662885-2026 - Competition
Hungary – Ice-clearing services – Téli hó eltakarítás és síkosság mentesítés
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Téli hó eltakarítás és síkosság mentesítés
Description: Hó-eltakarítási és síkosság-mentesítési feladatok ellátása érdesítő és szóróanyag biztosításával a 2026-2029. évi téli időszakban a Mezőkövesd Város Önkormányzata kezelésében lévő közutakon a Közbeszerzési dokumentumban részletesen meghatározottak szerint.
Internal identifier: EKR001636952026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: A szolgáltatás kezdő időpontja 2026. november 30. A kezdési időpont a téli útüzemeltetési feladat jellegére és a várható időjárásra tekintettel kötött, annak elhalasztása nem lehetséges anélkül, hogy az Ajánlatkérő kezelésében lévő közutak biztonságos használata, a helyi közösségi közlekedés működése, továbbá az oktatási, egészségügyi és egyéb közintézmények megközelíthetősége veszélybe ne kerülne. A hóesés és a síkosság kialakulásának pontos időpontja előre nem határozható meg, ezért Ajánlatkérőnek 2026. november 30-tól folyamatosan rendelkeznie kell a szükséges szolgáltatási kapacitással. A nyertes ajánlattevőnek a szolgáltatás megkezdéséig biztosítania kell a feladatellátás valamennyi személyi, tárgyi és szervezési feltételét, így különösen a szükséges munkagépeket és járműveket, a meghibásodott járművek két órán belüli pótlásához szükséges tartalékkapacitást, az érdesítő- és sózóanyag megfelelő mennyiségét, a szóróanyag tárolására alkalmas telephelyet, a hóügyeleti diszpécserszolgálati irodát, valamint a folyamatos munkavégzéshez szükséges személyi állományt. A szerződést ezért olyan időpontban kell megkötni, amely a nyertes ajánlattevő tényleges felkészülését is lehetővé teszi. Az eljárás megindításának időpontjára, az ajánlatok bírálatához, az esetleges hiánypótlások, felvilágosításkérések és indokoláskérések teljesítéséhez, az összegezés megküldéséhez, a szerződéskötési moratórium megtartásához, a szerződés megkötéséhez, valamint a nyertes ajánlattevő felkészüléséhez szükséges időre figyelemmel az általános ajánlattételi határidő alkalmazása esetén nem biztosítható, hogy az eljárás a 2026. november 30-i kötött szolgáltatáskezdést megelőzően megfelelő biztonsággal lezáruljon, és a felkészüléshez szükséges idő is rendelkezésre álljon. Az általános határidő alkalmazása ezért veszélyeztetné a hóeltakarítási és síkosságmentesítési feladatok fennakadás nélküli megkezdését. A sürgősség értékelése során figyelembe veendő továbbá, hogy a szolgáltatás gép- és járműigényes, ezért annak egyik meghatározó költségeleme az üzemanyag. Az üzemanyagárakat a világpiaci kőolajárak, a devizaárfolyamok, a szállítási és finomítói költségek, valamint a geopolitikai és világpolitikai események egyaránt befolyásolják. Az eljárás elhúzódása növelné az ajánlattevők árváltozással kapcsolatos bizonytalanságát, amelyet az ajánlati egységárakba kockázati felárként építhetnek be. A rövidebb eljárási idő mérsékli e kockázatot, és elősegítheti a tényleges piaci viszonyokhoz közelebb álló ajánlati árak kialakítását. Az üzemanyagárak változékonysága nem önálló alapja, hanem a kötött kezdési időpontból és a közlekedésbiztonsági feladat folyamatosságából eredő sürgősséget kiegészítő körülmény. Ajánlatkérő az eljárás megindítása előtt előzetes piaci konzultációt folytatott le, amelynek során a tervezett közbeszerzési dokumentumokat a gazdasági szereplők előzetesen megismerhették. Az előzetes piaci konzultáció során észrevétel, kérdés vagy módosítási javaslat nem érkezett. Az előzetes piaci konzultáció önmagában nem alapozza meg a sürgősséget, ugyanakkor alátámasztja a rövidített ajánlattételi határidő arányosságát, mivel a potenciális ajánlattevőknek már az eljárás megindítása előtt lehetőségük volt a feltételek megismerésére és az ajánlattételre történő felkészülésre. Mindezek alapján az általános ajánlattételi határidő alkalmazása mellett nem biztosítható az eljárás olyan időpontban történő befejezése és a szerződés olyan időben történő megkötése, amely lehetővé tenné a nyertes ajánlattevő megfelelő felkészülését és a szolgáltatás 2026. november 30-i, fennakadás nélküli megkezdését. Erre tekintettel a Kbt. 81. § (10) bekezdése szerinti gyorsított nyílt eljárás alkalmazása szükséges, indokolt és a fennálló sürgősséggel arányos.