2. Procedure
Procedure
Title: Echipamente destinate cercetării avansate în domeniul automotive – partea I
Description: Furnizare „ Echipamente destinate cercetării avansate în domeniul automotive – partea I ”necesare în cadrul proiectului „EuroDrives – UTCN – European microelectronics value chain for highly automated driving”,Cod 14.PI/I4/C9. Proiectul este cofinanțat prin Programul Național de Redresare și Reziliență, Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita de depunere ale ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere ale ofertelor este de 18 zile. Specificațiile tehnice care indică o anumită origine, sursă, producție, un procedeu special, o marcă de fabrică sau de comerț, un brevet de invenție, o licență de fabricare sunt menționate doar pentru identificarea cu ușurință a tipului de produs și nu are ca efect favorizarea sau eliminarea anumitor operatori economici sau a anumitor produse, aceste specificații vor fi considerate ca având mențiunea ”sau echivalent” cu excepția situației unde se specifică altceva. Se vor achizitiona urmatoarele produse Lot 1 - Sursă programabilă 3 ieșiri, 4 buc Lot 2 - Multimetru digital, 2 buc Lot 3 - Sarcină electronică, 1 buc Lot 4 - Rețea de stabilizare a liniei de alimentare (LISN), 1 buc Lot 5 - Amplificator de putere în 4 cadrane, 1 buc Lot 6 - Analizor de rețea și analizor de impedanță cu sonde și accesorii de măsurare, 1 buc Lot 7 - Set sonde și echipamente de caracterizare avansată EMC, 1 buc Lot 8 - Stație de lipit-dezlipit, 2 buc Lot 9 - Stații de lucru portabile, 15 buc Lot 10 - Osciloscop, sonde de măsurare și generator de semnal vectorial, 1 buc Lot 11 - Sistem avansat de testare și măsurare care combină componente hardware și software (High Speed HiL PXI) și software pentru configurarea și implementarea sistemelor hardware-in-the-loop (HIL PXI), 1 buc Lot 12 - Sursă de alimentare bidirecțională cu sarcină electronică regenerativă integrată, 1 buc Lot 13 - Software de proiectare, modelare și simulare microstructuri analogice și digitale în microelectronică, 1 buc Lot 14 - Software de simulare multifizică microstructuri analogice și digitale în microelectronică, 1 buc Lot 15 - Sistem de testare și măsurare cu capabilități specifice radar auto, 1 buc Lot 16 - Sistem de calcul de performanță înaltă, 1 buc Lot 17 - Scanner 3D de precizie, 1 buc
Internal identifier: 4288306_2026_PAAPD1638942
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 38500000 Checking and testing apparatus
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: -Sursă programabilă 3 ieșiri
Description: Se va achizitiona: Sursă programabilă 3 ieșiri, conform caietului de sarcini
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 31154000 Uninterruptible power supplies
Lot: LOT-0002
Title: -Multimetru digital
Description: Se va achizitiona: Multimetru digital, conform caietului de sarcini
Internal identifier: 2
Additional classification (cpv): 38341300 Instruments for measuring electrical quantities
Lot: LOT-0003
Title: -Sarcină electronică
Description: Se va achizitiona: Sarcină electronică, conform caietului de sarcini
Internal identifier: 3
Additional classification (cpv): 31710000 Electronic equipment
Lot: LOT-0004
Title: -Rețea de stabilizare a liniei de alimentare (LISN)
Description: Se va achizitiona: Rețea de stabilizare a liniei de alimentare (LISN), conform caietului de sarcini
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: -Amplificator de putere în 4 cadrane
Description: Se va achizitiona: Amplificator de putere în 4 cadrane, conform caietului de sarcini
Internal identifier: 5
Additional classification (cpv): 32343000 Amplifiers
Lot: LOT-0006
Title: -Analizor de rețea și analizor de impedanță cu sonde și accesorii de măsurare
Description: Se va achizitiona: Analizor de rețea și analizor de impedanță cu sonde și accesorii de măsurare, conform caietului de sarcini.
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: -Set sonde și echipamente de caracterizare avansată EMC
Description: Se va achizitiona: Set sonde și echipamente de caracterizare avansată EMC, conform caietului de sarcini.
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: -Stație de lipit-dezlipit
Description: Se va achizitiona: Stație de lipit-dezlipit, conform caietului de sarcini.
Internal identifier: 8
Additional classification (cpv): 42661100 Soldering equipment
Lot: LOT-0009
Title: -Stații de lucru portabile
Description: Se va achizitiona: Stații de lucru portabile, conform caietului de sarcini
Internal identifier: 9
Additional classification (cpv): 30213100 Portable computers
Lot: LOT-0010
Title: -Osciloscop, sonde de măsurare și generator de semnal vectorial
Description: Se va achizitiona: Osciloscop, sonde de măsurare și generator de semnal vectorial, conform caietului de sarcini.
Internal identifier: 10
Additional classification (cpv): 34999100 Signal generators, 38341300 Instruments for measuring electrical quantities, 38342000 Oscilloscopes
Lot: LOT-0011
Title: -Sistem avansat de testare și măsurare care combină componente hardware și software (High Speed HiL PXI) și software pentru configurarea și implementarea sistemelor hardware-in-the-loop (HIL PXI)
Description: Se va achizitiona: Sistem avansat de testare și măsurare care combină componente hardware și software (High Speed HiL PXI) și software pentru configurarea și implementarea sistemelor hardware-in-the-loop (HIL PXI), conform caietului de sarcini.
Internal identifier: 11
Additional classification (cpv): 38970000 Research, testing and scientific technical simulator, 48150000 Industrial control software package
Lot: LOT-0012
Title: -Sursă de alimentare bidirecțională cu sarcină electronică regenerativă integrată
Description: Se va achizitiona: Sursă de alimentare bidirecțională cu sarcină electronică regenerativă integrată, conform caietului de sarcini.
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: -Software de proiectare, modelare și simulare microstructuri analogice și digitale în microelectronică
Description: Se va achizitiona: Software de proiectare, modelare și simulare microstructuri analogice și digitale în microelectronică, conform caietului de sarcini.
Internal identifier: 13
Additional classification (cpv): 48321000 Computer-aided design (CAD) software package
Lot: LOT-0014
Title: -Software de simulare multifizică microstructuri analogice și digitale în microelectronică
Description: Se va achizitiona: Software de simulare multifizică microstructuri analogice și digitale în microelectronică, conform caietului de sarcini.
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: -Sistem de testare și măsurare cu capabilități specifice radar auto
Description: Se va achizitiona: Sistem de testare și măsurare cu capabilități specifice radar auto, conform caietului de sarcini
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: -Sistem de calcul de performanță înaltă
Description: Se va achizitiona: Sistem de calcul de performanță înaltă, conform caietului de sarcini.
Internal identifier: 16
Additional classification (cpv): 30210000 Data-processing machines (hardware)
Lot: LOT-0017
Title: -Scanner 3D de precizie
Description: Se va achizitiona Scanner 3D de precizie, conform caietului de sarcini.
Internal identifier: 17
Additional classification (cpv): 38520000 Scanners