2. Procedure
Procedure
Title: IT-konsulter
Description: Upphandling av ett ramavtal med en leverantör som kan försörja kommunen och främst Informationsförsörjnings- och digitaliseringsavdelningen med externa resurser av IT-konsulter. Syftet med avtalet är att säkerställa att kommunen har tillgång till estimerade konsultvolymer och efterfrågade konsultkompetenser över avtalstiden. Kontrakterad leverantör ska kunna stötta kommunen genom förstärkning av grundbemanningen samt med ytterligare resurser vid toppar i arbetsbelastning.
Internal identifier: Ks 1344/2025
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
5. Lot
Lot: LOT-0000