662817-2026 - Competition
Poland – Refuse and waste related services – Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodach: 19 12 10, 15 01 02, 19 12 12
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodach: 19 12 10, 15 01 02, 19 12 12
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów o kodach: 19 12 10, 15 01 02, 19 12 12. 2. Odpady będą przygotowane przez Zamawiającego do odbioru luzem lub w formie zbelowanej. 3. Usługa powinna być realizowana zgodnie z decyzjami posiadanymi na transport i zagospodarowanie odpadów oraz powszechnie obowiązującymi przepisami prawa w tym w szczególności ustawą o odpadach i ustawą Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2024 r. poz. 54 z późn. zm.). 4. Odpady objęte niniejszym zamówieniem należy przetransportować, a następnie zagospodarować w instalacji wykonawcy który: 1) posiada ważne pozwolenia na prowadzenie działalności w zakresie odzysku odpadów, o których mowa w ustawie o odpadach. 2) posiada wymagane przepisami prawa decyzje/zezwolenia/wpisy do odpowiednich rejestrów zezwalające na transport odpadów. 3) posiada aktywne konto w elektronicznym systemie BDO, umożliwiające wykonanie niezbędnych czynności związanych z ewidencją odpadów (potwierdzenie KPO).
Internal identifier: ZO.271.5.2026.ECH cz.1
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Zamawiający – Zakład Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Bełżycach Sp. z o.o., ul. Przemysłowa 35A, 24-200 Bełżyce – działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, ustalił termin składania ofert krótszy niż termin podstawowy określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp. Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodach: 19 12 10, 15 01 02 oraz 19 12 12, powstających w związku z bieżącą działalnością Zamawiającego i procesami prowadzonymi w instalacji przy ul. Przemysłowej 35A w Bełżycach. Potrzeba udzielenia przedmiotowego zamówienia ma charakter pilny z uwagi na konieczność zapewnienia ciągłości odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów powstających w sposób bieżący i powtarzalny w działalności Zamawiającego. Odpady objęte zamówieniem nie mają charakteru incydentalnego. Ich powstawanie jest bezpośrednio związane z procesami prowadzonymi przez Zamawiającego, a ich ilość sukcesywnie zwiększa się wraz z bieżącą działalnością instalacji. Zapewnienie ich regularnego odbioru i dalszego zagospodarowania jest zatem konieczne dla zachowania ciągłości funkcjonowania Zakładu oraz prawidłowej realizacji obowiązków związanych z gospodarowaniem odpadami. W przypadku braku możliwości terminowego przekazywania odpadów uprawnionym odbiorcom powstałoby ryzyko nadmiernego nagromadzenia odpadów na terenie instalacji. W konsekwencji mogłoby to doprowadzić do ograniczenia dostępnej powierzchni magazynowej, utrudnienia prowadzenia bieżących procesów technologicznych oraz powstania ryzyka zakłócenia ciągłości pracy instalacji. W szczególności Zamawiający nie może traktować możliwości magazynowania odpadów jako rozwiązania zastępującego ich bieżące zagospodarowanie. Magazynowanie ma charakter czasowy i musi odbywać się z zachowaniem wymagań wynikających z przepisów dotyczących gospodarowania odpadami, w tym wymagań dotyczących miejsc i sposobu magazynowania oraz dopuszczalnych ilości i okresów magazynowania. Zamawiający przeprowadził analizę harmonogramu prowadzonego postępowania, uwzględniając czas niezbędny na przeprowadzenie wszystkich czynności związanych z udzieleniem zamówienia publicznego, w szczególności: • publikację ogłoszenia o zamówieniu; • przygotowanie i złożenie ofert przez wykonawców; • przeprowadzenie badania i oceny ofert; • wezwania wykonawców do złożenia, uzupełnienia lub wyjaśnienia wymaganych dokumentów, jeżeli okaże się to konieczne; • dokonanie wyboru oferty; • upływ terminów przewidzianych ustawą Pzp; • zawarcie umowy; • rozpoczęcie realizacji zamówienia. Przy zastosowaniu podstawowego terminu składania ofert wynoszącego 35 dni istnieje ryzyko, że postępowanie nie zostanie zakończone w terminie pozwalającym na zawarcie umowy i rozpoczęcie świadczenia usług w sposób zapewniający ciągłość odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów. W konsekwencji zachowanie podstawowego terminu mogłoby doprowadzić do powstania okresu, w którym Zamawiający nie dysponowałby skutecznym instrumentem zapewniającym ciągłe zagospodarowanie powstających odpadów. Skrócenie terminu składania ofert pozostaje zatem w bezpośrednim związku z pilną potrzebą udzielenia zamówienia. Nie jest ono stosowane wyłącznie w celu przyspieszenia procedury administracyjnej, lecz służy umożliwieniu zakończenia postępowania i zawarcia umowy w terminie odpowiadającym rzeczywistym potrzebom Zamawiającego.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
Additional classification (cpv): 90512000 Refuse transport services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12
Description: Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 10 – odpady palne (paliwo alternatywne) powstających w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Bełżycach Sp. z o.o. Szacunkowa ilość odpadów przeznaczona do zagospodarowania to 15 000,00 Mg. Zamawiający zastrzega, że określona ilość odpadów, jest ilością orientacyjną i może ulec zmianie gdzie rzeczywista ilość przekazanego do zagospodarowania odpadu wynikać będzie z zapotrzebowania Zamawiającego. Wykonawca nie może dochodzić żadnych roszczeń z tytułu niezrealizowania w całości bądź w części zadeklarowanej przez Zamawiającego ilości odpadów przeznaczonych do zagospodarowania. Oferowany sposób zagospodarowania odpadu musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz procesem R12 lub procesem R1 w połączniu z R5 na poziomie minimum 5%.
