663452-2026 - Competition
Romania – Repair and maintenance services of electrical machinery, apparatus and associated equipment – Servicii de mentenanță a echipamentelor de procesare a numerarului
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Servicii de mentenanță a echipamentelor de procesare a numerarului
Description: Obiectul contractelor îl constituie achiziția unor servicii de mentenanță ce sunt necesare pentru asigurarea funcționării echipamentelor de ambalat fișicuri de monedă în plachete NGZ și a echipamentelor de numărat si ambalat monede în fișicuri LAUREL, a productivității lor și a duratei de viață a sistemelor de procesare a bancnotelor. Servicii de mentenanță a echipamentelor de procesare a bancnotelor BPS M7 sunt necesare pentru asigurarea duratei de viață a sistemelor de procesare a bancnotelor, astfel încât bancnotele încasate și repuse în circulație să nu conțină bancnote false sau necorespunzătoare din punct de vedere calitativ, respectiv din punct de vedere al gradului de murdărie sau al gradului de integritate fizică, conform precizărilor caietelor de sarcini. Data limita de primire a solicitarilor de clarificari: 18 zile inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor, conform art. 160 si 161 din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice, modificata si completata. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare, o singura data, in a 11-a zi inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor potrivit dispozitiilor art .160 si art.161 din Legea nr 98/2016 privind achizitiile publice cu modificarile si completarile ulterioare. Autoritatea contractanta va raspunde doar solicitarilor de clarificari transmise de operatorii economici interesati prin intermediul SEAP, pana la data limita stabilita pentru transmiterea solicitarilor de clarificari.
Internal identifier: 361684_2026_80
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50532000 Repair and maintenance services of electrical machinery, apparatus and associated equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Servicii de mentenanță a echipamentelor de procesat bancnote BPS M7 - Lot 1
Description: Cf cerintelor caietului de sarcini
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0003
Title: Servicii de mentenanță corectiva a echipamentelor de ambalat fisicuri de moneda in plachete NGZ - Lot 3
Description: Conform specificatiilor caietului de sarcini
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Servicii mentenanță corectivă mașini de procesat moneda LAUREL - Lot 4
Description: Conform caiet de sarcini
Internal identifier: 4