662896-2026 - Competition
Poland – Insurance services – Świadczenie usług ubezpieczeniowych dla Gminy Jawor wraz z jednostkami organizacyjnymi, instytucjami kultury i zakładami budżetowymi oraz jednostką OSP
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Świadczenie usług ubezpieczeniowych dla Gminy Jawor wraz z jednostkami organizacyjnymi, instytucjami kultury i zakładami budżetowymi oraz jednostką OSP
Description: Przedmiot zamówienia podzielony został na trzy następujące części: 1. Część I: Ubezpieczenie majątku i odpowiedzialności cywilnej Gminy Jawor. Zakres ubezpieczenia obejmuje: 1) ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk, 2) ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk, 3) ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. 2. Część II: Ubezpieczenie pojazdów mechanicznych Gminy Jawor. Zakres ubezpieczenia obejmuje: 1) obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, 2) ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody powstałe w związku z ruchem pojazdów na terenie państw należących do Systemu Zielonej Karty, a niebędących członkami Unii Europejskiej (tzw. ubezpieczenie Zielona Karta – ubezpieczenie bezskładkowe), 3) ubezpieczenie pojazdów od uszkodzenia i utraty auto casco, 4) ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów, 5) rozszerzone, odpłatne ubezpieczenie assistance, 6) ubezpieczenie mini assistance (ubezpieczenie bezskładkowe, jeśli wykonawca takie posiada). 3. Część III: Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków członków Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Jawor. Zakres ubezpieczenia obejmuje: 1) ubezpieczenie imienne członków Ochotniczych Straży Pożarnych, 2) ubezpieczenie grupowe, bezimienne członków Ochotniczych Straży Pożarnych w związku z art. 10 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia z dnia 17 grudnia 2021 r. o ochotniczych strażach pożarnych.
Previous notice: 577630-2026
Internal identifier: ZP.271.12.2026 / ZP-IB.271.179.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 1. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej SWZ). SWZ zawiera informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków udziału w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców oraz projektowane postanowienia umowy. 2. W przedmiotowym postępowaniu zostanie zastosowana procedura określona w art. 139 ust. 1 ustawy. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zgodnie z art. 139 ust. 2 ustawy, Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy. Oświadczenie to będzie żądane wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. 3. Postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej – za pośrednictwem systemu teleinformatycznego, dostępnego na stronie internetowej pod adresem: https://interbroker.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html 4. Adres strony internetowej, na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia, bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia: https://interbroker.logintrade.net/zapytania_email,239158,ecac5da0692c35cdc91f3ff3d6ecb074.html 5. SWZ zawiera informacje o charakterze poufnym, obejmujące szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony w załącznikach nr 1, 1a, 1b, 1c, 1d, 1e, 1f do SWZ. Sposób uzyskania informacji o charakterze poufnym został opisany w dokumencie SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zostanie udostępniony na podstawie art. 18 ust. 4 w związku z art. 133 ust. 3 u.p.z.p. tym wykonawcom, którzy zwrócą się z wnioskiem o udostępnienie informacji poufnych, zgodnie ze wzorem określonym w załączniku nr 5 do SWZ i równocześnie z wnioskiem złożą oświadczenie o poufności, zawarte w przywołanym załączniku. Informacje poufne udostępniane będą wyłącznie podmiotom prowadzącym działalność ubezpieczeniową – zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej - z uwagi na fakt, że niniejsze postępowanie adresowane jest do wykonawców posiadających uprawnienia do wykonywania takiej działalności. Szczegółowe informacje o poufności zostały zawarte w dokumentacji przetargowej. 6. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych w liczbie 3 części. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną liczbę części. Ofertę należy złożyć zgodnie ze wzorem formularza oferty, stanowiącym załącznik do SWZ. Maksymalna liczba części, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu Wykonawcy to 3 części. 7. Wykaz wymaganych dokumentów i oświadczeń potwierdzających brak podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu i potwierdzających spełnienie warunku udziału w postępowaniu oraz inne wymagane dokumenty wskazane zostały w SWZ.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66510000 Insurance services
Additional classification (cpv): 66515100 Fire insurance services, 66515400 Weather-related insurance services, 66515000 Damage or loss insurance services, 66516400 General liability insurance services, 66516000 Liability insurance services, 66516100 Motor vehicle liability insurance services, 66514110 Motor vehicle insurance services, 66512100 Accident insurance services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Ubezpieczenie majątku i odpowiedzialności cywilnej Gminy Jawor
Description: Zakres ubezpieczenia obejmuje: 1) ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk, 2) ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk, 3) ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.
Internal identifier: Część 1
Additional classification (cpv): 66515100 Fire insurance services, 66515400 Weather-related insurance services, 66515000 Damage or loss insurance services, 66516400 General liability insurance services, 66516000 Liability insurance services
Options:
Description of the options: 1) Zamawiający na podstawie art. 441 u.p.z.p. zastrzega sobie prawo do jednostronnego w ramach prawa opcji rozszerzenia zamówienia do wysokości środków finansowych przyznanych na ten cel, w kwocie nie większej niż 50000,00 zł. 2) Szczegóły zostały zawarte w pkt. 4.4 SWZ oraz w projektowanych postanowieniach umowy w załączniku nr 4 do SWZ.
Lot: LOT-0002
Title: Ubezpieczenie pojazdów mechanicznych Gminy Jawor
Description: Zakres ubezpieczenia obejmuje: 1) obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, 2) ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody powstałe w związku z ruchem pojazdów na terenie państw należących do Systemu Zielonej Karty, a niebędących członkami Unii Europejskiej (tzw. ubezpieczenie Zielona Karta – ubezpieczenie bezskładkowe), 3) ubezpieczenie pojazdów od uszkodzenia i utraty auto casco, 4) ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów, 5) rozszerzone, odpłatne ubezpieczenie assistance, 6) ubezpieczenie mini assistance (ubezpieczenie bezskładkowe, jeśli wykonawca takie posiada).
Internal identifier: Część 2
Additional classification (cpv): 66515000 Damage or loss insurance services, 66516100 Motor vehicle liability insurance services, 66514110 Motor vehicle insurance services, 66512100 Accident insurance services
Description of the options: 1) Zamawiający na podstawie art. 441 u.p.z.p. zastrzega sobie prawo do jednostronnego w ramach prawa opcji rozszerzenia zamówienia do wysokości środków finansowych przyznanych na ten cel, w kwocie nie większej niż 50000,00 zł. 2) Szczegóły zostały zawarte w pkt. 4.5 SWZ oraz w projektowanych postanowieniach umowy w załączniku nr 4a do SWZ.
Lot: LOT-0003
Title: Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków członków Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Jawor
Description: Zakres ubezpieczenia obejmuje: 1) ubezpieczenie imienne członków Ochotniczych Straży Pożarnych, 2) ubezpieczenie grupowe, bezimienne członków Ochotniczych Straży Pożarnych w związku z art. 10 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia z dnia 17 grudnia 2021 r. o ochotniczych strażach pożarnych.
Internal identifier: Część 3
Additional classification (cpv): 66512100 Accident insurance services
Description of the options: 1) Zamawiający na podstawie art. 441 u.p.z.p. zastrzega sobie prawo do jednostronnego w ramach prawa opcji rozszerzenia zamówienia do wysokości środków finansowych przyznanych na ten cel, w kwocie nie większej niż 5000,00 zł. 2) Szczegóły zostały zawarte w pkt. 4.6 SWZ oraz w projektowanych postanowieniach umowy w załączniku nr 4b do SWZ.