Internal identifier: ZO.271.5.2025.ECH cz.1
Options:
Description of the options: Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji zgodnie z art. 441 ustawy Pzp. Prawo opcji polegać będzie na zwiększeniu ilości odpadów przeznaczonych do odbioru, transportu i zagospodarowania do wielkości 4500,00 Mg po zrealizowaniu zamówienia podstawowego. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w całości albo w części, w zależności od rzeczywistych potrzeb. Uruchomienie prawa opcji nastąpi poprzez złożenie Wykonawcy oświadczenia lub zlecenia określającego ilość odpadów objętych opcją. Opcja będzie realizowana na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego, przy zastosowaniu cen jednostkowych wynikających z oferty Wykonawcy, z uwzględnieniem postanowień umowy dotyczących zmiany lub waloryzacji wynagrodzenia.
Lot: LOT-0002
Title: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 15 01 02
Description: Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 15 01 02 – opakowania z tworzyw sztucznych, pochodzących z selektywnej zbiórki odpadów od właścicieli nieruchomości, zebrane poprzez odbiór bezpośredni u źródła w systemie workowym i pojemnikowym. Szacunkowa ilość odpadów przeznaczona do zagospodarowania to 5000,00 Mg. Zamawiający zastrzega, że określona ilość odpadów, jest ilością orientacyjną i może ulec zmianie gdzie rzeczywista ilość przekazanego do zagospodarowania odpadu wynikać będzie z zapotrzebowania Zamawiającego. Wykonawca nie może dochodzić żadnych roszczeń z tytułu niezrealizowania w całości bądź w części zadeklarowanej przez Zamawiającego ilości odpadów przeznaczonych do zagospodarowania. Oferowany sposób zagospodarowania odpadu musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz procesem R12, R3 i procesem R5 na poziomie minimum 90 %.
Internal identifier: ZO.271.5.2026.ECH cz.2
Description of the options: Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji zgodnie z art. 441 ustawy Pzp. Prawo opcji polegać będzie na zwiększeniu ilości odpadów przeznaczonych do odbioru, transportu i zagospodarowania do wielkości 1500,00 Mg po zrealizowaniu zamówienia podstawowego. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w całości albo w części, w zależności od rzeczywistych potrzeb. Uruchomienie prawa opcji nastąpi poprzez złożenie Wykonawcy oświadczenia lub zlecenia określającego ilość odpadów objętych opcją. Opcja będzie realizowana na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego, przy zastosowaniu cen jednostkowych wynikających z oferty Wykonawcy, z uwzględnieniem postanowień umowy dotyczących zmiany lub waloryzacji wynagrodzenia.
Lot: LOT-0003
Title: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12
Description: Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 – inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11. Szacunkowa ilość odpadów przeznaczona do zagospodarowania to 15000,00 Mg. Zamawiający zastrzega, że określona ilość odpadów, jest ilością orientacyjną i może ulec zmianie gdzie rzeczywista ilość przekazanego do zagospodarowania odpadu wynikać będzie z zapotrzebowania Zamawiającego. Wykonawca nie może dochodzić żadnych roszczeń z tytułu niezrealizowania w całości bądź w części zadeklarowanej przez Zamawiającego ilości odpadów przeznaczonych do zagospodarowania. Oferowany sposób zagospodarowania odpadu musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz procesem R1 i procesem R12.
Internal identifier: ZO.271.5.2026.ECH cz.3
Description of the options: Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji zgodnie z art. 441 ustawy Pzp. Prawo opcji polegać będzie na zwiększeniu ilości odpadów przeznaczonych do odbioru, transportu i zagospodarowania do wielkości 4500,00 Mg po zrealizowaniu zamówienia podstawowego. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w całości albo w części, w zależności od rzeczywistych potrzeb. Uruchomienie prawa opcji nastąpi poprzez złożenie Wykonawcy oświadczenia lub zlecenia określającego ilość odpadów objętych opcją. Opcja będzie realizowana na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego, przy zastosowaniu cen jednostkowych wynikających z oferty Wykonawcy, z uwzględnieniem postanowień umowy dotyczących zmiany lub waloryzacji wynagrodzenia
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: ZO.271.5.2026.ECH cz.1
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: tak
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 90500000 Usługi związane z odpadami
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 90512000 Usługi transportu odpadów
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Wewnętrzny identyfikator: ZO.271.5.2025.ECH cz.1
Opcje:
Część zamówienia: LOT-0002
Wewnętrzny identyfikator: ZO.271.5.2026.ECH cz.2
Część zamówienia: LOT-0003
Wewnętrzny identyfikator: ZO.271.5.2026.ECH cz.3