2. Procedure
Procedure
Title: Acord-cadru în baza căruia se vor încheia contracte subsecvente având ca obiect prestarea de servicii de reparatie si, daca este cazul, de etalonare (calibrare) urmare a reparatiilor pentru statiile de monitorizare de banda larga a radiatiilor electrice pe termen lung, de tipul AMB 8059 (coduri CPV: 50410000-2, 50433000-9) în conformitate cu prevederile Sectiunii 2: Caietul de sarcini.
Description: Acord-cadru în baza căruia se vor încheia contracte subsecvente având ca obiect prestarea de servicii de reparatie si, daca este cazul, de etalonare (calibrare) urmare a reparatiilor pentru statiile de monitorizare de banda larga a radiatiilor electrice pe termen lung, de tipul AMB 8059, în conformitate cu cerințele minime obligatorii prevăzute în Secțiunea 2: Caietul de sarcini. Valoarea estimată fara TVA: 1.129.301,00 Moneda: Lei Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://e-licitatie.ro/pub). Număr zile pana la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 20. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări: în a 11-a zi înainte de termenul limită de stabilit în anunțul de participare pentru depunerea ofertelor.
Internal identifier: GSS03/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50410000 Repair and maintenance services of measuring, testing and checking apparatus
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: servicii de reparatie si, daca este cazul, de etalonare (calibrare) urmare a reparatiilor pentru statiile de monitorizare de banda larga a radiatiilor electrice pe termen lung, de tipul AMB 8059, în conformitate cu cerințele minime obligatorii prevăzute în Secțiunea 2: Caietul de sarcini. Estimare cantități care ar putea fi solicitate pe durata acordului-cadru: - minim 1 (una) operațiune de reparatie și minim 1 (una) operatiune de etalonare (calibrare) urmare a efectuarii operatiunii de reparatie care presupune etalonare (calibrare) si maxim 74 (șaptezecișipatru) operațiuni de reparatie si maxim 30 (treizeci) operatiuni de etalonare (calibrare) urmare a efectuarii operatiunilor de reparatie care necesita etalonare (calibrare), în conformitate cu cerințele din Secțiunea 2: Caiet de sarcini. Pe parcursul derulării acordului cadru, numărul maxim de operațiuni de reparație și, dacă este cazul, etalonare (calibrare) necesare în urma reparațiilor și numărul maxim de componente/piese de schimb/operațiuni definite ca esențiale și/sau valoarea maximă aferentă acestora prevăzute în acordul-cadru pot fi depășite, în condițiile în care nu se depășește valoarea totală a acordului-cadru. Estimare cantități care ar putea fi solicitate în cadrul unui singur contract subsecvent: - minim 1 (una) operațiune de reparație și minim 1 (una) operațiune de etalonare (calibrare) urmare a efectuării operațiunii de reparație care presupune etalonare (calibrare) și maxim 15 (cincisprezece) operațiuni de reparație și maxim 15 (cincisprezece) operațiuni de etalonare (calibrare) urmare a efectuării operațiunilor de reparație care presupun etalonare (calibrare). Notă: În compunerea unei stații de monitorizare de bandă largă a radiațiilor electrice, componentele care necesită a fi etalonate (calibrate) în urma efectuării unor reparații care impun/solicită astfel de operațiuni sunt: unitatea principala AMB-8059 și sonda EP4B-02, în conformitate cu cerințele din Secțiunea 2: Caietul de sarcini.
Internal identifier: 1