662514-2026 - Competition
Romania – Construction supervision services – Servicii de supervizare Lucrări pentru obiectivul de investiții: „Modernizare și reabilitare Colegiul Național Ferdinand I Bacău” - Cod SMIS 356164
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Servicii de supervizare Lucrări pentru obiectivul de investiții: „Modernizare și reabilitare Colegiul Național Ferdinand I Bacău” - Cod SMIS 356164
Description: Obiectul prezentei achizitii îl reprezintă achizitionarea serviciilor de supervizare a lucrărilor din cadrul proiectului „Modernizare și reabilitare Colegiul Național Ferdinand I Bacău” - Cod SMIS 356164. În aplicarea dispozițiilor art. 160 alin. (2) din Legea 98/2016, coroborat cu art. 103 alin. (2) din HG 395/2016, autoritatea contractantă stabilește următoarele termene cu privire la solicitările de clarificări: a) termenul limită de primire a solicitărilor de clarificări: 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor; b) termenul în care autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și concret la toate solicitările de clarificări: în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Internal identifier: NR 160499 din 19.06.2026 Servicii Poz 12
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71520000 Construction supervision services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Obiectul prezentei achizitii îl reprezintă achizitionarea serviciilor de supervizare a lucrărilor din cadrul proiectului „Modernizare și reabilitare Colegiul Național Ferdinand I Bacău”- Cod SMIS 356164, finanțat prin PRNE 2021-2027 Domeniul serviciilor de supervizare este alcătuit din următoarele componente principale: a) Activitati de informare si analiza; b) Activitati de management de proiect; c) Activitati de verificare, organizare si arhivare a documentatiei; d) Activitati in faza de preconstructie e) Activitati in perioada de mobilizare a Contractorului f) Activități aferente Supervizării în perioada de execuție a Lucrărilor; g) Activități aferente emiterii Certificatului de Plată; h) Activități aferente Supervizării în perioada de garanție a Lucrărilor; i) Activități de închidere a contractului de lucrări și finalizare contract de servicii; j) Activitati aferente Revendicarilor; k) Activitati aferente solutionarii litigiilor in cadrul Contractului de Lucrari; l) Activitati aferente disputelor / arbitrajelor intre Parti; m) Activitati in cazul suspendarii sau rezilierii contractului de executie lucrari. Activitățile enumerate mai sus nu sunt limitative, Supervizorul fiind obligat să desfășoare și alte demersuri necesare pentru obținerea de către Autoritatea Contractantă a unor servicii de o calitate excepțională în scopul îndeplinirii obiectivelor proiectului conform Caietului de Sarcini.
Internal identifier: 1