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90630000 Ice-clearing services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Mezőkövesd Város Önkormányzatának a kezelésében lévő közutakon gépi hó-eltakarítási és síkosság-mentesítési feladatok ellátását 101,561 km helyi közúton (ebből 99,407 km burkolt, 2,154 km burkolatlan), összesen 428.154 m2 felületen, érdesítő és sózóanyag biztosításával az alábbiak szerint: a) Szóróanyag tárolására alkalmas telephelyek (1 db) biztosítása Mezőkövesd Város Önkormányzata egy belterületi helyszínén; b) Hóügyeleti diszpécser szolgálati iroda biztosítása Mezőkövesd Város Önkormányzata egy belterületi helyszínén; c) Ajánlattevő köteles a szolgáltatási időszakban az esetleges meghibásodásoktól függetlenül az előzetesen megrendelt jármű darabszámot biztosítani. A meghibásodott jármű/ járművek helyett maximum két órán belül, külön díjazás nélkül köteles annak pótlásáról gondoskodni. Szerződés időtartama: 2026. november 30. napjától – 2029. március 30. napja A nyertes ajánlattevő a téli üzemeltetés során a síkosság mentesítéssel és a lehullott hóréteg eltávolításával kapcsolatos feladatokat a szerződés időszaka alatt november 30. és a követő év március 30. közötti időszakban végzi. Igény esetén az időszak 30 nappal mind november 30-a előtti, mind március 30-a utáni időszakban módosítható – Vállalkozó legalább 15 órával hamarabb történő írásbeli előzetes értesítése mellett -, amennyiben az időjárási körülmények azt indokolttá teszik. A szolgáltatás során elvégzendő további feladatok: • Szóróanyag tárolására alkalmas telephelyek (1 db) biztosítása; • Hóügyeleti diszpécser szolgálati iroda biztosítása. • Ajánlattevő köteles a szolgáltatási időszakban az esetleges meghibásodásoktól függetlenül az előzetesen megrendelt jármű darabszámot biztosítani. A meghibásodott jármű/ járművek helyett maximum két órán belül, külön díjazás nélkül köteles annak pótlásáról gondoskodni. A nyertes ajánlattevő a téli üzemeltetés során a síkosság mentesítéssel és a lehullott hóréteg eltávolításával kapcsolatos feladatokat a november 30. és a követő év március 30. közötti időszakban végzi. Igény esetén az időszak 30 nappal mind november 30-a előtti, mind március 30-a utáni időszakban módosítható – Vállalkozó legalább 15 órával hamarabb történő írásbeli előzetes értesítése mellett -, amennyiben az időjárási körülmények azt indokolttá teszik. A vállalkozási szerződés egységáras. Hó-eltakarítási, síkosság mentesítési feladatok fontossági sorrendje: 1. Városi átvezető utak önkormányzati tulajdonú szakaszai - Mátyás király út – a Mindszenty utcától a Dózsa György útig, - Jegenyesor u., - Bogácsi út, - Cseresznye út - Állomás út - Dohány út – Mindszenty J. út - Autóbuszállomás 2. Lakótelepek gyűjtőútjai - Kosztolányi u., - Radnóti u. – Kosztolányi úttól a Váci Mihály útig, - Váci Mihály út, - Kavicsos u., - Nagy Pál út a Mátyás király úttól a Dr. Papp Zoltán útig, - Nagy Pál út és Dózsa György út közötti összekötő út, - Gróf Zichy J. út a Bogácsi úttól a Széchenyi Szakképző Intézetig, - Móra F. út, - Martinovics u., - Madách út a Mátyás király úttól a Dr. Lukács Gáspár útig, - Dr. Lukács Gáspár út, - Harsányi Kálmán út, - Mészáros Lázár út, - Batthyány út, - Ifjúság út Helyi tömegközlekedésben érintett önkormányzati utak - Kiss István út, - Dávid u. a Kiss István úttól a Teréz útig, - Teréz u, - Szomolyai út a Teréz úttól a Jegenyesor útig, - Vajda János u., - Gizella u., - Katalin u., - Vilma u., - Jegenyesor u. Önkormányzati tulajdonú és egyéb közintézmények - iskolák, - óvodák, - bölcsőde, - orvosi rendelők (Madách u., Mátyás u. József Attila u., Deák Ferenc u.), - Rendelőintézet, - Posta, - Mezőkövesdi Közös Önkormányzati Hivatal „A” és „B” épületei 3. Egyéb városi gyűjtőutak - Erzsébet Királyné út, - Budai N. Antal út, - Dohány út, - Eötvös út, - József A. út, - Alkotmány u., - Szomolyai út a Teréz úttól a Mátyás király útig, - Gaál I. út, - Damjanich út, - Jázmin út, - Búzavirág út, - Klementina, - Mindszenty József u. 4. Egyéb városi utak
Internal identifier: EKR001636952026/1