663167-2026 - Competition
Romania – Air transport services – Servicii de transport aerian (rezervare si emitere bilete de avion)
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Servicii de transport aerian (rezervare si emitere bilete de avion)
Description: Acordul-cadru de prestare de „Servicii de transport aerian de pasageri (rezervare şi emitere bilete de avion) pentru personalul Direcției generale pentru armamente şi/sau persoane care participă la misiuni comune”. Numărul estimat de bilete este următorul: Acord cadru – minim 10 bilete – maxim 1.000 bilete pentru destinații interne și internaționale. Contract subsecvent/notă de comandă – minim 1 bilet – maxim 50 bilete pentru destinații interne și internaționale. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de termenul-limită pentru primirea ofertelor/candidaturilor: 19 Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (www.e-licitatie.ro). Autoritatea/entitatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de termenul limită stabilit prin anunțul de participare pentru depunerea ofertelor.
Internal identifier: 8/4/047-M/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 60400000 Air transport services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Acordul-cadru de prestare de „Servicii de transport aerian de pasageri (rezervare şi emitere bilete de avion) pentru personalul Direcției generale pentru armamente şi/sau persoane care participă la misiuni comune”. Numărul estimat de bilete este următorul: Acord cadru – minim 10 bilete – maxim 1.000 bilete pentru destinații interne și internaționale. Contract subsecvent/notă de comandă – minim 1 bilet – maxim 50 bilete pentru destinații interne și internaționale. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de termenul-limită pentru primirea ofertelor/candidaturilor: 19
Internal identifier: 1