664029-2026 - Competition
Romania – Fire-brigade services – SERVICII PRIVATE PENTRU SITUATII DE URGENTA DE TIP P1
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: SERVICII PRIVATE PENTRU SITUATII DE URGENTA DE TIP P1
Description: SERVICII PRIVATE PENTRU SITUATII DE URGENTA DE TIP P1 -conform caiet de sarcina atasat Autoritatea contractanta va raspunde la solicitările de clarificari/informatii suplimentare in a 11-a zi înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Termenul limita pana la care se pot solicita clarificari sau informatii suplimentare este de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor (Conform art. 160 alin. 2 si art.161 din Legea 98/2016 modificate prin OUG 107/2017).
Internal identifier: 4701312/09/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 75251000 Fire-brigade services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Prestari Servicii private pentru situatii de urgenta, în conformitate cu prevederile art. 36 pct. 1 lit b) din Ordinul nr. 51 din 15 martie 2024pentru aprobarea Criteriilor de performanță privind constituirea, încadrarea și dotarea serviciilor voluntare și a serviciilor private pentru situații de urgență, în scopul de prevenire şi reducere a riscurilor de producere a incendiilor, de asigurare a condiţiilor pentru limitarea propagării şi dezvoltării acestora prin măsuri tehnice şi organizatorice, pentru protecţia utilizatorilor, forţelor care acţionează la intervenţie, bunurilor şi mediului împotriva efectelor incendiilor, având în vedere reglementările legale în vigoare, pentru o perioada de 36 luni. Cantitate minima acord cadru 2 luni , Valoare minima acord cadru 208.000,00 lei fara tva Cantitate maxima acord cadru 36 luni, Valoare maxima acord cadru 3.744.000,00 lei fara tva În cadrul activitatilor desfasurate în cazul obiectivului Spitalul Clinic Jud. de Urgenţă „Sf. Spiridon” Iaşi există riscul apariţiilor de incendii sau stări potenţial generatoare de incendii sau accidentari de persoane.
Internal identifier: 1