2. Procedure
Procedure
Title: Poprawa warunków bytowania owadów zapylających poprzez utworzenie powierzchni z gatunkami miododajnymi oraz pielęgnację bazy pożytkowej
Description: 1) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zabiegów podzielonych na 4 tapy ETAP 1: Usunięcie niepożądanej dendroflory i biomasy – wykoszenie, wycięcie i usunięcie niepożądanej dendroflory (samosiewów, odrostów, nalotów sosen, brzóz, osiki, dębów, czeremchy, wierzby i in. z pozostawieniem gatunków miododajnych). Nalot i podrost do wysokości 1,0 m wyrywany w miarę możliwości z korzeniami lub usuwany mechanicznie, większe osobniki ścinane przy szyi korzeniowej. Pozyskana biomasa musi zostać usunięta z powierzchni na bieżąco poza granice zabiegu. ETAP 2: Przygotowanie gleby – mechaniczne wyoranie bruzd pługiem dwuodkładnicowym z pogłębiaczem (na powierzchniach zwartych) oraz ręczne zdarcie darni na talerzach/placówkach o wymiarach 60 cm x 60 cm wraz z przekopaniem (na powierzchni przeznaczonej pod aleję lipową). ETAP 3: Ogrodzenie powierzchni siatką – wykonanie ogrodzenia pełnego siatką leśną na słupkach drewnianych po obwodzie powierzchni zwartych oraz ogrodzeń indywidualnych (osłon z 3 słupków i siatki) dla każdej sadzonki w alei. Materiały zapewnia Wykonawca. ETAP 4: Sadzenie sadzonek – posadzenie sadzonek drzew/krzewów miododajnych z odkrytym systemem korzeniowym (dostarczonych przez Zamawiającego) w przygotowane wcześniej talerze/bruzdy. 2) Lokalizacja: Nadleśnictwo: Dretyń, obręb: Dretyń, leśnictwo: Plewiska Lokalizacja obejmuje 2 powierzchnie zabiegowe w wydzieleniach: Powierzchnia 1: oddział 524-c (działka nr 524/4) Powierzchnia 2: oddział 524-d (działka nr 524/5) Nadleśnictwo: Dretyń, obręb: Dretyń, leśnictwo: Okunino Lokalizacja obejmuje 1 powierzchnię zabiegową w wydzieleniach: Powierzchnia 3: oddział 332-b (działka nr 332) Lokalizacja określona została również w załącznikach nr 2 oraz 3 do SWZ, które zawierają lokalizację miejsca realizacji przedmiotu zamówienia w postaci map.
Internal identifier: S.270.17.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 77200000 Forestry services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: 3.4. Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy obejmujący czynności takie same (analogiczne), jak opisane w opisie przedmiotu zamówienia („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą prace analogiczne, jak opisane w SWZ (i wycenione przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty). Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości stanowiącej równowartość do 20 % wartości przedmiotu zamówienia określonej zgodnie z § 10 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 11 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będzie cena jednostkowa prac zawartych w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia potrzeby zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia na skutek warunków przyrodniczych bądź atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej lub (2) powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, jak również (3) w sytuacji braku możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych wykonawców w ramach podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego wykonawstwa prac oraz w (4) przypadku powierzania wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę.
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: S.270.17.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 77200000 Usługi leśnictwa
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opcje: