-0037
Title: Cateter toracic CH 32, cu trocar, steril
Internal identifier: 37
Lot: LOT-0038
Title: Conector universal in Y, steril, din plastic
Internal identifier: 38
Lot: LOT-0039
Title: Guler cervical moale adulti
Internal identifier: 39
Main classification (cpv): 33141730 Surgical collars
Lot: LOT-0040
Title: Guler cervical moale copii
Internal identifier: 40
Lot: LOT-0041
Title: Masca de oxigen cu nebulizator, adult
Internal identifier: 41
Lot: LOT-0042
Title: Masca de oxigen cu nebulizator, copii
Internal identifier: 42
Lot: LOT-0043
Title: Piesa bucala
Internal identifier: 43
Main classification (cpv): 33772000 Disposable paper products
Lot: LOT-0044
Title: Set tubulatura pt sistem drenaj toracic
Internal identifier: 44
Lot: LOT-0045
Title: Set Sonda aspiratie YANKAUER, copii si nou-nascuti
Internal identifier: 45
Main classification (cpv): 33141641 Probes
Lot: LOT-0046
Title: Set cezariana
Internal identifier: 46
Main classification (cpv): 39518200 Operating-theatre sheets
Lot: LOT-0047
Title: Sistem drenaj toracic tip Becler cu 1 borcan
Internal identifier: 47
Lot: LOT-0048
Title: Sonda aspiratie CH 18
Internal identifier: 48
Lot: LOT-0049
Title: Sonda Pezeer CH38
Internal identifier: 49
Lot: LOT-0050
Title: Sonda Pezeer CH40
Internal identifier: 50