663651-2021 - ResultRomania-București: Engineering design services for the construction of civil engineering works
Contract award notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Servicii de proiectare și asistență tehnică din partea proiectantului „Penitenciar P48 UNGURIU - Penitenciar 900 de locuri cu regim semideschis și deschis” - județ Buzău
Reference number: 4266324_2021_PAAPD1303783
II.1.2.
Main CPV code
71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works
II.1.4.
Short description
Se dorește achiziționarea unui serviciu de proiectare, „SERVICII DE PROIECTARE ȘI ASISTENȚĂ TEHNICĂ DIN PARTEA PROIECTANTULUI”, „Penitenciar P48 UNGURIU – Penitenciar 900 de locuri cu regim semideschis şi deschis”, jud. Buzău, proiect finanțat din fonduri externe rambursabile și bugetul de stat așa cum este menționat în Memorandumul cu tema Decizie privind oportunitatea finanțării infrastructurii fizice a sistemului penitenciar român.
Solicitările de clarificări la documentația de atribuire se vor depune de către potențialii ofertanți, cel mai târziu, cu 20 zile înainte de expirarea termenului de depunere a ofertelor. Astfel, în conformitate cu art 161 din Legea 98/2016, autoritatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificări, cel mai târziu, în a 11-a zi înainte de expirarea termenului de depunere a ofertelor.
Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub).
Informații complete și detaliate privind solicitările de clarificări sunt detaliate în Secțiunea A - Instrucțiuni către Ofertanți – paragraful I.3.1) ÎNTREBĂRI PE PERIOADA PREGĂTIRII OFERTELOR.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
71356200 Technical assistance services
II.2.4.
Description of the procurement